Nora

Nominacja w plebiscycie 2018
Lipowo (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
2018-04-17
kryminał literatura polska niebezpieczeństwo policjant polski kryminał śledztwo tajemnica zabójstwo zagadka kryminalna zaginięcie
Inne
1956 ocen 278 opinii

1956 ocen

Myślałam że to Łaskun jest skomplikowany, z ogromną ilością bohaterów i wątków, ale Nora w tym temacie przebija wszystkie książki z tej serii. W ksiązakch Puzyński generalnie jest bardzo dużo wątków i bohaterów ale zazwyczaj dawałam rade sie w tym wszystkim połapać bez większego problemu. W przypadku Nory trzeba czytać bardzo uważnie, aby zrozumieć całą tę historię,...

No cóż, w ostatnich dniach czerwca musiałam, będąc w szkole, zabrać z biblioteki ostatnie trzy tomy Puzyńskiej. Mojej koleżance się nie odmawia! Jest zachwycona całą sagą i wcisnęła mi te pozycje, bo: "jakżesz mogłabyś nie skończyć cyklu? trzymam je dla ciebie!" Nie ma dyskusji. Więc zlitowałam się, bo w końcu półmetek wakacji za nami i trzeba je będzie zwrócić.

Rewelacji...

Strasznie rozwleczona.
Jak to U Pani Puzyńskiej jest akcja i wciąga,ale spokojnie mogłaby być krótsza.
Nie widzę potrzeby takiego wielkiego tomu.
Sama fabuła średnia.
Strasznie dużo bohaterów (za dużo) i dużo trupów.
Serię i tak będę kontynuować.

Znów to nieszczęsne "jo", ale było go chyba znacznie mniej. Poza tym ok, mimo ogromnej ilości postaci. Gdybym czytała po dłuższej przerwie ciężko byłoby się odnaleźć, ale czyta się przyjemnie i szybko.

Nie szczególnie mi się podobała. Ciąg imion i nazwisk, zawikłana historia, męczyłam się zastanawiając się kto jest kim, opasła kniga ciężka do noszenia ze sobą. No jakoś niekoniecznie.

Nie wiem, co jest takiego w serii o Lipowie, że chce mi się do niej wracać. Mimo, że żaden z bohaterów nie wzbudził we mnie szczególnej sympatii, co jakiś czas gdy mam ochotę na lekki kryminał, sięgam po kolejną część serii. Tym razem muszę przyznać, że autorce udało się stworzyć niebanalną, rozbudowaną intrygę.
Daniel Podgórski i Emilia Strzałkowska zajmują się sprawą...

Nie najlepszy, ale też nie najgorszy tom z cyklu o Lipowie. Jak zwykle wciąga i zaskakuje, ale mam wrażenie, że pisarka z tomu na tom coraz bardziej gmatwa fabuły, wciskając w nie wiele różnych wątków i że przedstawiane wydarzenia są coraz mniej prawdopodobne. Trochę szkoda.

Trzyma poziom, jest napięcie, Emilia nadal jest wkurzająca, drama tez jest - z chęcią przeskoczyłam do następnej.

Zdecydowanie najciekawsza jak dla mnie część!

Dyskusje

2 626