Pippi 3xPAK

Okładka książki Pippi 3xPAK Astrid Lindgren
Okładka książki Pippi 3xPAK
Astrid Lindgren Wydawnictwo: Jung-Off-Ska Cykl: Pippi Pończoszanka (tom 1-4) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Pippi Pończoszanka (tom 1-4)
Pippi Långstrump, Pippi Långstrump går ombord, Pippi Långstrump i Söderhavet
Jung-Off-Ska
2010-01-01
2010-01-01
Irena Szuch-Wyszomirska, Teresa Chłapowska
morze piraci dziewczynka Szwecja przygoda

Co jakiś czas z wielką przyjemnością wracam do przygód rudej dziewczynki ze sterczącymi warkoczykami. Gdy byłam dzieckiem czytałam o przygodach Fizi Pończoszanki, w oryginale Pippi Langstrump, lecz gdy kupiłam po latach swoim dzieciom książkę, to już była Pippi Pończoszanka. Moje dzieci znają jej przygody nie tylko z książek, bo oglądały również ekranizacje telewizyjne, a teraz ja postanowiłam zapoznać swoje wnuki z tą zwariowaną dziewczynką.
Pippi jest najsilniejszą dziewczynką na świecie, mieszka w Willi Śmiesznotce razem z koniem i małpką. Ma walizkę wypełnioną po brzegi złotymi monetami. Jest niegrzeczna, pyskata i nie chodzi do szkoły, bo nie chce i uważa, że nie musi. Jej ojciec jest piratem i afrykańskim królem jednocześnie.
Jej niewiarygodne pomysły ja i ona sama wzbudza wśród dzieci zachwyt ale jej niekonwencjonalne zachowanie jest dla mieszkańców miasteczka sporym wyzwaniem i budzi zgorszenie. Mimo tego, że sami nie chcielibyśmy, żeby dzieci się tak zachowywały jak Pippi, to jej brak umiaru, rozsądku czy prawdomówności wzbudza w nas radość i z pewnością chcielibyśmy mieć taką sąsiadkę. Nie wiem tylko czy w obecnych czasach potrafiłaby się odnaleźć.

Pippi zaprzyjaźnia się z Tommym i Anniką – dziećmi mieszkającymi w sąsiednim domu. Razem przeżywają mnóstwo przygód, gdyż pomysłów im nie brakuje a Pippi jest w stanie wiele rzeczy zorganizować. Nie można się z nią nudzić nawet siedzą w jej Willi lub w ogrodzie lub bawiąc się z małpką i jeździć na koniu. Dzieciom z sąsiedztwa bardzo się podoba czas spędzany z Pippi a ich rodzice również ją zaakceptowali i nie obawiają się już o ich bezpieczeństwo w towarzystwie nieco inaczej zachowującej się dziewczynki.

Jej przygody znają chyba wszyscy, nie ma sensu ich opowiadać a warto zachęcić najmłodsze pokolenie do czytania lub samemu im poczytać o zwariowanych czasem i nieprawdopodobnych przygodach rudowłosej dziewczynki.
Dodam, że to jedna z moich najbardziej ulubionych książek z dzieciństwa. Razem z koleżankami czytałyśmy ją wielokrotnie i próbowałyśmy nawet wykorzystywać niektóre pomysły...

Zbiór zawierający wszystkie trzy tomy opowieści o Pippi. Prześmieszne, pełne przygód i dziecięcego absurdu. Co prawda wartość edukacyjna dla dziecka jest zaburzona przez wieczne kłamstwa Pippi i motyw z niechodzeniem do szkoły, ale i tak uważam, że to pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica czytającego swym urwisom. Kolejny raz zachciało się być dzieckiem.

Jaki jest Wasz ulubiony bohater z dzieciństwa? Ja uwielbiałam Pippi za jej wyobraźnię, samodzielność, pomysłowość, odwagę wyrażania tego, co się myśli i za dobre serce. Książka Przygody Pippi to zebrane w jednej pozycji wszystkie tomy przygód rudowłosej siłaczki, czyli „Pippi Pończoszanka”, „Pippi wchodzi na pokład” oraz „Pippi na Południowym Pacyfiku”.

