ROZWIŃ ZWIŃ

Nora

Okładka książki Nora Katarzyna Puzyńska
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Nora
Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Lipowo (tom 9)
Prószyński i S-ka
2018-04-17
2018-04-17
kryminał literatura polska niebezpieczeństwo policjant polski kryminał śledztwo tajemnica zabójstwo zagadka kryminalna zaginięcie
Inne

więcej Więcej

Trochę mi sie zeszło ;(
Nieco zniechęcona opaslością tomu zabrałam się za czytanie by znow dać się uwieść wspaniałym bohaterom i nietuzinowej akcji.
Zwrociłam uwagę tym razem na faktyczne nagminne powtorzenia dla przypomnienia ale biorę t raczej za plus.
Końcowka nietypowa ale coż nie zawsze jest wyjasnienie jawne.

Z całej serii ta książka podobała mi się najbardziej. Akcja szybko się rozkręciła i utrzymała przez całą treść. Teksty Klementyny dużo zabawniejsze niż w poprzednich częściach - wybuchłam śmiechem w kilku momentach. Intryga Daniel/Weronika/Emilia nadal goraca i trzymajaca w napięciu. Tylko jednego bohatera żal i mam trochę żal do autorki o zakończenie jego życia - nie...

„Nora” to dziewiąty tom sagi o policjantach z Lipowa. Tym razem Podgórski angażuje się w śledztwo dotyczące zaginięcia zbuntowanej nastolatki – Bereniki. W jego toku na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety...

„Nora” to kolejna świetna część lipowskiej sagi. Tym razem Puzyńska nie zawodzi, a akcja powieści gna z prędkością światła. Nie sposób odłożyć tę książkę na bok, a...

Idę za ciosem z Lipowem. Teraz już tom za tomem, chronologicznie, zgodnie z wielokrotną obietnicą ;-)
„Nora” mi się podobała, ale nie tak, jak poprzednie tomy. Wydaje mi się, że naprawdę mogłaby mieć mniej stron bez uszczerbku na akcji. Nawet skorzystałaby na tym. Zaczyna mnie męczyć wątek miłosny w tym dziwnym trójkącie Daniel – Emilia – Weronika. Za dużo tego!
Wątki...

Zazwyczaj jest tak, że długie serie mają tendencje spadkową. Po kilku tomach robi się nudno i przewidywalnie. Więc nie mam pojęcia jak Pani Katarzyna Puzyńska to robi, ale moim zdaniem Lipowo z tomu na tom jest coraz lepsze.

W "Norze" akcja gna z prędkością światła, człowiek naprawdę nie jest w stanie odłożyć tej książki na bok.
Gdyby nie to, że muszę wstawać do pracy,...

Pani Kasia nie zawiodzi.
Kolejny tom Lipowa, który wkreca czytelnika, zakreca akcje w tak wielu miejscach,jednak wciaz przezywa sie każdy zwrot chcac wiecej i wiecej.
Polecam!
Gabaryty lektury konkretne ale czyta sie w mig bo nie mozna przestac.

Jakie to wszystko było poplątane. Każdy miał jakiegoś kochanka, przy czym ten kochanek też mógł mieć jeszcze kogoś. Za dużo, za dużo. Dzięki temu wszyscy byli połączeni, ale niektóre związki wydawały się bardzo naciągane (na przykład z tym fryzjerem – no bez przesady).
Intrygujące jest, w jaki sposób czytelnik dowiaduje się, kto jest winny. To jest coś, co zdecydowanie...

Super. Niespodziewałam się takiego zakończenia. Tylko pewne postaci zaczęły mnie po prostu wkurzać... Emilia...Ale i tak zamierzam przeczytać kolejną część i dotrzeć do końca sagi w końcu 😁😍

Na półkach: , , , , , ,

Czytać nie po kolei serię książek to tylko chyba ja tak uwielbiam. I robię to z czystą premedytacją i przyjemnością. Twórczość Katarzyny Puzyńskiej już miałam okazję poznać przy okazji lektury pierwszych tomów serii o mieszkańcach Lipowa, a tym razem nie wiedzieć czemu sięgnęłam dopiero po dziewiąty tom z kolei (a przeczytałam wcześniej jedynie trzy pierwsze z nich). Nie...

Uważam, że kolejna już część nr 9, jest duża lepsza od poprzednich "Czarnych Narcyzów". W kontynuacji mamy to wątki syna Teresy, choroby Wiery i miłosnych rozterek Daniela. Ilość bohaterów, kolejny już raz, jest dość rozbudowana, na pewno ułatwia rozeznanie się w koligacjach między nimi dodana na początku książki tabelka postaci.

3 333
    1 161