Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą

Okładka książki Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą Agnieszka Krawczyk Patronat LC
Okładka książki Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Uśmiech losu (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Uśmiech losu (tom 1)
Filia
2018-04-04
2018-04-04
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia przyjaźń saga spotkanie uczucie życie codzienne

Pierwszy tom z serii "Uśmiech losu", ukazujący losy mieszkańców kamienicy na krakowskich Dębnikach. Tajemnice, spory sąsiedzkie, nowe przyjaźnie i bezinteresowna pomoc- to wszystko sprawia, że czyta się szybko i przyjemnie. A sprawa Dobrego Uczynku zachęca do osobistych przemyśleń.

Jest to pierwszy tom książki z serii "Uśmiech losu". Dom to nie cztery ściany, ale ludzie, nawet jeśli nie łączą ich więzy krwi. Mury mogą kruszeć wskutek upływu czasu, a relacje między mieszkańcami mogą się scementować w najmniej spodziewanym momencie. Szczególnie jeśli zaczynają oni odkrywać pokłady dobra w sobie i innych. I dzielić się nim.

Książka przeczytana w jeden dzień:)

Książka przeczytana w jeden...

Lekka i przyjemna, dobrze się czyta.

Lekka i przyjemna, dobrze się czyta.

Pierwszą książką, którą przeczytałam w tym roku, była “Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” Agnieszki Krawczyk. Historia rozpoczyna się w momencie przeprowadzki Zuzanny do kamienicy położonej na krakowskich Dębnikach. Wkrótce lokatorzy otrzymują tajemniczy list od notariusza. Po spotkaniu okazuje się, że jeżeli chcą zatrzymać swoje mieszkania, muszą sprostać niespodziewanemu wyzwaniu.

Książkę czyta się szybko, a sama historia jest bardzo lekka i przyjemna. Jednocześnie była to dla mnie lektura nieco nostalgiczna, ponieważ mieszkałam 4 lata na Dębnikach i mam mnóstwo wspaniałych wspomnień związanych z tym okresem w moim życiu. Nie mogę się doczekać, aż przeczytam kolejne części trylogii.

Dopiero , co z żalem rozstałam się z mieszkańcami ul. Wierzbowej, lecz żal był niepotrzebny, bo Kamienica pod Szczęśliwa Gwiazdą i jej mieszkańcy stali mi się bliscy jak rodzina, dzisiaj sięgam po tom drugi z wielką radością i ciekawością - co dalej. Cudowna książka.

kolejna udana pozycja p.Krawczyk - polecam, czyta się szybko i jest się ciekawym co będzie dalej;)

Super

Super

Na półkach: , , , , ,

Przyjemnie się czytało.
Krakowska kamienica jej mieszkańcy...
Każdy ma jakąś swoją tajemnicę
o której nie wie sąsiad.
Najważniejsze, że zaczyna ich łączyć coraz większa zażyłość i powoli otwierają się na drugiego człowieka,
oferując pomoc.
Teraz kolej na drugą część.

Przyjemnie się czytało.
Krakowska kamienica jej mieszkańcy...
Każdy ma jakąś swoją tajemnicę
o której nie wie sąsiad.
oferując pomoc.
Teraz kolej na drugą część.

Odkrycie roku 2020! Pierwszy raz czytałam książki tej autorki i wrócę do jej powieści na pewno!

Mój ulubiony cykl Agnieszki Krawczyk. Przeczytany w całości. Są tu tajemnice rodzinne, relacje przyjaźni, miłość, zagadka. Jest też piękno starszej osoby, bogatej w mądrość i wolność, w zdolność radowania się prostą urodą chwili i w umiejętność wydobywania ukrytego dobra z człowieka. Mimo doświadczonej i jakoś wciąż żywej traumy... Zachwyciła mnie ta bohaterka.

Dodaj cytat z książki Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą