Principles: Life and Work

Simon & Schuster, Inc
2017-09-19
2017-09-19
giełda inwestycje biznes

Pierwsza czesc autobiograficzna jest stosunkowo interesujaca. Zawiera natomiast wiele skokow czasowych w ktorych zatracony zostaje caly ciag ideowy. Na przyklad autor opisuje ze pracowal nad czyms, po czym osiagnal ten efekt lata pozniej - bez wyjasnienia czy cos istotnego stalo sie w ciagu tych lat.
Natomiast dalsze czesc ksiazki to juz absolutne kazanie pastora z mownicy. Okropnie nudna, pelna truizmow, uogolnien, metody ktore sa powszechnie znane, ale opakowane w pseudo-naukowy opis maja pomoc kazdemu czytelnikowi odniesc ogromny sukces i uporzadkowac swoje zycie/biznes.
Bardzo ciezko mi sie to czytalo, pod koniec juz odpuscilem. Dodam do tego ze autor w tak zwanym miedzyczasie przewidzial okolo 7 kryzysow finansowych z ktorych moze zrealizowaly sie 2.

Natomiast dalsze czesc ksiazki to juz absolutne kazanie pastora z mownicy....

Początkowe rozdziały, po części autobiograficznej, są interesujące. Sporo celnych obserwacji zarówno natury ogólnej jak i dotyczących w szczególności zarządzania firmą. Jednak w 2giej części ta pokaźna w rozmiarach książka zaczęła mnie razić poradnikowo -nakazowym stylem pisania autora. Ale warta

Dla kogoś kto interesuje się zarządzaniem firmą to spoko

Dla kogoś kto interesuje się zarządzaniem firmą to spoko

Nazwałbym tę pozycję wręcz podręcznikiem zarządzania napisanym w bardzo przystępnej formie. Autor podzielił książkę na 2 części. Pierwsza dotyczy dobrej organizacji własnej osoby, natomiast druga zarządzania stricte firmą. Uważam, że części te świetnie się uzupełniają. Bardzo polecam przeczytać wszelkiej maści planerom i nie tylko

📚 Odkryj sekrety sukcesu od „Steve Jobsa inwestowania” - Ray'a Dalio! Jego bestsellerowa książka "Zasady" podbiła serca czytelników na całym świecie, w tym samego Billa Gatesa! To kompendium mądrości, które sprawdzi się na różnych płaszczyznach życia, zarówno dla potężnych prezesów, jak i tych, którzy dopiero szukają swojej ścieżki do sukcesu.

🎯 Wyjątkowość tej książki polega na tym, że Ray Dalio dzieli się powszechnie wiedzą, której często nie udostępniają ultra bogaci ludzie odnoszący wielki sukces. Odkryj precyzyjne i konkretne zasady podejmowania decyzji, bez zbędnego koloryzowania i przykładów.

📈 Ta genialna książka ułatwi Ci podejmowanie trafnych decyzji w różnych aspektach życia. Dowiedz się, jak stworzyć sprawdzone i powtarzalne zasady, które doprowadzą do sprawnego działania Twojej rodziny, biznesu czy organizacji.

💡 „Zasady” to wyjątkowy przewodnik, który pozwoli Ci uniknąć zbędnych błędów i podejmować trafne decyzje na każdym etapie życia. Precyzyjne i praktyczne rady pomogą Ci osiągnąć sukces i realizować swoje cele.

🎬 Na YouTube znajdziesz 43-minutowy film autora, podsumowujący najważniejsze koncepty z książki. Odkryj sekrety, które zmienią Twoje podejście do życia i biznesu.

🔍 Ta książka to źródło mądrości, które warto mieć na swojej półce i do którego będziesz wracał niejednokrotnie. Zastosuj zasady Ray'a Dalio i otwórz nowe drzwi do sukcesu!

#Zasady #RayDalio #Sukces #Decyzje #Mądrość #PraktyczneRady #Biznes #Rodzina #Książka #Bestseller #UnikalneSpojrzenie #KompendiumWiedzy #BillGates #SteveJobsInwestowania #Inspiracja #Rozwój #PrzewodnikDoSukcesu #CzytanieWarto #ZainspirujSię #MądryWybór #KsiążkaMotywacyjna #RozwójOsobisty #KsiążkaNaCałeŻycie #KsiążkaNaPółkę #PodręcznikSukcesu

🎯 Wyjątkowość tej książki...

dobra książka choć nie dla każdego.... pierwsza część nudna....Druga już lepsza, ale to generalnie pozycja dla biznesmenów i szefów....

Jeśli chodzi o książki rozwojowo-coachingowe - najlepsza pozycja jak dotychczas. Szczególnie drugi rozdział jest baardzo dobry. Dużo oczywistych rzeczy ale wyłożonych w precyzyjny i konkretny sposób. Bez koloryzowania i zbędnych przykładów. Jasne przypadki co działa a co nie, jak sobie z tym radzić. W moim odczuciu, druga część jest znakomita.

Człowiek, który odniósł sukces i wydaje się być szczęści ma legitymację do dawania porad. A autor zrobił z tego swoją misję, czego artefaktem są właśnie "Zasady".
Znajdziemy w niej zestaw zasad życia i pracy, podane w hierarchicznej strukturze. Każda zasada z szerokim wyjaśnieniem. Przemawiająca jest metafora siebie jako maszyny, którą autor używa do wyjaśnienia jak być produktywnym. Maszynę trzeba zasilić, pielęgnować, usprawniać. Każdy element ma znaczenie.

Dużo mądrych porad, część truizmów, cześć mająca zastosowanie wyłącznie dla menadżerów wyższego szczebla. Znaczenie praktyczne lektury można by było docenić po implementacji tych rad w życie, ale przez fakt przeładowania nie jest to proste. Może jest to materiał dla trenerów personalnych szukających inspiracji do swoich kursów. Zresztą sam autor zapowiada że część praktyczna, przed nami.

Tymczasem ląduje na półkę. A to wydanie w sztywnej okładce (Agora 2019),jest dobrą stroną tej pozycji.

Genialna książka, z której można bardzo wiele dowiedzieć się na temat podejścia do podejmowania decyzji w jakiejkolwiek sprawie. Jeśli przemyślane, sprawdzone i powtarzalne zasady kierują podejmowaniem decyzji, to każda podlegająca im organizacja, czy to rodzina, czy biznes, będą działały sprawnie. Trzeba jednak poświęcić czas na to, aby te zasady stworzyć, przetestować, zmodyfikować, gdy są niedoskonałe i postępować zgodnie z nimi.

Miałem wysokie oczekiwania odnośnie tej książki i niestety mocno się zawiodłem. Jest ona straszliwie przeciągnięta. Proporcjonalnie duża jej część to te same pojęcia przedstawiane w nieco zmienionej formie. Obawiam się, że dla wielu osób byłaby to pozycja nie do przejścia. Często odnosiłem wrażenie, że czytam zestaw instrukcji wydanych pracownikom korporacji (korporacyjne bla-bla-bla...). Oczywiście zdaje sobie sprawę, że autor swoje zasady tworzył właśnie w takiej korporacji ale po tak znanej osobistości świata finansów spodziewałem się jednak znacznie większej ilości konkretów popartych badaniami.

• Biznes
  • Rozwój