Zew księżyca

Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Moon Called
Ilona Romanowska
Fabryka Słów
urban fantasy wampiry wilkołaki zmiennokształtni czarownice
Moon Called
Mercedes Thompson (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Ilona Romanowska
urban fantasy wampiry wilkołaki zmiennokształtni czarownice

💮No mercy, Mercy! Niestety, nie podeszło. Ta książka była strzałem w twarz. Zachęcona po wielu pozytywnych ocenach, stwierdziłam, że chciałabym spróbować z kolejną serią urban fantasy. Padło na Zew Ksiezyca. No i się zaczęło:
-płaska fabuła i bohaterowie bez polotu. Styl autorki boli. Nie ma klimatu, budowania napięcia, nic tu nie ma
-brak riserczu. Serio pani Briggs,...

Przeczytana!
Całkiem miła lekturka. Nic specjalnego, nie zachwyciła mnie, ale mimo że była pisana w 1 os, której szczerze nienawidzę, to i tak fajnie i szybko się czytało ;)
Jedyne "ale" to trochę niedoprecyzowany i sztucznie wprowadzony na końcu wątek romantyczny. Ale to pikuś ;)

Nowatorskie i szczerze mówiąc trochę mnie zaskoczyło pozytywnie. W dobie wilkołaków, wampirów, strzyg, smoków itd tutaj mamy do czynienia z kojotem, a dokładniej z Panią-Kojotem. Całkiem zgrabne czytadełko , a nie ukrywam, że lubię opowieści o charakternych i twardych kobietach , które bez skrupułów potrafią sobie dać radę w "męskim świecie" . Mercedes wzbudza sympatię, a...

Infantylna, naiwna i przewidywalna fabula.

Nudna bohaterka. Ciekawa historia opowiedziana zupełnie płasko. Brak polotu, brak poczucia humoru no po prostu flaki z olejem. I paskudna okładka!

Podeszłam do książki z dużą dozą ostrożności.
Spodziewałam się raczej marnej opowiastki o wilkołakach dla nastolatek, a otrzymałam naprawdę ciekawą historię z silnymi bohaterami.

Jeżeli komuś podoba się styl pisania Anety Jadowskiej, może śmiało sięgać po tą serie.

Jakim cudem jej nota to aż 7/10 - nie wiem. Książka pokazuje bohaterkę, która nie ma żadnych specjalnych umiejętności, intelektu, sprytu czy poczucia humoru. I oczywiście wokół tej postaci zbiera się typowe dla ya nagromadzenie toksycznych partnerów - wilkołak pedofil oraz wilkołak zaborczy, zazdrosny i porywczy. Oczywiście główna bohaterka, biedna, łokciami toruje sobie...

Książka dla fanów książek o tematyce fantastycznej. Kochasz opowieści o wampirach, wilkołakach i innych stworach. To ta książka ci się spodoba. Na recenzję zapraszam na moją stronę :

Super się czyta wartka akcja i wilkołaki

Super seria! Uwielbiam wszystkie części!

Dyskusje

2 710