Ojciec mordercy

Wydawnictwo Literackie
Vater eines Mörders: eine Schulgeschichte
literatura piękna
Ryszard Wojnakowski

W ukończonym miesiąc przed śmiercią opowiadaniu autobiograficznym Andersch wspomina z wciąż żywą złością, jak to pół wieku wcześniej został wyrwany do odpowiedzi na lekcji greki przez wizytującego właśnie klasę dyrektora gimnazjum, a tak się jakoś złożyło, że był nieprzygotowany. To wspomnienie szkolnego upokorzenia, które - w takiej czy innej formie - dzieli z autorem...

więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ojciec mordercy