Achaja t.1 cz.1

Okładka książki Achaja t.1 cz.1
Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Edipresse, Fabryka Słów Cykl: Achaja (tom 1) Seria: Mistrzowie Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Achaja (tom 1)
Mistrzowie Polskiej Fantastyki
Edipresse, Fabryka Słów
2018-04-05
2018-04-05
Mistrzowie Polskiej Fantastyki Andrzej Ziemiański Achaja Edipresse Fabryka Słów

więcej Więcej

To nie jest książka, która można przeczytać i zwyczajnie odłożyć na półkę. To opowieść, która wywołuje silne emocje. U mnie było to obrzydzenie, zniesmaczenie i zażenowanie. O ile potrafię zrozumieć, że ktoś o mniejszej wrażliwości może uznać ją za względnie dobrą, tak nie jestem w stanie pojąć jak można wystawić jej 10/10.

Zacznijmy od minusów.
1. Język jest wyjątkowo...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ponownie przesłuchane po latach od czasu pierwszej lektury (wszystkie 3 tomy). Wtedy "Achaja" bardziej mi się spodobała. Treść bardzo nierówna, niektóre pomysły świetne, inne beznadziejne, ale ogólnie słucha się dobrze. Za to cykl o Virionie zyskał dzięki odświeżeniu historii Achaji, chociaż i tam przycięłabym sporo by uzyskać lepszą treść.

Książkę przerobiłem w formie audiobooka. Dobrze się słuchało, a fabuła nie jest na tyle skomplikowana, żeby się pogubić. Bardzo podoba mi się w jaki sposób jest przedstawiona brutalność świata. Fabuła taka sobie

Hmmm. Zastanawiam się nad recenzją. Sięgnęłam po tą serię z ciekawości. Dużo recenzji i bardzo niewyrównane. Jedne oceniają serie jak dno dna . A drugie się zachwycają. Po przeczytaniu pierwszej części nie należę do ani jednej z w wyżej wymienionych grup. Czy sięgnę po kolejną część? Tak. Najpierw minusy a tych jest sporo. Czy naprawdę autor uważa że aby coś opisać dosadnie...

Najlepsza z 3 czesci. Przeczytana w 2 wieczory, gdzie zaznaczam, tematyke fantazji omijam szerokim lukiem.

Macie takie książki, które wywołują sentyment?

U mnie taką książką jest Achaja. Pierwszy tom czytałam ok. 6 lat temu. I nie wiem co się zadziało przez ten czas, ale czytajac ją ponownie czułam, że czytam zupełnie nową dla siebie historię. Nie pamiętałam zupełnie nic. Jednak wiedziałam, że kiedyś mi się podobała. I pytanie czy nadal tak jest?

Oczywiście! W tym względzie...

Hejt na książkę mocno przesadzony. Rozumiem że komuś może nie spodobać to co spotyka główną bohaterkę, ale ogólnie książkę czyta się dobrze.

„Achaja” Andrzeja Ziemiańskiego, to historia księżniczki, która na skutek knowań swojej macochy trafia do wojska, skąd nie ma wyjść żywa. Dziewczynie jednak udaje się przeżyć, choć od tej pory jej egzystencja, to walka o przetrwanie, a każdy dzień przynosi tylko ból i upokorzenie. Gdy wydaje się, że więcej znieść się już nie da, Achaja trafia do niewoli, gdzie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytało się genialnie, choć żadna książka mnie tak nie drażniła z powodu bezsilności bohaterki. Cały czas pod górkę...

W książce każda postać bez wyjątku jest idiotą. Wszyscy mówią również tym samym irytującym językiem. Brak logiki, przekonującego uzasadnienia wyborów bohaterów razi na każdym kroku. Tytułowa Achaja, jest mistrzem walki, pokonać kilkunastu wprawionych wojowników to dla niej nie problem. Mimo to, ze strachu przed odkryciem piętna niewolnika na pośladku daje sobie wytatuować...

15 521
    4 135