Kosodom

Neal Shusterman Cykl: Żniwa śmierci (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction 592 str.
Thunderhead

Filia
fantastyka, fantasy, science fiction
przyszłość śmierć literatura młodzieżowa literatura amerykańska

Kup książkę

Podtrzymuję swoje zdanie. Nie podoba mi się ta seria. Rozczarowałam się. Sposób przedstawienia świata ssie, a fabuła jest nudna, szczególnie w tym tomie. Srogo się wynudziłam i zmęczyłam. Dokończyłam tylko z czystej ciekawości i dlatego, że kupiłam tę serię i chciałam dać jej szansę. Nie otrzymałam za wiele, a wręcz jeszcze mniej niż z części pierwszej.
Rozumiem...

Książka bardzo ciekawa, godna następca poprzedniej części. Nie ukazuje bohaterów jako przeidealizowanych - nie są nieśmiertelni i bez względu na błędy wszystko się im udaje. Ogromny plus dla autora za nie zrobienie z nich mitycznych bezbłędnych herosów.
Sama fabuła ma tyle zwrotów akcji, że trudno by o wszystkich mi pisać. Polecam.

Z niecierpliwością czekam na kolejną część!

Neal Shusterman jest Amerykańskim pisarzem, autorem książek dla nastolatków i dorosłych.Spod jego pióra wyszło wiele bestselerowych utworów, z czego najsłynniejszy to "Podzieleni"
Książka ta nie pozwoliła mi oderwać od siebie oczu. Po jej przeczytaniu zostałam z zapartym tchem oraz chęcią by jak najszybciej sięgnąć po książkę będącą kontynuacją tej.
W tej części...

Drugi tom genialnych "Kosiarzy" pochłonął mnie nie mniej jak pierwszy zostawiając niedosyt i chęć na więcej. Opowieść jest zdecydowanie niedokończona i mam cichą nadzieję, że Pan Shusterman niedługo ją podejmie ♥

Druga część nie odstaje. Jest intrygujące zakończenie. Czekam na kolejną. Polecam historia interesująca.

Citra, Rowan, a także Faradaj każde na swój własny sposób stara się nie dopuścić do zawładnięcia kosodomu przez tak zwany "nowy porządek". Dołącza też nowy bohater Greyson Tolliver z którego perspektywy poznajemy styl życia Bezmanierowców.
Drugi tom podobał mi się nawet bardziej od pierwszego i z niecierpliwością czekam na kolejny.

Dużo czasu minęło od kiedy przeczytałam pierwszy tom. Nie wywarł on na mnie takiego wrażenia jak druga część. I już teraz z niecierpliwością czekam na trzeci tom.

W "Kosodomie" nie tylko czeka nas sporo niespodzianek, powrotów bohaterów, ale przede wszystkim o wiele więcej dowiadujemy się o świecie z przyszłości. Autor ukazuje nam nową rzeczywistość. Zastanawialiście się...

Bardzo mi się podobał świat i prawa nim rządzące opisane w książce.Bohaterowie ciekawi.Mozna ich polubić.Akcja nie toczy sie przewidywalnie, można się zaskoczyć.Ciekawe, co będzie z głównymi bohaterami w trzeciej części i czy się wogóle pojawią? Nie mogę się doczekać.

Jeśli cała ta książka nie jest zmyłką to się bardzo zawiodę w przyszłości. Zbyt wiele rzeczy w tej książce wydaje mi się z góry zaplanowanych lub zbyt wielkimi przypadkami aby mogły mieć miejsce w świecie ściśle kontrolowanym przez sztuczną inteligencję. Byt na tyle świadomy i samodzielny by móc obchodzić własne zasady kiedy stają one na przeciw czemuś właściwemu.

Jeśli...

Dyskusje