Życie Adelki

humor milenialsi
literatura piękna
humor milenialsi
Inne

Insta-proza, czyli proza instagramowa, a w zasadzie facebookowa, bo ten zbiór przemyśleń rozpoczął swój żywot na profilu facebookowym autorki. Nie ma tu zbyt wiele treści poza błyskotliwymi, nieco pretensjonalnymi opisami zwykłej codzienności z całym bałaganem wokół, z wewnętrznym zagmatwaniem, które prowadzi tylko w jednym kierunku. Miewa to swój urok, można poczytać w...

Książka, którą zawsze chce się mieć przy sobie.

>J.N.: Dobra więc jestem w połowie życia adelki i mam poważne problemy żeby to wyzerować, co robić?
>M.L.: nie serio
>M.L.: zeruj*
>M.L.: twoj czas jest zbyt cenny
>M.L.: żeby go w taki sposob rozpierdolić

wt. o 11:35 - wyświetlona wt. o 11:37

Ps. Chciałabym żeby m.l oznaczało Marte Linkiewicz. Udawajmy że to prawda mimo że tak nie jest bo oznacza maćka hehe

Na Adelkę trafiłam jakiś czas temu i śledziłam jej poczynania facebookowe, bo potrafiła oddać mnie lepiej niż sama to potrafię. Może nie mam jamnika i jest we mnie więcej radości, ale głęboko w środku nadal pozostaję taką samą pogubioną osobą. Czekam na więcej.

Rekomendację zaczerpnęłam z Tygodnika Kulturalnego, wcześniej nie znałam twórczości fejsbukowej Adelki, nie wiedziałam czego się spodziewać.
Poszłam z książką do parku i po lekturze nie mogłam wstać z ławki. Zastanawiałam się, ile takich Adelek po tym parku chodzi. I co poszło nie tak, że aż tyle? Zgrabny portret mojego pokolenia; wplecione w teraźniejszość prognozy...

Dlaczego ją przeczytałam? Nie wiem.
Przechodząc obok niej w pracy. spojrzałam na okładkę i coś mnie tchnęło. Chyba przez tego jamnika na okładce, bo sama mam jamnika ;).
Koleżanka powiedziała do mnie: "Przeczytaj jakieś zdanie, powiem ci czy będzie fajna." I przeczytałam. Nawet cały rozdział o więzieniach. I coś w tym było na tyle, że postanowiłam cofnąć się do początku i...

Pozdrowienia dla wszystkich kulturoznawców szukających pracy (oprócz tych z Krakowa).

• 2018
  • 2019