Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą

Patronat LC
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Uśmiech losu (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Filia
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia przyjaźń saga spotkanie uczucie życie codzienne
Uśmiech losu (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2018-04-04

„Wielkie wydarzenia powodujące nieodwracalne zmiany w życiu czasami zaczynają się od nic nieznaczącej sytuacji.”
Zuza wraz z dwójką dzieci, artystka i samotna matka, przeprowadza się do kamienicy, by odciąć się od poprzedniego życia i niedobrych emocji. Poznaje nowych sąsiadów, a czytelnik ich historie: o tym, że plany się zmieniają, niektóre marzenia okazują się mrzonką,...

Ksiazka wartosciowa dla mnie ze wzgledow sentymentalnych, co do miejsca akacji. Ciekawe watki. Ksiazka relaksacyjna i wprowadzajaca w sielankowy, mily nastroj. Powesc typowo obyczajowa, ktora bardzo dobrze sie czyta.

W książce poznajmy mieszkańców tytułowej kamienicy, mieszkają tam miłe osoby jak i te wzbudzajace mniejszą sympatię. Przed wszystkimi stanie niecodzienne zadanie, w zamian za dobry uczynek dostaną swoje mieszkanie na własność. Tajemniczy właściciel kamienicy namieszał trochę w życiu mieszkańców, a bohaterowie mają też inne problemy, nie związane z niecodziennym zadaniem....

Dziwna a tym samym zaskakująca bo inna niż wszystkie historia o krakowskiej kamienicy, która jest domem dla kilku zupełnie różnych osób, między którymi od lat toczą się spory. Dom jest niezwykłym miejscem, to nasza oaza, wspaniałe wspomnienia z nim związane to wszystko jest na wagę złota. Dlatego wszyscy mieszkancy kamienicy są gotowi zrobić bardzo dużo aby zachować swoje...

wprawiająca w cudowny nastrój. Chciałbym mieć takich sąsiadów

Ciężko było mi przebrnąć przez większość książki. Nie wciągnęła mnie zbytnio.
Sytuację naprawiło ostatnie 150 stron, dlatego przeczytam kolejne dwie części.

Ta książka bardzo mnie zachwyciła i poruszyła. To było moje pierwsze z książka z tego fascynującego cyklu i powiem szczerze , że nie żałuje. Po raz kolejny nie zawiodłem się. To historia o ludziach takich jak my, takich jak nasze najbliższe otoczenie. Bohaterowie mają podobne rozterki, przeżywają bliskie naszym sercom sytuacje. Po prostu samo życie.
Polecam

Książka z taką okładką nie może być zła, nieciekawa, przeciętna, prawda? Kiedy tylko zobaczyłam gdzieś w czeluściach internetu okładkę (nie autora, tytuł czy streszczenie książki) wiedziałam, że choćbym miała jej nigdy nie przeczytać to dla samej okładki tylko książka ta będzie stała na mojej półce, Piękna jest po prostu, zakochałam się od pierwszego wrażenia! I było tak,...

Saga o mieszkańcach krakowskiej kamienicy. Los ich kamienicy jest niepewny gdy pojawia się tajemniczy właściciel, nikt go nigdy nie widział, stawia przed nimi zadanie któremu nawet nie wiedzą jak sprostać.
Obyczajowa powieść o życiu zwykłych ludzi którzy maja swoje radości, rozterki. Czyta się całkiem szybko, taka zwykła, ciepła opowieść.

Ciekawa historia. Szybko się czyta. W oczy rażą błędy w druku, brakujące słowa.

Dyskusje

• 2018