Życie Adelki

2018-01-19
2018-01-19
humor milenialsi
Inne

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 2 (38) / luty 2021 Justyna Dąbrowska, Karol Grygoruk, Elle Hunt, Joanna Lech, Karolina Lewestam, Bolesław Leśmian, Paulina Maślona, Andrzej Mencwel, Ania Morawiec, Joanna Mueller, Izabela O’Sullivan, Daniel Petryczkiewicz, Michał Rzecznik, Bartek Sabela, Paweł Sołtys, Mery Spolsky, Ewa Stusińska, Adelajda Truścińska, Marcin Wicha
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Justyna Dąbrowska,&...

Och, chętnie przytuliłabym Adelkę - zgłaszam się na ochotnika na jej przyjaciela (których ona nie ma).
Wydaje mi się zresztą, że niejedną Adelkę znam.
Mogłabym ją zresztą adoptować - razem z Teklą.
Jestem głęboko poruszona

Insta-proza, czyli proza instagramowa, a w zasadzie facebookowa, bo ten zbiór przemyśleń rozpoczął swój żywot na profilu facebookowym autorki. Nie ma tu zbyt wiele treści poza błyskotliwymi, nieco pretensjonalnymi opisami zwykłej codzienności z całym bałaganem wokół, z wewnętrznym zagmatwaniem, które prowadzi tylko w jednym kierunku. Miewa to swój urok, można poczytać w...

Książka, którą zawsze chce się mieć przy sobie.

>J.N.: Dobra więc jestem w połowie życia adelki i mam poważne problemy żeby to wyzerować, co robić?
>M.L.: nie serio
>M.L.: zeruj*
>M.L.: twoj czas jest zbyt cenny
>M.L.: żeby go w taki sposob rozpierdolić

wt. o 11:35 - wyświetlona wt. o 11:37

Ps. Chciałabym żeby m.l oznaczało Marte Linkiewicz. Udawajmy że to prawda mimo że tak nie jest bo oznacza maćka hehe

Na Adelkę trafiłam jakiś czas temu i śledziłam jej poczynania facebookowe, bo potrafiła oddać mnie lepiej niż sama to potrafię. Może nie mam jamnika i jest we mnie więcej radości, ale głęboko w środku nadal pozostaję taką samą pogubioną osobą. Czekam na więcej.

Rekomendację zaczerpnęłam z Tygodnika Kulturalnego, wcześniej nie znałam twórczości fejsbukowej Adelki, nie wiedziałam czego się spodziewać.
Poszłam z książką do parku i po lekturze nie mogłam wstać z ławki. Zastanawiałam się, ile takich Adelek po tym parku chodzi. I co poszło nie tak, że aż tyle? Zgrabny portret mojego pokolenia; wplecione w teraźniejszość prognozy...

Dlaczego ją przeczytałam? Nie wiem.
Przechodząc obok niej w pracy. spojrzałam na okładkę i coś mnie tchnęło. Chyba przez tego jamnika na okładce, bo sama mam jamnika ;).
Koleżanka powiedziała do mnie: "Przeczytaj jakieś zdanie, powiem ci czy będzie fajna." I przeczytałam. Nawet cały rozdział o więzieniach. I coś w tym było na tyle, że postanowiłam cofnąć się do początku i...

Pozdrowienia dla wszystkich kulturoznawców szukających pracy (oprócz tych z Krakowa).

• 2018
  • 2019