Przygody Pippi skradną serca zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Stanowczo odradzam czytanie tej książki przed snem. Zamiast wyciszyć dzieci, rozbudza ich wyobraźnię, sprawia, że pokój wypełnia się salwami śmiechu. No bo jak tu przejść obok widoku Króla Południowego Pacyfiku, stojącego na dachu na jednej nodze i krzyczącego „kukuryku” lub Pippi, próbującej nauczyć się „tabliczki schorzenia” (tabliczka mnożenia).

Nasz prawie dziewięciolatek najbardziej polubił historie związane ze szkołą, bo jak inne dzieci, Pippi także chciała móc pojechać na wycieczkę, czy mieć ferie. Jednak dziewczynka nie zdecydowała się uczęszczać do szkoły, bo jak mówi: byłam kiedyś w szkole przez cały jeden dzień i tak nasiąknęłam wiedzą, że jeszcze teraz mózg mi chlupocze.

Od kiedy Pippi zamieszkała w Willi Śmiesznotce, codzienność dwójki małych sąsiadów zmieniła się nie do poznania. Mowa o Annice i Tommy’m, którzy godzinami mogli spędzać czas z Pippi, przeglądać jej najróżniejsze skarby przywiezione z najdalszych zakamarków świata. Razem z naszą bohaterką przeżyli pełno przygód, a świat wydawał się już zupełnie inny, pełnych niespotykanych potworów.

Pippi, choć mieszka sama, nie boi się nikogo. Czytaj więcej https://wrolimamy.pl/recenzja/przygody-pippi/

Przygody Pippi...

Wesoła dziewczynka z tej Pippi i jeszcze rozrabiara więc świetna książka dla chłopców i oczywiście dla dziewczynek.

Nie ma sensu wiele pisac, kto zna ten wie; kto nie zna( choc nie sadze zeby bylo Was duzo) polecam
Przeczytane ostatnio z corka :)

Przeczytane ostatnio z corka :)

To jest Pippi, Pippi się nie ocenia, Pippi jest. Nie jest to jakaś tam mała Mi, która znana jest tylko z tego, że ostry język ma i nadrabia mikro corpus mega personalitas. Feministki kochają Mi, ale nie pamiętają o Pippi. Przypadek? Nie sądzę...;) Pippi nie ma mamy, ale to akceptuje. Ma tatę, który, choć nieobecny, kocha i jest kochany. Pippi sama sobie radzi, ale nie ukrywa, że z kimś byłoby lepiej. Pippi pomaga także tym wrednym, bo oni również są biedni. Pippi rozdaje prezenty, również w swoje własne urodziny. Pippi nie bawi się w tresure, gdy chce pojeździć konno, znosi wuja Alfreda z ganku, żeby nie musiał nawracać. Pippi stara się pasować, choć nie pasuje. I nie ma w ogóle pomysłu, by dopasować świat do siebie. Pippi jest wyjątkowa i nie rości sobie z tego tytułu żadnych praw. Pippi widzi sens tam, gdzie nikt inny go nie dostrzega i wskazuje bezsens tego, co wszyscy uznają za niezwykle istotne. Lindgren i Dostojewski. Pippi i Myszkin. Jaki świat, taki idiota. Zawsze nie tytułowy.

Trochę wolno się rozkręca, ale ogólnie super książka. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem :).

bardzo śmieszne :D

bardzo śmieszne :D

Wszystkie książki Astrid Lindgren to ucieczka w inny świat. Świat w którym człowiek czuje się bezpiecznie, jest sobą i niczym się nie martwi. "Przygody Pippi", to kolejny dowód na to, że wyobraźnia to prawdziwa potęga. Czytając przygody o małej, rudowłosej dziewczynce, która nie dba o żadne konwenanse, jest sobą i chętnie pomaga innym, zastanawiałam się czy odnalazłaby się w naszym świecie, czy poradziłaby sobie w tej istnej dżungli, gdzie już często dzieci nie odróżniają dobra od zła.

Każdy powinien przeczytać tę pozycję. Dobrze jest się przenieść w innym, beztroski świat.

moja wyobraźnia ją kocha i ubóstwia, dlaczego? Bo to piękne przygody są.

moja wyobraźnia ją kocha i ubóstwia, dlaczego? Bo to piękne przygody są.

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci