Kosodom

Okładka książki Kosodom Neal Shusterman
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Kosodom
Neal Shusterman Wydawnictwo: Filia Cykl: Żniwa śmierci (tom 2) fantasy, science fiction
Żniwa śmierci (tom 2)
Thunderhead
Filia
2018-05-09
2018-05-09
przyszłość śmierć literatura młodzieżowa literatura amerykańska
Inne

Pierwsza część Kosiarzy była intrygująco-interesujaca, natomiast drugi tom był moim największym rozczarowaniem tego roku. Książka była nudna, przerysowana i przewidywalna. Zarys świetnego świata jaki zaserwował nam autor w poprzedniej części tutaj został niestety pogrzebany żywcem. Bohaterowie których polubiłam w pierwszym tomie byli tutaj bezbarwni jakby ktoś wypompował z nich życie. Cała koncepcja istnienia kosiarzy jest przedstawioną tutaj absurdalnie. Czytając miałam wrażenie że czytam dokument o szaleńcach, o jakieś sekcie która uważa się za rękę Boga.
Antagonista powstały z popiołów było najgorszym posunięciem i choć łudziłam się że autor wymyśli coś innego poszedł po najmniejszej lini oporu.
Niestety nie podobała mi się , szkoda bo liczyłam na fenomenalną kontynuację.

Jestem zdziwiona, bo zaskoczyła mnie ta książka. Nie sądziłam, że dostanę taki rodzaj akcji, a do tego, że tak mi się to spodoba. Nadal nie jestem fanka sci-fi, ale doceniam.
Jestem mega ciekawa, co się wydarzy dalej, bo wydarzenia z tej części, a w szczególności końcówka zostawiają ogromne pole do manewru.

Co tu się wydarzyło 😱 tępo akcji na ostatnich 150 stronach przyspieszyło niesamowicie. Niespodziewane zwroty akcji, zdrady, knowania wszystko to znajdziecie w tej książce. No i tytułowy Thunderhead... Co on zrobił... 😱🤫🤐 Czytałeś 1 cześć ? No co się zastanawiasz sięgaj po druga i najlepiej zaopatrzyć się też w 3 tom 😉

Druga odsłona i inne spojrzenie na świat kosiarzy
Jeśli po przeczytaniu pierwszej były jakieś pytania tu znajdziesz wyjaśnienie
polecam

Druga odsłona i inne spojrzenie na świat kosiarzy
Jeśli po przeczytaniu pierwszej były jakieś pytania tu znajdziesz wyjaśnienie
polecam

Hmm...Mimo, że w porównaniu do pierwszej części bohaterowie nabrali więcej charakteru, to jednak nadal coś nie zagrało.
Trochę się męczyłam czytając tę książkę i zerkałam ile stron mi jeszcze do końca pozostało.

Dużo plot twistów

Dużo plot twistów

To zakończenie jest świetne

To zakończenie jest świetne

Co to jest za zakończenie do cholery

Co to jest za zakończenie do cholery

Wszystkie zarzuty jakie posiadałem do części pierwszej w dwójce zniknęły. Świat przedstawiony nabrał siarczystych rumieńców - z ogromną przyjemnością wsiąkałem w to utopijne uniwersum. Wielkie AI sprawujące kontrolę nad całym światem - tytułowy Thunderhead - okazało się bardzo ciekawym tematem uzupełniającym całą historię. Zarzutem do jedynki jaki miałem była mała ilość wątków i ich prostolinijność. Tutaj jest o wiele ciekawiej. Każdą historię śledziłem z wielką ciekawością, a wisienką na torcie były filozoficzne wywody Thunderheada. No i w końcu relacje pomiędzy bohaterami stały się odpowiednio ciekawe. Od razu biorę się za część trzecią i zachęcam, żeby po części pierwszej nie rezygnować z Kosiarzy.

Druga część cyklu nie odbiega poziomem od pierwszej, a wręcz wydaje się być o wiele bardziej złożona i ciekawa.
Thunderhead zapewnia nam solidną dawkę fabuły, która wzbogacona o nieustannie pędzącą akcję nie pozwala się nudzić. Wielowątkowa, nieprzewidywalna historia zdecydowanie zachęca do śledzenia wydarzeń i na każdym kroku zaskakuje nas pomysłami autora.
Jest to więc kolejny tom solidnej młodzieżówki, którą mogę z całą pewnością polecić wszystkim fanom akcji, dystopii i balansowania na krawędzi życia i śmierci.

Jest to więc...

Neal Shusterman Thunderhead Zobacz więcej