Miłośnica

9788381232012
Literatura polska

Bardzo ciekawa książka o niezwykłej choć nieco kontrowersyjnej kobiecie

Bardzo ciekawa książka o niezwykłej choć nieco kontrowersyjnej kobiecie

Nurowska nawet w fabularyzowanej biografii innej kobiety jest nazbyt osobista. Niby o bohaterkach a żale autorki. Słabsza jej książka.

Miłośnica mnie uwiodła. Tak, jak uwodziła prawdziwa Miłośnica - Krystyna Skarbek. Filigranowa kobietka z ogromnym charakterem i wielką odwagą. Nurowska znowu mnie porwała, jej pióro jest lekkie, kobiece, a zarazem trafia w czułe punkty czytelnika. Miłośnica to fabularyzowana biografia Krystyny Skarbek, polskiego szpiega, kobiety łamiącej męskie serca, o magnetycznym oddziaływaniu na tychże. Kobiety jej nie lubiły za ten zwierzęcy magnetyzm, ale też kobiet Krystyna nie potrzebowała, aby wypełnić swoją misję. Krystyna była kobietą bardzo odważną, podejmowała się ryzyka, które mogłoby zakończyć jej życie wiele razy. Czy tego właśnie chciała? Bawić się ze śmiercią? Rzucać jej wyzwanie? Skarbek czarowała mężczyzn, było ich w jej życiu wielu, czasami kilku naraz. Miała dziwny zwyczaj przedstawiania sobie swoich kochanków i zatrzymywania ich w swoim życiu nawet po tym, kiedy kochankami być przestawali. Była osóbką kochliwą i dlatego jej życie zakończyło się w ten, a nie inny sposób — zamordowana przez odrzuconego kochanka.
W Miłośnicy Maria Nurowska nie przedstawia nam wszystkich bohaterskich czynów Krystyny, skupia się raczej na niej, jako na osobie, kobiecie, ze wszystkimi jej wadami i zaletami. Pozwala nam poznać i polubić, bądź nie, osobę, jaką była. Ja polubiłam.

Opowieść osnuta na historii życia Krystyny Skarbek. Kiedy Maria Nurowska pisała książkę o Krystynie niewiele osób słyszało. Dzisiaj jest pistać, którą wiele osób już kojarzy. Jej życie mogłoby posłużyć jako kanwa niejednej powieści. Odważna, brawurowa kobieta, żyła tak, jakby rzucała losowi wyzwanie.
Jak dla mnie ciekawie napisana, polecam.

Jak dla mnie ciekawie napisana, polecam.

Ciekawa postać, ale sposób narracji mnie znużył.

Ciekawa postać, ale sposób narracji mnie znużył.

Ksiązka przedstawia postać i historię Krystyny Skarbek - tajnej agentki polskiego i brytyjskiego wywiadu podczas drugiej wojny światowej. Czy jej biografia tak jak obiecuje wydawca jest fascynująca? Nie powiedziałabym - bynajmniej mnie nie zachwyciła, podobnie jak cała książka. Nie urzekła i nie porwała mnie jej historia i osoba a powieść nie wciągnęła. Przeczytałam i wątpię abym pamiętała o niej dłużej. Jedyne co spodobało mi się w tej postaci to jej miłość do zwierząt.

Słabe to. Nie tego się spodziewałem. Szukałem informacji o bohaterce ale podanych w inny sposób. Ten styl i sposób niestety mi nie odpowiada.

Maria Nurowska jak zwykle mnie zachwyca, swoim lekkim i kobiecym piórem.
,,Miłośnica "to fabularyzowana biografia Krystyny Skarbek vel.Christine Granville, która była polską agentką brytyjskiej tajnej służby Kierownictwa Operacji Specjalnych oraz wywiadowcą Secret Inteligence Service .
Prawdziwa Miłośnica to filigranowa kobieta z ogromnym temperamentem , łamiąca męskie serca. Krystyn była kobietą bardzo odważną, nie bała się ryzyka.
Nie sposób nie być pod wrażeniem wszystkich jej dokonań wojennych, jej wielkiej odwagi i poświęcenia dla sprawy.
Jeśli do tej pory nie mieliście okazji poznać Krystyny Skarbek to ,,Miłośnica " z pewnością nam w tym pomoże.
Zachęcam do lektury.

Maria Nurowska jak zwykle mnie zachwyca, swoim lekkim i kobiecym piórem.

Oczekując na Christine Vincenta Severskiego, parę słów o wcześniejszej powieści biograficznej dotyczącej Krystyny Skarbek. Historia Jej życia, chociaż jeszcze nie do końca poznana, jest stworzona dla emocjonalności i talentu Autorki. Fantastyczna historia opowiedziana po przeprowadzonej ogromnej pracy badawczej, ubogacona (jak źle się ostatnio to słowo kojarzy),przez wrażliwość p. Marii, staje się doskonałym daniem, dla książkowych smakoszy. Serdecznie polecam.

Dałam tak wysoką ocenę przede wszystkim za rzetelne potraktowanie bardzo ciekawej biografii. Mało znana postać, a szkoda.

• Biografie
  • Audiobooki