Podarunek królowej Jadwigi

Okładka książki Podarunek królowej Jadwigi
Marcin BruchnalskiBeata Ostrowicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: A to historia! literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
A to historia!
Wydawnictwo Literatura
2017-09-07
2017-09-07
32 min.
historia Kraków kościół stopa dar robotnicy

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Trzy opowiadania- legendy z historii Polski dla młodszego czytelnika. Pierwsza dotyczy historii o przybyciu nad Morze Bałtyckie kupców z Rzymu po bursztyn, druga o podarowaniu przez królową Jadwigę biednej dziewczynce klamry do trzewika i odciśnięciu przez nią stopy w kamieniu, trzecia to historia rycerza Wierusza i jego wiernego sługi, który po zamknięciu rycerza w więzieniu wyruszył na jego poszukiwanie. Nie ukrywam moja ocena nie dotyczy treści, bo wszystko, co z historii w moim przypadku jest dość nieobiektywne. Tym razem oceniam wykonanie – wspaniałe ilustracje, na każdej stronie, twarda oprawa i te słodkie okienka. Pozycje niewątpliwie dla bardzo młodego czytelnika, moim zdaniem bakcyla czytelniczego można zaspokoić, a i pokochać historię również.

Dodaj cytat z książki Podarunek królowej Jadwigi