Kompania "Warszawianka" Narodowych Sił Zbrojnych w Powstaniu Warszawskim

historia
1996-01-01
Narodowe Siły Zbrojne Powstanie Warszawskie Warszawianka Chrobry II ONR

Ta skromna, jak na udział Narodowych Sił Zbrojnych w Powstaniu Warszawskim, publikacja zawiera krótką genezę powstania oddziału, skład osobowy kompanii, opis toczonych walk w czasie Powstania Warszawskiego , relacje żołnierzy "Warszawianki", wspomnienie o rtm. Witoldzie Pileckim, zastępcy dowódcy kompanii i jednym z największych polskich bohaterów drugiej wojny światowej, a...

• Historia
  • Powstanie Warszawskie