Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą

Patronat LC
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Uśmiech losu (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Filia
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia przyjaźń saga spotkanie uczucie życie codzienne
Uśmiech losu (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2018-04-04

Lekka i przyjemna, dobrze się czyta.

Pierwszą książką, którą przeczytałam w tym roku, była “Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” Agnieszki Krawczyk. Historia rozpoczyna się w momencie przeprowadzki Zuzanny do kamienicy położonej na krakowskich Dębnikach. Wkrótce lokatorzy otrzymują tajemniczy list od notariusza. Po spotkaniu okazuje się, że jeżeli chcą zatrzymać swoje mieszkania, muszą sprostać niespodziewanemu...

Dopiero , co z żalem rozstałam się z mieszkańcami ul. Wierzbowej, lecz żal był niepotrzebny, bo Kamienica pod Szczęśliwa Gwiazdą i jej mieszkańcy stali mi się bliscy jak rodzina, dzisiaj sięgam po tom drugi z wielką radością i ciekawością - co dalej. Cudowna książka.

kolejna udana pozycja p.Krawczyk - polecam, czyta się szybko i jest się ciekawym co będzie dalej;)

Odkrycie roku 2020! Pierwszy raz czytałam książki tej autorki i wrócę do jej powieści na pewno!

Super

Czytając "Kamienicę pod Szczęśliwą Gwiazdą" myślami wróciłam do swego dzieciństwa. Co prawda nie mieszkałam w przedwojennej kamienicy, ale w peerelowskim bloku z wielkiej płyty, jednak atmosfera była podobna. Wszyscy sąsiedzi doskonale się znali i mogli liczyć na siebie w razie potrzeby. Może dlatego książka wciągnęła mnie i z uwagą śledziłam perypetie bohaterów. W...

kompletnie mnie nie zainteresowała - oddałam

Stara kamienica skrywa swoje sekrety: tajne pomieszczenia, mieszkanie, które nie ma właściciela, konspiracyjna przeszłość stanu wojennego. Mieszkają tutaj różni ludzie, każdy ze swoimi problemami i niepewnością co do dalszego losu kamienicy. Tajemniczy właściciel zamieszkanie każdego z lokatorów warunkuje spełnieniem dobrego uczynku. Jaki to ma być dobry uczynek, tego...

Książka niezła ale bez fajerwerków..

Wybitnie drażniący styl pisarki, która zamiast wymieniać swoich bohaterow z imienia opisuje ich po nazwisku lub np zawodem, który wykonują.

Dyskusje

• 2018