Jane Goodall. Pani od szympansów

Okładka książki Jane Goodall. Pani od szympansów Danuta Tymowska
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Jane Goodall. Pani od szympansów
Danuta Tymowska Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Znak
2020-01-29
2020-01-29
literatura polska biografia wspomnienia prymatologia Afryka szympansy kobieta
Inne

Wyróżniona opinia i

Jane Goodall. Pani od szympansów

przeczytanych książek 1332 napisanych opinii 581

Temat ciekawy. Sposób pisania/narracji przyprawia niekiedy o mdłości - zarówno bohaterka jak i inne kwestie zostały pokazane w sposób aż nadto przesłodzony.

Bezsprzecznie Jane Goodall jest postacią wybitną, zarówno jako naukowiec, jak i działacz na rzecz przyrody. Jednak w tej biografii została przestawiona jako osoba idealna, pozbawiona wszelkich wad. Przez całą lekturę miałam wrażenie, że ta książka została napisana przez jej psychofankę. Nie ma w niej za grosz obiektywizmu.

Bardzo dobrze napisana biografia. Oprócz tego pozostawia wiele do przemyślenia.

Lektura tej książki z każdym rozdziałem wciągała jeszcze bardziej. Myślę, że bardzo dobrze przedstawiła tę niezwykłą osobę, jaką jest Jane Goodall. Mało tego dużo dowiedziałem się też o szympansach, ich życiu i zwyczajach.

wybitnie dobra

Opowieść o niezwykłej kobiecie, a wrażenia jak z broszury informacyjnej. Naprawdę nie wiem czego zabrakło ducha?, emocji? Książkę dobrze się czytało i tyle. Może to kwestia wygórowanych oczekiwań lub nieodpowiedniego nastroju. Nie wiem

Opowieść o fascynującym, aż nieprawdopobnym życiu doktor Jane Goodall. Droga od sekretarki w nigeryjskim muzeum, aż do międzynarodowej sławy badaczki szympansów (naszych najbliższych krewnych), aktywistki i pisarki!
Kto nigdy nie słyszał o tej niezwykłej kobiecie lub słyszał, ale nie wie o niej zbyt wiele, zdecydowanie powinien przeczytać tę książkę. Dużym plusem jest...

Piękna i inspirująca postać, ale sama książka mogłaby być napisana w bardziej interesujący sposób.

O kobiecie, która zmieniła świat nauki.

Poprawna. Jak wypracowanie piątkowej uczennicy: nie ma się do czego przyczepić. Ale tytułowa bohaterka i jej życie tak fascynujące, że oczekiwałoby się jednak jakiegoś "czegoś"...

• 2020
  • 2020
  • 2021
  • Biografie
  • Chcę w prezencie
  • Non-fiction

Dodaj cytat z książki Jane Goodall. Pani od szympansów