Non/fiction. Numer 2: Dom

Karolina BednarzDorota Groyecka Wydawnictwo: Fundacja Non/fiction literatura faktu
Fundacja Non/fiction
reportażż
literatura faktu
reportażż

Swoją przygodę z magazynem non / fiction zaczęłam właśnie od tego numeru. Po pierwszym oczarowaniu wizualnym szybko następowały kolejne. Nieszablonowe przedstawienie redaktorów, piękne grafiki, brak reklam, teksty na wysokim poziomie. Non fiction edukuje i uwrażliwia społecznie, wspaniała inicjatywa!

Kocham NON-FICTION!

Dobra rzecz.
Bardzo zmysłowy papier.
Do składu mam kilka uwag. Zdjęcia na rozkładówkach ze złożeniem w najgorszym miejscu. Wytłuszczenia z artykułu czcionką która sprawia, że poniżej mieszczą się 3-4 linijki tekstu. I jeszcze ten dziwny układ nachodzących na siebie, niby rzuconych na kartkę ilustracji zajmujących 1/3 strony, powtarzający się kilkakrotnie. Nie trafia w mój...

Na półkach: , , , , ,

Rewelacyjny magazyn, który stawia na dziennikarstwo z najwyższej półki, gdzie od samego początku czuć JAKOŚĆ. Każdy numer magazynu dotyka jednego tematu. Numer drugi - dom, sprezentowałam swojemu chłopakowi, który jest miłośnikiem architektury oraz twórczości Filipa Springera z którym to wywiad znajdziemy w środku :) Kolejnym powodem dla którego sięgnęłam po magazyn jest...

Nadal czyta się jak książkę, szata graficzna bardzo mi się podoba, a tematy są nieszablonowe, czasem zaskakujące i wciągające. Cieszę się na kolejny numer :) Duży plus za spójność wokół jednego tematu, a mimo wszystko bardzo szerokie spektrum rozumienia prostego słowa "dom", tak jak każdy inaczej je definiuje :)

• 2018
  • Reportaż