Koniec czasu. Nowa rewolucja w fizyce

Okładka książki Koniec czasu. Nowa rewolucja w fizyce
Julian Barbour Wydawnictwo: Copernicus Center Press astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
The End of Time. The Next Revolution in Physics
Copernicus Center Press
2018-03-22
2018-03-22
Tomasz Lanczewski
popularnonaukowa kosmos wszechświat astrofizyka czas fizyka

Okładka książki The Causal Universe Julian Barbour, Bogdan Dembiński, Raine Derek, F.R. Ellis George, Michał Heller, Uzan Jean-Philippe, Jerzy Lewandowski, Kuś Marek, P. Dąbrowski Mariusz, Andrzej Sitarz, Andrzej Sołtan, Tracy Thomas, B. Drees Willem, R. Stoeger William
Ocena 0,0
The Causal Uni... Julian Barbour, Bog...

Oficjalne recenzje i

Burza w szklance czasu

Link do recenzji

1485 305 217

Zapewne lepiej to czyta się osobom po fizyce. Do mnie dopiero ostatnie 50 stron było czymś w rodzaju olśnienia, zrozumiałem.

Książka wymagająca nieprzeciętnej koncentracji na tematyce. Wymaga intensywnych analiz opisanych wniosków. Polecam dla zaintersowanych tematyką.

Po wielu próbach dokończenia książki (4/5 za mną) - powiedziałem w końcu dość.
Nadmiar informacji, niejasne przekazy i wywody, brak sensownego słownika, szyk zdań i terminologia, czyni z tej książki biblię tylko dla "zapaleńców" tematyki.
Odradzam.

Czy czas nie jest największą iluzją, którą stworzył człowiek wykorzystując jego walory do porządkowania świata? Pytanie to można rozważać na kilku poziomach, szczególnie intensywnie po ludzku - egzystencjalnie i fizycznie - jako element podstawowej struktury rzeczywistości. Być może jest tak, jak dowcipnie podsumował John Wheeler: "Czas jest sposobem, w jaki natura...

• Popularnonaukowe
  • Chcę w prezencie