Zwierzęta z lasu dziewiczego

Arkady Fiedler Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie literatura podróżnicza
Wydawnictwo Poznańskie
literatura podróżnicza
1969-01-01

Trudno jest ocenić tę pozycję. Z jednej strony dzieli ją od nas kawał czasu, ukazuje naprawde ciekawe przygody, ówczesne spojrzenie na naturę, jednak tak przedmiotowe traktowanie zwierząt, ta ilość podłości wobec nich po prostu jeży włos na głowie. Mimo że ma nieco ponad 100 stron, to mocno mnie wymęczyła.

Na półkach: , , , , , ,

O, rety! Takiej książki nie poważyłby się dzisiaj nikt wydać. Zostałby (całkiem słusznie zresztą) po prostu rozszarpany przez każdą organizację ochrony przyrody tej planety. Trzeba jednak pamiętać, kiedy „Zwierzęta...” zostały napisane. To przecież przedwojenna kompilacja dwóch jeszcze wcześniejszych relacji Fiedlera z wypraw do południowej Brazylii i nad peruwiańską Rio...

Autor wprowadza w niesamowity klimat parnych lasów deszczowych. Barwna i zabawna opowieść, aż można zapragnąć podobnej przygody.

"Polska jesień jest może przepiękna, lecz smutna i chmurna, a właśnie w tym czasie słońce najjaśniej świeciło nad Amazonką. Gdy u nas liście opadały z drzew, puszcza nad Amazonka szalała bogactwem. Tropikalna puszcza to niebezpieczna czarodziejka. Człowiek widział, że jej szaleństwo nie znało litości, mogło sparzyć skrzydła i złamać. A jednak człowiek szedł jak ćma w ten...

Bardzo fajna książka o podróżach Arkadego Fiedlera :)
W dżingli spotyka go wiele zabawnych przygód.

Fajna książka, którą bardzo miło się czyta. Arkady opisuje zwierzęta które spotkał w swoich ekspedycjach w Ameryce Południowej. Wesołe historie z życia dzikich, ale trochę oswojonych zwierzaków oraz ich właścicieli. Naprawdę ciekawa pozycja na letnie wieczory :)

Jeszcze nigdy nie czytałem tego typu książki! Jest taka jakby odmienna! Taka inna! A jednak wspaniała! To obowiązkowa lektura dla miłośników zwierząt Ameryki! Naprawdę godna polecenia! To obowiązkowa lektura! :)

• Podróżnicze
  • Plany biblioteczne
  • Książki młodości
  • Pisarz
  • Polska
  • Przygodowe i podróżnicze

Dodaj cytat z książki Zwierzęta z lasu dziewiczego