Non/fiction. Numer 2: Dom

Kocham NON-FICTION!

Kocham NON-FICTION!

Dobra rzecz.
Bardzo zmysłowy papier.
Do składu mam kilka uwag. Zdjęcia na rozkładówkach ze złożeniem w najgorszym miejscu. Wytłuszczenia z artykułu czcionką która sprawia, że poniżej mieszczą się 3-4 linijki tekstu. I jeszcze ten dziwny układ nachodzących na siebie, niby rzuconych na kartkę ilustracji zajmujących 1/3 strony, powtarzający się kilkakrotnie. Nie trafia w mój gust.

ale ale

To bardzo przyzwoity książko-magazyn. Coś jakby prenumerować kontynuację Antologii Polskiego Reportażu redakcji M. Szczygła, podzielonej na działy tematyczne i wykraczającej poza umowne granice naszej pięknej ojczyzny. (takie porównanie nie wprost:P)
Każde zagadnienie traktowane jest jednak bardzo szeroko. Można by rzec, w przekroju czasowym i znaczeniowym. Zestaw, nie jest też kompletowany pod dyktando konkretnego klucza ideologicznego a poszczególne ujęcia tematu przedstawione zazwyczaj w minimum 2, potencjalnie polemizujących ze sobą tekstach.

Warto.

Dobra rzecz.
Bardzo zmysłowy papier.

Rewelacyjny magazyn, który stawia na dziennikarstwo z najwyższej półki, gdzie od samego początku czuć JAKOŚĆ. Każdy numer magazynu dotyka jednego tematu. Numer drugi - dom, sprezentowałam swojemu chłopakowi, który jest miłośnikiem architektury oraz twórczości Filipa Springera z którym to wywiad znajdziemy w środku :) Kolejnym powodem dla którego sięgnęłam po magazyn jest to, iż jedną z pomysłodawczyń tego projektu jest Karolina Bednarz, której bloga o Japonii śledzę z zachwytem od wielu miesięcy i serdecznie wszystkim polecam. Karolinę charakteryzuje pełen profesjonalizm i całkowite oddanie temu co robi, czytanie jej tekstów to czysta przyjemność. Dlatego jeśli natkniecie się gdzieś na jej nazwisko, to myślę, że macie gwarancję pełnego zaangażowania w temat z jej strony :)

Nadal czyta się jak książkę, szata graficzna bardzo mi się podoba, a tematy są nieszablonowe, czasem zaskakujące i wciągające. Cieszę się na kolejny numer :) Duży plus za spójność wokół jednego tematu, a mimo wszystko bardzo szerokie spektrum rozumienia prostego słowa "dom", tak jak każdy inaczej je definiuje :)

• Reportaż
  • Czasopisma