W twojej książce jest potwór

Okładka książki W twojej książce jest potwór Tom Fletcher
Okładka książki W twojej książce jest potwór
Tom Fletcher Wydawnictwo: Zysk i S-ka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
2018-02-26
2018-02-26
32 min.
Anna Tomczyk

Mam dziś dla Was coś idealnego na poprawę humoru, na lepsze samopoczucie, na smuteczek. „W twojej książce jest POTWÓR” Toma Fletchera jest uroczą opowieścią o pewnym małym łobuzie. Zdecydowanie skradł moje serce ten niebieski, z ostrymi ząbkami szkrab.
Uważam, że dzieci będą zachwycone. Mogą się wraz z POTWOREM bawić, a książka została tak skonstruowana, że ów bohater staje się częścią naszego, realnego świata. Świetna zabawa z wyobraźnią, która nie tylko bawi, ale i uczy troskliwości i czułość. Mnie rozczuliła.
Ilustracje Grega Abbotta również przypadły mi do gustu (a może nie również, a przede wszystkim?). Powołał on do życia to ruchliwe stworzonko i przyznajcie: czyż nie jest słodki? Czyż można mu się oprzeć?
To nie jest oczywiście literatura wzniosła i jest zupełnie niewymagająca, a mimo to rozwijająca. Cenię tę pozycje i uważam, że pomysł był zacny i został zacnie zrealizowany. Właściwie, to miałam ogromne oczekiwania w stosunku do tej pozycji. Zaraz, gdy ją ujrzałam, zapragnęłam ją mieć u siebie i mam.
Na ten czas coś rewelacyjnego dla dzieci i rodziców. Książkę przekartkować można w dwie minuty i wracać kiedy się zechce. Podobają mi się kolory, radosne, słoneczne i podoba mi się POTWÓR, o czym już pisałam, ale napiszę jeszcze. Jego słodkość jest ogromna i wręcz powala – mam ochotę go przytulić, taki jest kochany… ach ten potworek, spryciarz mały… I jest bardzo dobrym przyjacielem, bo nas nie opuści i zawsze wiemy, gdzie go znaleźć. A gdzie? Ma się rozumieć w KSIĄŻCE!

7/10
bardzo dobra, miła, czuła, słoneczna

Czy chcecie poznać pewnego psotnego i niebieskiego potwora, który na dobre zadomowił się w pewnej książce dla dzieci? My chciałyśmy i to bardzo :-) "W twojej książce jest potwór" to pomysłowa, kolorowa, i co najważniejsze interaktywna propozycja dla wszystkich dzieciaków. Jej głównym bohaterem jest tytułowy potwór, a może jednak dziecko, któremu czytamy tę książkę ;-) Ten potwór to bardzo sympatyczny stworek, który słucha poleceń każdego dziecka :-) My czytamy poszczególne zadania, nasze dziecko je wykonuje, a potwór z każdą stroną jest coraz bliżej opuszczenia książeczki. Czy opuści ją na dobre? Czy będziemy chcieli żeby wrócił? Musicie sprawdzić to sami :-) Nam wieczory z tym potworem nie są straszne :-) Myślę, że i wy go polubicie :-) My zaglądamy do niego bardzo często. Moja A. za każdym razem tak samo cieszy się, kiedy może potrząsnąć książką, połaskotać potwora w stopy, dmuchnąć na niego, krzyknąć, a on jej oczywiście słucha ;-) Ta książeczka w bardzo fajny sposób angażuje nasze dzieci w czytanie. Ja uwielbiam przyglądać się mojej A. kiedy z takim dużym przejęciem wykonuje wszystkie polecenia i tym samym staje się kreatorem tej opowieści. Spodziewam się, że ta książka świetnie sprawdzi się również, kiedy będzie czytana większej grupie dzieci. Myślę, że będą się przy niej rewelacyjnie bawić :-) Jest jeszcze jeden plus tej książeczki. W zabawny i ciekawy sposób można wytłumaczyć naszym maluchom, że potwory są sympatyczne, nie chcą nas przestraszyć i nie mieszkają w szafie ani pod łóżkiem :-)

mufloneks.blogspot.com

www.posredniczka-ksiazek.pl
Mój dwulatek bardzo polubił książeczkę i jej lokatora. Książka jest kolorowa, ciekawa i nawet nieczytające dziecko ma mnóstwo frajdy, bo tekstu nie jest dużo a obrazki duże i przyciągające wzrok żywymi kolorami. Po tygodniu synek nadal cieszy się na widok książeczki, siadamy razem lub przegląda ją sam, dając mi długą chwilę dla siebie. Serdecznie polecam „W twojej książce jest potwór”, jest ona naprawdę wspaniałą lekturą dla maluchów! Daje dużo radości i gwarantuje dobrą zabawę z dzieckiem.

www.posredniczka-ksiazek.pl

Halo, halo! Wiesz już, że w twojej książce jest potwór?

