Pan Lodowego Ogrodu t.4 cz.1

Okładka książki Pan Lodowego Ogrodu t.4 cz.1
Jarosław Grzędowicz Wydawnictwo: Edipresse, Fabryka Słów Cykl: Pan Lodowego Ogrodu (tom 4) Seria: Mistrzowie Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pan Lodowego Ogrodu (tom 4)
Mistrzowie Polskiej Fantastyki
Edipresse, Fabryka Słów
2018-02-22
2018-02-22
Mistrzowie Polskiej Fantastyki Jarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu Edipresse Fabryka Słów

więcej Więcej

Świetny cykl. Czytane po raz drugi, na pewno nie ostatni. Już tęsknię na za chwilami spędzonymi w Midgaardzie. No cóż, poczekam kilka lat, pewnie trochę zapomnę i przeczytam ponownie :)

Przy pierwszym czytaniu w 2012 jednak zrobiła większe wrażenie. Człowiek był młody i trochę naiwny - teraz już dostrzega się parę słabości i niedociągnięć (chwilami zbyt się ciągnie, na koniec zbyt przyspiesza). Oj, zabrakło tak z 50 stron na końcowe starcie i epilog.

Ogień, po prostu siadając do ostatniego tomiszcza myślałem że polegnę, nie dam rady, uniknę ukończenia historii o Vuko, Midgardzie itp. ale po nie długim wstępie, kilkudziesięciu stron, pamięć wraca, przypominam sobie całą historie z 3 pozostałych tomów i znów jestem na bieżąco. Polecam przeczytać jednym tchem zaraz po skończeniu poprzedniego tomu.
Ostatni tom to...

Pierwsza część nieco się dłuży, ale wojna zdecydowanie nadrabia :) Wspaniała przygoda, wybitnie napisana. Będzie brakowało Vuko, Filara, Jadrana i kompanii!

Ostatnia część losów Vuco Drakkainena i Władcy Tygrysiego Tronu. Bohaterowie łączą siły aby pokonać zło i przywrócić ład. Bardzo dobrze się czytało, a ostatnie zdanie książki dopiero odpowiedziało kim jest tytułowy Pan lodowego ogrodu. Polecam wszystkie części 😄

Czwarta część była znakomitym zwieńczeniem całego cyklu. Pewnie za parę lat sięgnę znowu po tą serię. Brawo dla Pana Grzędowicza za zabranie czytelników w tak fascynujący świat fantastyki.

Arcydzieło

Biorąc pod uwagę całokształt sagi Nocnego Wędrowca oraz słodko-gorzkie zakończenie daje czysto subiektywnie 10/10. Polecam

Do ostatniego tomu Pana Lodowego Ogrodu podchodziłem z oczekiwaniem rewelacyjnego, porywającego zakończenia fantastycznego cyklu. Na takie założenia pozwalała również objętość książki, ponad 850 stron. Tymczasem mniej więcej w połowie lektury pomyślałem, że może jednak chwilowo dam sobie spokój i wrócę do niej w lepszych czasach. Ostatecznie zmęczyłem - to chyba...

Świetna książka. Domknięta historia. Bardzo rzadko się zdarza, że zakończenie dłuższej serii jest ciekawe. Tu rozwiązały się wątki i mam poczucie, że historia pięknie się zamyka.

13 690
    3 977