Kosodom

Nominacja w plebiscycie 2018
Neal Shusterman Wydawnictwo: Filia Cykl: Żniwa śmierci (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Thunderhead
Żniwa śmierci (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
przyszłość śmierć literatura młodzieżowa literatura amerykańska
Inne

Miałam nadzieję, że drugi tom będzie trzymał poziom pierwszego, ale niestety wypada on słabiej, ale tylko odrobinę. Powód? W pierwszej połowie lektury, akcja się po prostu ślimaczy - mniej dynamiki, więcej zawiłości, dopiero ostatnie 100 stron wymiata, a końcówka mocno zaskakuje.
Otwarte zakończenie sugeruje także kontynuację z nadzieją na spektakularne zakończenie całego...

6,5
Czytałam tę książkę bity miesiąc. Jak na mnie jest to okrutnie długi okres czasu i najczęściej świadczy o tym, że historia raczej mnie nie wciągnęła. „Kosodom” to po prostu poprawna kontynuacja i szczerze mówiąc, niewiele wnosi do historii Citry i Rowana, a szkoda. Trochę niewykorzystany potencjał, a trochę przerost formy nad treścią.

Zapowiadało się całkiem nieźle. Żniwiarz Kosiarzy, sąd nad sędziami - jak najbardziej. Ale zaraz wróciła sztampa, zabili go i uciekł oraz ponowne omijanie systemu w trywialny sposób. Serce systemu chronione gorzej niż spożywczak. Inżynierowie półmózgi, rządcy świata tępaki, idealną utopię spina taśma klejąca.

Kontynuacja trzymająca poziom poprzednika (wreszcie coś, co nie padło ofiarą "syndromu drugiego tomu").

Sequel jest pełen akcji, wprowadza kilku dodatkowych bohaterów, których poprowadzi w niespodziewany sposób, nakreśla też nam bardziej sztuczną inteligencję czuwającą nad światem. Ten aspekt był jednym z moich ulubionych w całej serii, ponieważ zamiast iść w oklepany...

Citra i Rowan zostają rozdzieleni. Oboje czują potrzebę wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu Kosodomu, ale metody, których się podejmują znacznie się różnią. Rowan zabija kosiarzy nowego porządku jako Lucyfer. Za to Citra pnie się w górę w hierarchii kosiarzy zyskując szacunek i aprobatę. Pojawia się nowy bohater, który w książce trochę reprezentuje Thunderheada. Robi się...

słabe zakończenie a ta kto to super

Na półkach: , , , ,

Kosodom trzyma poziom pierwszej części. Pojawia się mnóstwo nowych intryg a także ciekawy nowy bohater. Autor przez cały czas zaskakuję a zakończenie wbija w fotel. Już nie mogę się doczekać finału tej historii.

Bardzo przyjemnie mi się czytało tak, jak poprzednią część. Nie nudziłam się wręcz było przeciwnie! Mogłam czytać i czytać cały dzień.

Pojawił się nowy bohater, Grayson Tolliver, który sporo namieszał... Był też kontynuowany wątek Rowana i Citry a raczej Kosiarza Lucyfera i Kosiarza Anastazję. Można było też przeczytać myśli Thunderheada, które z czasem wydawały mi się...

Przez połowę książki akcja nieco zwolniła, ale potem zdecydowanie dzieję się dużo. Shusterman nadal utrzymuje poziom. Oczywiście autor zakończył drugi tom w taki sposób, że czapki z głów. Najgorsze jest to, że nie mam trzeciego tomu przy sobie 😱🙈💕

Na półkach: , , , ,

Jakie są dalsze losy Rowan'a i kosiarz Anastazji? Czy teoretycznie nie powinno prowadzić spokojnego, zasłużonego życia? Czy pod pozorami wszystko jest takie same?

Kosiarz Curie i Kosiarz Anastazja prowadzą zbiory, gdy zaczynają krążyć pogłoski i kosiarzy Lucyferze. Zbiera on złych kosiarzy na ich uczynki. Jego poczynania pociągają za sobą wiele pozytywnych jak i...

• 2018
  • 2019