Macmillan Readers: Slumdog Millionaire Pack

Okładka książki Macmillan Readers: Slumdog Millionaire Pack
John EscottVikas Swarup Wydawnictwo: Macmillan Seria: Macmillan Readers powieść przygodowa
powieść przygodowa
Macmillan Readers
Macmillan
2010-01-31
Data 1. wydania:
2010-01-31
angielski

więcej Więcej

Narracja prowadzona w ciekawy sposób – poznajemy całe życie bohatera, jednak nie chronologicznie. Są momenty, które dłużą się w nieskończoność, jak np. opowieść weterana, ale sama książka pochłania, można z niej dowiedzieć się wielu ciekawostek, przyjemna w obiorze.

Indyjski sierota Ram Mohammad Thomas wygrywa w TV show miliard rupii. Organizatorzy podejrzewają go o oszustwo. Broniąca chłopaka adwokat, w wyniku jego zwierzeń dowiaduje się, czy naprawdę znał odpowiedzi.
Niewykształcony RMT zwykle podejmuje ważne życiowe decyzje rzucając „monetą szczęścia”. Kiedy wypada „orzeł” decyzja jest na „tak”.
Ram opowiada adwokat 12...

Zdecydowanie książka lepsza od filmu! Fabuła ciekawa i wciągająca. To zaskakujące, że chłopak ze slumsów mógł wygrać milion złotych, jednak moim zdaniem żadne pieniądze nie wynagrodzą mu tego, co wydarzyło się w jego życiu.

Przeczytałam jeszcze przed adaptacją na film. Uważam, że książka była lepsza, trochę inaczej skonstruowana była fabuła - do każdego pytania była była opowieść z historii życia głównego bohatera. Super historia, bardzo wciągająca

To książka pełna kontrastów. Przeplata się tu okropna bieda i głód z bogactwem, a nawet przepychem, samotność z prawdziwą przyjaźnią, szarość z ferią barw Bollywood, ogromne szczęście z prawdziwą tragedią. Napisana jest lekko, czyta się ją szybko, choć nie brakuje momentów, które zmuszają do zamyślenia, pewnych mądrości. Może momentami jest nieco naiwna, ale można przymknąć...

Czy chłopak ze slamsów może wygrać główną nagrodę w teleturnieju, w którym należy się wykazać wiedzą z różnych dziedzin. Tak, pod warunkiem, że prowadzący zada właściwe pytania. Okazuje się, iż każdy z nas spotyka się z wiadomościami, wiedzą, informacjami, nawet jeśli nie chodzi do szkoły. Ważne jest tylko to, czy je zapamiętuje, a następnie w odpowiednim momencie umie z...

Nie rozumiem zachwytów. Dziwią mnie opinie jakoby była realistyczna. Nieciekawe, mało wiarygodne, naiwne historyjki, jedna za drugą. Uboższy krewny Forresta Gumpa. Nawiasem mówiąc książka tak samo zła jak "Forrest Gump" Winstona Grooma.

świetna książka!

Książka świetna, chociaż trudno mi było połapać się, w jakiej kolejności występowały wydarzenia, o których opowiada Ram, główny bohater. Niezwykłe zbiegi okoliczności i nieprawdopodobne historie u niektórych autorów brzmią sztucznie, aż odechciewa się czytać dalej, a Vikas Swarup robi to bardzo zręcznie, zachęcając tym samym do dalszego zagłębienia się w lekturze. A to...

2030

"Slumdog. Milioner z ulicy" dość długo czekał na swoją kolej, ale jak już się doczekał to został przeczytany z wypiekami na twarzy w jeden wieczór, jedną noc.
To świetna historia. Wciągająca w świat hinduskiej ulicy. To świat kolorowy, barwny, ale też brutalny i niebezpieczny. Slumdog to książka o wartościach, nadziei, kręgosłupie moralnym i szczęściu. To książka, która...

1 379
  • Indie