Znachor

Tadeusz Dołęga-Mostowicz Wydawnictwo: Promatek Media Cykl: Znachor (tom 1) literatura piękna
Promatek Media
Znachor (tom 1)
literatura piękna
2009-01-01

Moim skromnym zdaniem dorównuje Nędznikom. Nie twierdzę, iż Dołęga-Mostowicz miałby się nimi inspirować, bo to zupełnie inne historie, natomiast widzę kilka wspólnych elementów.
Co do filmu, to Jerzy Bińczycki zagrał fenomenalnie. Biła od niego taka enigmatyczność, ubrany jak zwykły chłop, ale zachowywał się tak, że widać było, iż za jego historią kryje się wielka...

Mimo, że film znam prawie na pamięć, z przyjemnością przystąpiłem do lektury Znachora. W książce znajduje się dużo więcej wątków, niektóre są inaczej rozwiązane. Książka o wiele ciekawsza jak film, POLECAM.

Jeśli ktoś z Was obejrzał film pod tym samym tytułem, niech dla kompletu przeczyta jeszcze książkę. Ja pierwszy raz ten film obejrzałam jako 12-latka i byłam pod ooogromnym wrażeniem .Od tamtej pory obejrzałam go jeszcze pięć razy, aż po 40 latach sięgnęłam również po książkę. Czułam niedosyt, chciałam przekonać się, jak dalece ekranizacja odbiega od powieści. I wiecie co?...

Książka lekka, pisana prostym językiem, powieść ciekawa, bardzo szybko się ją czyta.

Wspaniała książka.

Wspanialy i fascynujacy utwor, jest swietnym wariantem do pozcatku zapoznania sie z literatura polska.

Książka tak samo ciekawa, jak i film. Ale gdybym nie znała filmu na pamięć, to może mniej raziłyby mnie w oczy różnice w poszczególnych scenach :P

Postanowiłam przeczytać "Znachora", zęby poznać pierwowzór filmu, który leci w telewizji na każde święto. Początek był nużący, ciężko było przez niego przebrnąć, ale od pewnego momentu nie mogłam się oderwać! Nie spodziewałam się, że książka wydana kilkadziesiąt aż tak mnie zachwyci. Wspaniałe też jest to, że przybliżone nam zostają stosunki społeczne z perspektywy autora...

Cudowna klasyka. Wspaniała historia. Jakże aktualna! Czasami dobrze jest zrobić przerwę w tych wszystkich nowościach i przeczytać coś tak niezwykłego. A bardzo dobrze się czyta, choć widać, że napisana jest językiem innym, trochę przeszłym, ale to tylko dodaje uroku. W kilkunastu momentach łezka kręci się w oku. Polecam szczerze.

Czytałam wieki temu . Nie mogłam się oderwać. Cudowna ,wzruszająca .

2 933
    1 521