Zew księżyca

Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Moon Called
Ilona Romanowska
Fabryka Słów
urban fantasy wampiry wilkołaki zmiennokształtni czarownice
Moon Called
Mercedes Thompson (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Ilona Romanowska
urban fantasy wampiry wilkołaki zmiennokształtni czarownice

Ciężko mi się czytało, a jeszcze ciężej dotrwałam do końca. Nie chciało mi się jej czytać. Wracałam i odkładałam ze zmęczeniem. Ten cały świat mnie nie przekonał, główna bohaterka taka jakaś nijaka, a wątki miłosne płytkie, nie jasne. Ogólnie w całej tej historii coś się nie zgrywało.

Na litość boską, alfy i inne u władzy nie ludzie są ponownie tępi, a jedna dziewczyna...

Okazało się, że popełniłam duży błąd zaczynając od serii Alfa i Omega, nie dość że było to słabe, to chronologicznie niepoprawne, ponieważ "Zew księżyca" dzieje się kilka miesięcy przed wydarzeniami z "Wilczego tropu". Dodatkowo jest to dobre wprowadzenie w świat, a ten jest bogaty, pełen magii, polityki i nie ludzi.

Mercedes to zmiennokształtna, wychowana przez wilkołaki....

Szybko się czyta, świat wilkołaków wciąga, tylko wątki miłosne jakieś takie płaskie i zupełnie nieporywające. Po pierwszym tomie odpuszczam resztę.

Cykl książek o Mercedes Thompson, odważnej zmiennokształtnej kojocicy przyciągającej kłopoty jak magnes, czyta się wspaniale. Pierwszy tom "Zew Księżyca" ukazał się lata temu a mimo to zawsze wyczekuję kolejnego – wciąż nic się nie znudziłam tą serią – to dla mnie taka cudowna odskocznia od problemów dnia codziennego (zazwyczaj czytana jako bajeczka przed snem).

Po przejrzeniu wielu opinii postanowiłam zamówić kilka książek Pani Briggs. muszę przyznać że początek mnie nie zachwycił, jednak szybko się to zmieniło, Główna bohaterka nie należy do tych cichych ciepłych kluch za którymi nie przepadam. Sporo ciekawych zwrotów akcji, no,,,, Powiem że polecić mogę z czystym sercem. :) oby tak dalej :)

nie samą literaturą piękną człowiek żyje, ale ta seria jest tak świetna, że pochłonąłem ją w coś koło dwóch miesięcy.
polubiłem główną bohaterkę i jej nietuzinkowe perypetie!
jedyne co mi zgrzytało, to "romantyczne wtrącenia", ale może temu, że jestem facetem ;-)

Właśnie skończyłam czytać książkę drugi raz po ponad 10 latach. Biorąc pod uwagę, że wciągnęłam ją w dwie noce, stwierdzam, że wciągnęła mnie równie mocno jak i nie bardziej co przed wieloma laty. Książka lekka, a zarazem tyle się w niej dzieje, że nie sposób jest się od niej odciągnąć. Polecam całym sercem.

Szokująco dobra Książka! Zaczęłam ja czytać z myślą, że będzie to dość typowa, głupiutka historyjka o dziewczynie, która będzie zakochana w zabójczo przystojnych 2 bohaterach. Ale się pomyliłam!
Książka okazała się świetną historią z silną kobiecą bohaterką, która nie myślała cały czas o romansach. Niezwykle spodobało mi się ukazanie zasad obowiązujących u wilkolaków,...

Całkiem dobry początek serii, ciekawe jak będzie dalej.

Bardzo ciekawa fantastyka dla fanów Czystej Krwi i innych Zmierzchopodobnych tworów. Duży plus za o wiele fajniejszą główną bohaterkę.

Dyskusje

2 983