Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 36.90 zł

Marzyciel

Nominacja w plebiscycie 2018
Laini Taylor Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Strange The Dreamer (tom 1) Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
Strange the Dreamer
2018-03-14
2018-01-01
Data 1. wydania:
2017-03-28
Bartosz Czartoryski
Sine Qua Non
Strange the Dreamer
Strange The Dreamer (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-03-14
Bartosz Czartoryski
Imaginatio [SQN]
Inne

Oficjalne recenzje i

Kowal Snów i Muza Koszmarów

Link do recenzji

Bardzo oryginalna fabuła, wciągająca. Nie jest to literatura najwyższych lotów ale godna polecenia dla samej przyjemności czytania.

Wiedziałam o tej książce już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno się za nią zabrałam. Jejciu, co to była za powieść! Już po kilku rozdziałach bez granicznie zakochałam się w tej książce! To jedna z tych powieści, od której nie można się oderwać, a w chwilach kiedy jesteśmy zajęci czymś innym, tęsknie spoglądamy na Marzyciela.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak...

Co się stanie, gdy zaczniemy za dużo czytać i błądzić w obłokach?

„+”

- ciekawy świat z oryginalnym pomysłem na bohaterów i fabułę
- nieszczęście, które spotkało mieszkańców Szlochu, to jak wpłynęło ono na ich życie codzienne, zostało bardzo dobrze opisane. Wręcz czułam współczucie dla tych ludzi i rozumiałam ich chęć zemsty.
- każda tajemnica była powoli wyciągana i...

Mistycyzm i magię pióra Laini Taylor czuć niemal na każdej stronie jej książek. Co prawda, długo męczyłam tą książkę, ale nie ukrywam, że była ciekawa. Nie wciągnęła mnie jak jej seria "Córki dymu i kości", jednak skłamała bym, gdybym powiedziała, że "Marzyciel" był słaby. Trudno bohaterowie, trudne wybory i trudne życie, a to wszystko obsypane pradawną magią, mitami i...

Świat fantastyki , w której jeden chłopak potrafi zabrać czytelnika w świat marzeń. Wszystko dookoła staje się inne - lepsze. Książka nieustannie działa na zmysły, które od początku do końca potrafią wyobrazić sobie akcję i " być obok bohatera" . Polecam .

Czytałam wersję angielską. Barwny, piękny, poetycki niemal język, historia ciekawa i naprawdę wciągająca... do połowy. W pewnym momencie tak ciężko mi się ją czytało, wolałam ją odłożyć na półkę. Ostatecznie po przeczytaniu mogę napisać - warto, choćby dla przebycia pięknej przygody, jak Lazlo Strange.

Jedyne słowo jakie przychodzi mi na myśl po przeczytaniu tej książki to: "piękna". Wspaniała opowieść, magiczny świat przedstawiony w książce, który dokładnie "widziałam" w swojej głowie. Interesujące postacie, tak różne od siebie. Powieść wręcz w siebie wsiąka czytelnika, gratka dla prawdziwych marzycieli :)

Zaskakująca.

Powiem tak - nie "typowe" YA, but stil YA. Ciekawy świat, to co się dzieje może nie jest najbardziej zaskakującym twistem, ale trzeba przyznać, że jest zamocowane w fabule, więc jest to całkiem satysfakcjonujące. Jesteśmy zaangażowani w losy dwójki GB, bardzo fajnie pokazują dwie strony "konfliktu"

Jakieś 2 lata temu ta książka była ogromnie hajpowana w internetach. Z racji, że przeważnie hype wokół książki mnie odrzuca, to w tamtym momencie ten tytuł wyleciał na listę "do przeczytania kiedyś", czyli innymi słowy nie był to mój priorytet czytelniczy. Obecnie zrobiło się o niej "cicho", więc stwierdziłam, że to będzie dobry moment by dać jej szanse.
Jak można...

2 778