Kto zabił Kopciuszka?

Oficjalne recenzje i

Nie ma Róży bez zbrodni

Konto usunięte
Konto usunięte

Książka „Kto zabił Kopciuszka?” autorstwa Alka Rogozińskiego to trzecia część cyklu "Róża Krull na tropie". Jak to mówią im głębiej w las tym bardziej się lubię z Różą.

Pewnego razu Róża rozmawiając przez telefon ze swoja przyjaciółką radzi się o czym by tu napisał kolejną książkę. Dziewczyny wpadają na pomysł morderstwa na balu. Tymczasem nasza bohaterka otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie jak nie trudno się domyślić ktoś ginie. Który z gości balu okaże się być mordercą? Czy Róża rozwiąże kolejną zagadkę i jak bardzo tym razem narazi się Darskiemu? Książka pełna dobrego humoru.

Ja podobnie jak Róża mam mały rytuał przy zamykaniu drzwi, ale mój nie jest aż taki skomplikowany.

Drugie spotkanie również udane :) Nie raz i nie dwa się uśmiałam. Akcja się toczy, wszystko ładnie się składa w jedną spójną całość.

W zasadzie mogę powiedzieć to samo, co o wcześniejszych książkach. Jest Róża Krull i to mi w zasadzie wystarcza. Chociaż muszę przyznać, że gosposia znająca świętą na każda okoliczność, jest zdecydowanie moim idolem. Warto przeczytać i się pośmiać, mimo że od początku ma się świadomość, że nie jest to dzieło wybitne. Podoba mi się lekkie pióro pana Alka i nie wiem, czy niektórzy nie uznają tego za profanację, ale dopatruję się w nim następcy mojej ukochanej Joanny Chmielewskiej.

SUPER!

SUPER!

Lubię te kryminałki z Różą Krull. To taka lekka, zabawna lektura.

Lubię te kryminałki z Różą Krull. To taka lekka, zabawna lektura.

Polecam całą serię o Róży ;)

Polecam całą serię o Róży ;)

Przebojowa grupa dochodzeniowo-śledcza z autorką kryminałów na czele Różą Krull próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa do którego doszło na balu charytatywnym. Głównym podejrzanym zostaje przyjaciel Róży, chociaż jak się okazało motyw miało wielu innych gości balu, którym denatka zalazła za skórę. Pisarka razem z przyjaciółmi próbuje udowodnić niewinność Maria.
Przezabawna komedia kryminalna, mnóstwo przyprawiających o śmiech dialogów i wydarzeń. Dla mnie bomba. Polecam ❤❤❤❤❤❤❤

...

Zabawna, lekka opowieść kryminalna. Trochę obawiałam się tej książki, ale niepotrzebnie :-)

Pan Rogoziński znalazł sobie, niezbyt może głęboką ale za to niepowtarzalną, literacką niszę. Okopał się w niej i broni swojej pozycji jak Ukraina niepodległości. I w sumie chwała mu za to, bo dzięki zawartej w jego książkach szczypcie (no dobra raczej stercie albo hałdzie😏) czarnego humoru i dystansu do świata, która to podczas lektury udziela się mojej skromnej osobie, udaje mi się okiełznać moje własne mordercze instynkty😈😜.