Czarny Mustang

Okładka książki Czarny Mustang Karol May
Okładka książki Czarny Mustang
Karol May Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Na Szlaku Wielkiej Przygody literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Na Szlaku Wielkiej Przygody
Halbblut
Zielona Sowa
2003-01-01
2003-01-01
8373892060
przygoda młodzieżowa niemiecka powieść Karol May Winnetou Na Szlaku Wielkiej Przygody

Książka bardzo prze koloryzowana, jednak klimat "westernu". Bardzo trafia w mój gust!. Nie mógł bym jej tak poprostu ominąć, jest to przecież Karol May!

Stary dobry styl pisania książek dla młodzieży. Białe jest białe, główni bohaterowie są nieskazitelni i niepokonani. Czarne charaktery zaś są po prostu złe. Ciekawa przygoda.

Wcześniej nie miałem kontaktu z twórczością Karola Maya ale ten przygodowy sznyt Dzikiego Zachodu urzeka.

Wiem, że to książka głównie dla młodych chłopców ale daje radę.

Mam tylko jedno zastrzeżenie czyli Old Shatterhand i Winnetou są zbyt wyidealizowani. Praktycznie czytają sobie w myślach, znają wszystkich Indian z imienia i nazwiska, wystarczy, że spojrzą na coś lub kogoś i już wiedzą wszystko.

Wiem, że to książka głównie dla młodych chłopców ale daje radę.

Po przeczytaniu tej książki pokochałem indian.

Po przeczytaniu tej książki pokochałem indian.

Jako młody chłopak uwielbiałem westerny w tv. Lektura obowiązkowa zatem.

Jako młody chłopak uwielbiałem westerny w tv. Lektura obowiązkowa zatem.

Książki z Old Shatterhandem to moje dzieciństwo.

Książki z Old Shatterhandem to moje dzieciństwo.

190401 audio G6.
Może nie porywające, ale ciekawe. Pojawiają się główni bohaterowie - Old Shatterhand i Winnetou, więc jest dobrze.

190401 audio G6.

We wcześniejszych książkach Maya, Old Shatterhand nie był aż tak pewny siebie, jak w tej serii i trochę mi to przeszkadza. Mam też wrażenie, że dialogi są okropnie pompatyczne 😕 To nie jest to samo co "Winnetou" niestety.

• Przygodowe
  • Indianie