Zapewne ciekawi Cię, cóż to za istota uczepiła się papierowych stron, więc przyjrzyjmy jej się bliżej. Po pierwsze to stworzenie jest niezwykle sympatyczne, a do tego niebieskie. Ma fikuśne rogi i różowy puchaty pędzelek na ogonku. Nosi stylowy sweterek w paski i wciąż się szczerzy. Stworzonko jest skore do harców, a dodatkowo potwór jest gotowy na wielkie starcie z Twoją osobą!

Twoja misja: przegonić potwora z książki.
Misja potworka? Nasz bohater musi się jakoś na tych stronach utrzymać, co wcale nie będzie takie proste.

"W twojej książce jest potwór" to jedna z tych bajeczek dla dzieci, które mocno działają na fantazję. Tu mały czytelnik wykorzystuje siłę swoich rączek, głos i książkę, by wykonać kolejne zadania: potrząsać, przekręcać, dmuchać, łaskotać i wydawać odpowiednie do sytuacji dźwięki. Można rzec, że to książeczka interaktywna, ponieważ nasz potwór nie pozostaje na te działania obojętnym: turla się po stronach, wisi na krawędzi, odczuwa to nasze kołysanie i trzepanie, a nawet posłusznie umyka, gdy natężenie dźwięków staje się dla niego nieznośne.

Troszkę się z nim podroczymy, ale kiedy już potworka udaje się przegonić... cóż, musicie wiedzieć, że potworki lepiej jednak prezentują się w książeczkach niż w dziecięcym pokoju, więc trzeba będzie go potem nakłonić do powrotu. A potwór raz przegoniony nie daje się tak łatwo oswoić. Wierzę jednak, że Wasze dzieciaczki włożą w tę akcję całe serducho i historia skończy się happy endem.

Książeczka jest bardzo przyjemna w odbiorze, aż chce się ją złapać w łapki, pookręcać, poprzewracać... Jednak najchętniej tego potworka będziemy dotykać, głaskać i, jak to z dziećmi bywa, czasem trzeba będzie odrobinę pokrzyczeć.

Ilustracje robią swoje. Niewątpliwie ta historia nie mogłaby istnieć bez naszego bohatera, a ten zaproponowany przez Grega Abbotta jest naprawdę przesympatyczny i wcale nie taki straszny – w sumie w ogóle. Postać doskonale zgrywa się z tekstem, którego jest niewiele, ale więcej nie trzeba.

Książeczka jest bardzo porządnie wydana. Twarda oprawa, szyte strony, żywe kolory i odpowiednia czcionka.

Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam "W twojej książce jest potwór" do wspólnego przeganiania... czytania :) To zwarta, zabawna i przede wszystkim w pełni angażująca małego czytelnika opowieść. Świetna!

Halo, halo! Wiesz już, że w twojej książce jest potwór?

Prosta i przyjemna historyjka o słodkim potworku, idealna do czytania z dzieckiem przed snem. W naszych zbiorach od kilku dni i nie ma wieczoru bez lektury i zabawy z potworkiem.
Zdecydowanie polecam!

Jedyna wada: szkoda, że strony nie są tekturowe, zabawa wtedy mogłaby być bardziej szalona! ;D

10/10 w swojej kategorii.

Zdecydowanie polecam!

10/10 w swojej kategorii.

Cudna, moje dzieci wciąż do niej wracają

Cudna, moje dzieci wciąż do niej wracają

Przyjazny potwór czający się w książce? Tak!

Urocza, zabawna i pomysłowa książka dla mniejszych dzieciaków.

Mnie już tak bardzo nie oczarowała, jestem na nią zdecydowanie za stara ;)

Przyjazny potwór czający się w książce? Tak!

Urocza, zabawna i pomysłowa książka dla mniejszych dzieciaków.

Mnie już tak bardzo nie oczarowała, jestem na nią zdecydowanie za stara ;)

Książka z serii interaktywnych, do zabaw z dzieckiem podczas czytania. Bardzo ładne i proste ilustracje, polecam :)

• Dla dzieci
  • Książki moich dzieci
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki W twojej książce jest potwór