Dolina spokoju

Okładka książki Dolina spokoju Joanna Jax Patronat LC
Okładka książki Dolina spokoju
Joanna Jax Wydawnictwo: Videograf Cykl: Zemsta i przebaczenie (tom 6) powieść historyczna

Oficjalne recenzje i

Dolina (s)pokoju

1371 159 87

Ostatnia część podobała mi się najbardziej z całej sagi.

Ostatnia część podobała mi się najbardziej z całej sagi.

Dotarłam do ostatniego tomu, kończącego sagę, lecz w przeciwieństwie do innych czytelników nie rozpaczam z tego powodu. Dla mnie to powieść z kategorii telenoweli, kiedy to człowiek czeka na kolejny odcinek, zastanawiając się „no i co będzie dalej”. Przyznaję, że zainteresowały mnie losy protagonistów i chciałam wiedzieć, jak ta historia się skończy, a skoro już to wiem, to jestem pewna, że do tej książki nie wrócę po latach. Trzeba jednak uczciwie dodać, że p. Jax ma talent, by z takim polotem sprowadzić do wspólnego mianownika tyle różnych wątków rozrzuconych na przestrzeni lat. Wyobraźni można autorce tylko pozazrościć.

Dziś już mogę podsumować cały cykl. Rewelacja!
Od początku do końca utrzymany wysoki poziom w formie i treści.
Joanna Jax zyskała we mnie wierną czytelniczkę.
A ja mam zamiar sięgnąć po wszystkie książki Pani Joanny.
Bardzo gorąco polecam.

Dziś już mogę podsumować cały cykl. Rewelacja!
Od początku do końca utrzymany wysoki poziom w formie i treści.
Joanna Jax zyskała we mnie wierną czytelniczkę.
A ja mam zamiar sięgnąć po wszystkie książki Pani Joanny.
Bardzo gorąco polecam.

Cała seria jest cudowna!!!

Cała seria jest cudowna!!!

Oceniam całą serię. Saga, która przykuwa - jest i strasznie i wzruszająco. Sporo bohaterów, realnie oddane tło historyczne. Ciekawi bohaterowie i ich wzajemne relacje, uczucia, zarówno te dobre jak i złe.
Pomimo niewątpliwych plusów jest kilka minusów. Tyle niewiarygodnych zbiegów okoliczności, cudownych odnalezień, że odbiera to książkom nieco wiarygodności. Wiem, że niejedna osoba w czasie wojny miała szczęście, że przeżyła, a potem odnalazła rodzinę czy ukochanego/ukochaną, ale mimo wszystko czasem z góry było wiadomo jak się dany wątek skończy.

To już ostatni tom sagi. Czytałam go z wielką ciekawością i przyjemnością. Najbardziej ciekawiło mnie jak potoczą się losy Alicji i Sergiusza oraz Hanki i Igora. Książka naszpikowana różnorodnymi emocjami. Wzrusza, przeraża i rozczula. Jak dla mnie pozycja godna polecenia.

To był już ostatni tom sagi " Zemsta i przebaczenie. Przeczytałam siłą rozpędu po poprzednim tomie. Chciałam jak najszybciej poznać dalsze losy stałych bohaterów. O, książka wzbudziła we mnie emocji. Żal mi trochę Juliana, który wreszcie zrozumiał, kto jest dla niego najważniejszy ale nie było mu dane o tym powiedzieć. Głęboko współczuję i ogromnie jestem zbudowana postawą Alicji. Cieszę się, że po tym co zgotowała jej wojna i okres tużpowojenny odnalazła szczęście. Podobnie jak i Sergiusz. Hanka wydoroślała i ułożyła sobie życie, tak jak i Igor. Ale co musieli przejść aby się ponownie spotkać to tylko oni i czytelnicy wiedzą. Współczuję troszeczkę Walterowi i zupełnie nie jest mi żal Emila. Na koniec dobrze było się dowiedzieć, że Karolek znalazł nowy dom a Szymek ułożył sobie życie z Zosią.

Żadna seria książek mnie aż tak nie wciągnęła. Czyta się szybko i ciekawie. Jak ktoś lubi połączenie historii z romansem i przygodą to na pewno mu się spodoba :)

Ostatni tom sagi "Zemsta i przebaczenie" tak jak wszystkie poprzednie to wspaniała, poruszająca historia o młodych ludziach różnej narodowości, którzy mimo znalezienia się w tragicznych okolicznościach II wojny światowej, zachowali swoją przyjaźń. Czas wojny wyzwala w ludziach zachowania, których nigdy by się nie spodziewali. Strach o życie, a czasem chęć wzbogacenia się skłania jednych do walki za wszelką cenę, a innych do skazania na śmierć nawet najbliższą rodzinę. W tym trudnym czasie jest też miłość i walka o ukochaną osobę. Mimo tak tragicznych okoliczności ludzie pragnęli kochać i marzyć, że kiedyś będą mogli normalnie żyć. Piękna, wzruszająca saga, kryjąca w sobie wiele różnych emocji. Polecam

57/52/21 „Dolina spokoju” (6-sty tom serii: Zemsta i przebaczenie), Joanna Jax- powieść kryminalno- obyczajowo- historyczna. Z tej części dowiemy się jak potoczyły się losy bohaterów po wojnie: kto przeżył? kto znalazł rodzinę? do kogo los się uśmiechnął, a kogo okrutnie potraktował? ile jest w stanie zrobić, poświęcić kobieta dla dziecka?
Bardzo emocjonująca, porywająca, skrajnie rozbrajająca, wielowątkowa, ale powiązana, miłość i nienawiść, zemsta i przebaczenie- ehhh- lekko nie jest, także jeśli potrzebujesz zastrzyk skrajnych emocji, to książka dla siebie😊- bardzo polecam 😊

Bardzo emocjonująca, porywająca,...