Pismo. Magazyn opinii, nr 2 / luty 2018

czasopisma
Fundacja Pismo
2018-02-01
2018-02-01

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 3 / marzec 2018 Juliusz Ćwieluch, Andrzej Franaszek, Ulrike Guérot, Leszek Koczanowicz, Katarzyna Fryza Księżopolska, Michał Paweł Markowski, Andrzej Muszyński, Alice Oswald, Justyna Pobiedzińska, Patrycja Pustkowiak, Redakcja magazynu Pismo, Adam Reichardt, Adam Robiński, Michał Szcześniak, Linda Vilhjálmsdóttir, Ramona Wieczorek, Menno Wigman
Ocena 6,9
Pismo. Magazyn... Juliusz Ćwieluch, A...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 4 / kwiecień 2018 Ross Andersen, Marek Bieńczyk, Jaume Cabré, Artur Chochowski, Katarzyna Dybrzyńska, Magda Działoszyńska, Joanna Gierak-Oeoszko, Ignacy Karpowicz, Joanna Karpowicz, Katarzyna Kojzar, Tomasz Kontny, Jakub Kornhauser, Adam Leszczyński, Andrzej Mencwel, Radek Polak, Aneta Prymaka-Oniszk, Redakcja magazynu Pismo, Marta Zabłocka
Ocena 6,9
Pismo. Magazyn... Ross Andersen, Mare...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 1 / styczeń 2018 Halina Bortnowska, Sylwia Chutnik, Marta Frej, Tymek Jezierski, Tomasz Kamiński, Ignacy Karpowicz, Marcin Król, Łukasz Lamża, Piotr Matywiecki, Rafał Milach, Weronika Murek, Redakcja magazynu Pismo, David Remnick, Bartek Sabela, Beata Sosnowska, Filip Springer, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Ewa Wołkanowska-Kołodziej, Agnieszka Wolny-Hamkało, Marta Zabłocka
Ocena 6,7
Pismo. Magazyn... Halina Bortnowska, ...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 7 / lipiec 2018 Jędrzej Bielecki, Bolesław Chromry, Sylwia Chutnik, Urszula Chylaszek, Juliusz Ćwieluch, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Eliza Kącka, Barbara Klicka, Julia Lachowicz-Nowacka, Ewa Łętowska, Małgorzata Nowaczyk, Dariusz Rosiak, Tomasz Różycki, Paweł Sajewicz, Krzysztof Siwczyk, Zadie Smith, Paweł Sołtys, Katarzyna Tubylewicz, Marcin Wicha, Olga Wróbel, Urszula Zajączkowska
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Jędrzej Bielecki, B...

Spośród zawartych w lutowym numerze artykułów, najbardziej zainteresowały mnie:

- "Lekcje tańca" (str. 2-3) - krótkie, ciekawe opowiadanie Wioletty Grzegorzewskiej.
- "Wanda... tak mam na imię?" (str. 12-20) - Mirosław Wlazły przedstawia problem jednostki chorobowej, jaką jest Alzheimer. Na przykładach osób dotkniętych tą chorobą (i ich opiekunów), pokazuje jak wygląda ich codzienność
- "Bez prawdy filmu nie będzie" (str. 28-35) - Olga Szmidt przybliża czytelnikowi postać polskiej dokumentalistki Ireny Kamieńskiej.
- "Pogoda duchów" (str. 36-43) - reportaż Ilony Wiśniewskiej o życiu mieszkańców Grenlandii.
- "Wszystko jeszcze mogło się udać" (str. 76-80) - czyli Łukasz Najder w osobistej historii mówi o ojcu i ojcostwie.
- "Pierwsi wygnańcy" (str.88-89) - recenzja Krzysztofa Cieślika na temat książki Stephena Greenblatt'a "The Rise anf Fall of Adam and Eve".

W lutowym numerze poruszonych jest sporo dobrych tematów, niektóre są mniej. inne bardziej interesujące. Te artykuły/opowiadania, których nie wymieniłam nie przypadły mi do gustu.

Ten numer, pomimo że jest w nim nieco więcej interesujących rzeczy, oceniam jako niezły.

Opinia opublikowana na moim blogu:

Spośród zawartych w lutowym numerze artykułów, najbardziej zainteresowały mnie:

Kolejny bardzo dobry numer.

Kolejny bardzo dobry numer.