Stanisław Staszic

Okładka książki Stanisław Staszic Stanisław Cieszkowski
Okładka książki Stanisław Staszic
Stanisław Cieszkowski Wydawnictwo: Biblioteka Domu Polskiego Seria: Biblioteka Domu Polskiego historia
historia
Biblioteka Domu Polskiego
Stanisław Staszic
Biblioteka Domu Polskiego
1925-01-01
1925-01-01

Wybitna książka biograficzna o filantropie, mężu stanu i uczonym Stanisławie Staszicu. Ten zarys biograficzny wydany został w 1925 roku z okazji setnej rocznicy zgonu Staszica. Napisał książkę Stanisław Cieszkowski. I napisał ją znakomicie, świetnym językiem, dzięki czemu można ją po tylu latach od momentu wydania czytać bez problemu i z dobrym skutkiem oraz pożytkiem dla czytelnika łaknącego wiedzy o tejże nietuzinkowej postaci z naszej historii.
Książka podzielona na pięć rozdziałów, na końcu znajdziemy także indeks nazwisk cytowanych w tekście. W przystępny sposób przybliża nam postać Stanisława Staszica. Jest przy tym rzetelnym źródłem informacji o jego życiu i wszechstronnej działalności na wielu polach. Dla dobra naszego narodu zrobił wiele, dla nauki równie dużo. Osoba o ciekawym charakterze, zasłużona w wielu dziedzinach i warto o niej pamiętać. Warto również przeczytać historię jego niezwykłego życia i ta książka będzie znakomitą propozycją, aby zrealizować potrzebę bliższego zapoznania się z tym wspaniałym człowiekiem.
Gorąco polecam tę książkę. Zdaję sobie sprawę, iż jest ona obecnie trudna do zdobycia. Jeśli nadarzy się szanownym czytelnikom tej opinii ją zdobyć, to koniecznie zachęcam do jej lektury lub nawet jej zakupu. Warto, warto i jeszcze raz warto.

Dodaj cytat z książki Stanisław Staszic