Pan Lodowego Ogrodu t. 1

Okładka książki Pan Lodowego Ogrodu t. 1
Jarosław Grzędowicz Wydawnictwo: Edipresse, Fabryka Słów Cykl: Pan Lodowego Ogrodu (tom 1) Seria: Mistrzowie Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pan Lodowego Ogrodu (tom 1)
Mistrzowie Polskiej Fantastyki
Edipresse, Fabryka Słów
2018-01-11
2018-01-11
Mistrzowie Polskiej Fantastyki Jarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu Edipresse Fabryka Słów

więcej Więcej

Vuko Drakkainen jest wysłannikiem naszego świata w realia fantasy, aby znaleźć sześciu zaginionych towarzyszy z poprzedniej wyprawy. Oprócz super nowoczesnego ekwipunku udającego średniowieczne siermiężne uposażenie ma też wszczepiony cyfral, który umożliwia mu wejście w tryb nieustraszonego wojownika.

Super ciekawy pomysł na fabułę. Główny bohater jest nieprzerysowanym...

Na półkach: , , , , , ,

Czytam bo to mi pozwala zamykać się w innym świecie i w czasie wolnym, gdy nie jestem w pracy, gdy nie otaczam się ludźmi, gdy minuty i myśli płyną nieśpiesznie, jednostajnym, spokojnym tempem nie myślę o swych smutkach…, smutkach, które bez wątpienia wzięły się na wskutek moich wyborów, moich decyzji, błędów, niewłaściwego postępowania. Ale to są smutki, które wpędzają...

Całość odświeżona po 9 latach (kolego Wojtku, dzięki za inspirującą rozmowę o Grzędowiczu!). Niezmiennie trzyma poziom, czysta przyjemność :)

Cały cykl wybitny.
Panie Grzędowicz pisz Pan :))
Ostatnim Helem też jestem zachwycony. Lubię Pana pióro.

Zanim sięgnęłam po ten tytuł powinnam poczytać o czym dokładnie jest ta książka. Zmylił mnie tytuł i wiedziałam, że to dość znane fantasy i polecane. Pan Lodowego Ogrodu, no więc czytam, czytam i gdzie ten Pan Lodowego Ogrodu? No, będzie później, bo akurat skończyłam już 2 część tej serii i wiem, ze dalej nic o nim nie wiem.
Szczerze, to ciężko mi było przebrnąć przez...

Książkę czytało się momentami jak sen. Szczególnie na koniec nie rozumiałam do końca co się dzieje. Pamiętam że podobała mi się ale nie mam ochoty na razie sięgać po inne tomy

Dość ciekawy pomysl na fabułe, ale niestety nie dalo mi się wczuć w ten świat.
W powieści występuje naracja trzech osób: Vuko Drakkaina, Filara i Cyfrala. Koncówka dość nie oczekiwana, więc chętnie siągnie po drugi tom.

Jako że nie miałam żadnych planów na wakacje, moje czytelnicze ja zapragnęło udać się w nieznane, a czasami też w magiczne krainy. Nie bez powodu też sięgam ostatnio po fantastykę. Tym razem chciałam poznać świat w książce "Pan Lodowego Ogrodu".

Vuko Drakkainen wyrusza na planetę Midgaard na tajną misję, w której musi sprowadzić ekspedycję naukową, która przepadła bez...

4 części cyklu. Vuko Drakkainen na Midgaardzie. Pytanie o granicę interwencji w reguły innego świata. Rewelacyjnie wykreowane realia. Aż się prosi o ekranizację. Panie Autorze - może by tak wrócić do tego świata, bo wiele osób tęskni a końcówka nie jest jednoznaczna?

Fantasy jest dla mnie gatunkiem, z którym od zawsze myślałam, że nie do końca mi po drodze. Podchodziłam do niego trochę, jak pies do jeża. Zauważyłam jednak, że za każdym razem, gdy skusiłam się na książkę fantasy, chodziłam i chwaliłam, jaką świetną książkę czytałam.
W końcu przyjęłam to, jako oczywisty fakt: uwielbiam książki fantastyczne!

Następnym moim...

23 096