Na glinianych nogach

Terry Pratchett Cykl: Świat Dysku (tom 19) fantastyka, fantasy, science fiction 304 str.
Feet of clay

Prószyński i S-ka
fantastyka, fantasy, science fiction
Świat dysku Samuel Vimes Patrycjusz

Porównaj ceny i

Jedna z moich najulubieńszych. Czytając jako małolata uświadomiłam sobie, jak bardzo wielowarstwowa jest to historia i od tego momentu zakochałam sie po uszy w autorze

Jak zwykle pisząc o książkach Pratchetta rozpływam się w zachwytach nad inteligentnym humorem, ironią, groteską, świetnie uchwyconymi ludzkimi przywarami i małostkami. No po prostu uwielbiam Pratchetta!

Przednia zabawa,
Jak zwykle z resztą podczas czytania Świata Dysku, zwłaszcza jeżeli chodzi o straż miejską. Pełno zwrotów i przewrotów akcji ;) Niespodziewane wywyższenie Nobby'ego Nobbsa na szlachcica oraz wielki spisek, który rozwiąże Samuel Vimes. Przeczytajcie o oceńcie sami. Dla mnie jest tu wszystko, czego trzeba do świetnej zabawy.
Polecam.
Adrian Jeżak

Gdyby wymazać tytuł książki, wszystkie nazwy oraz imiona bohaterów, czytelnik mógłby nie zorientować się, że czyta powieść z cyklu Świata Dysku. Mało jest tutaj charakterystycznego dla Pratchetta humoru, nawet mimo obecności absurdalnego do granic możliwości Marchewy. Tego się nie spodziewałem - przeczytałem "Na glinianych nogach" i aż mnie zamurowało.

Wkraczam do Świata Dysku po raz dwudziesty dziewiąty, celebrując obecnie urocze chwile w „objęciach” Marchewy i innych bardzo dzielnych Strażników Miejskich. ;) Jaką niebezpieczną zagadkę będą musieli rozwikłać w tej odsłonie cyklu pod tytułem Na glinianych nogach? O tym „dwa słowa” poniżej. ;) :D

Dwóch nieszkodliwych staruszków i Patrycjusz.
W Ankh- Morpork dwóch...

Wrocilem do tego po latach, znalazlem ksiazke na jakims bookcrossingowym regale i nie moglem sie powstrzymac. Kiedy juz sie skonczylo nascie lat zarty wydaja sie jakby bardziej kanciaste i mniej eleganckie, a fabula przewidywalna. Mimo wszystko to nadal kawal solidnej rozrywki.

Świetna opowieść, świetny humor. Trzyma poziom poprzednich części.

Polecam każdemu :)

Rozwiązać zagadkę kryminalną związaną ze zbrodniami dokonywanymi w Ankh-Morpork, to nie lada wyzwanie!
Ba! To prawdziwa sztuka, albowiem jeżeli chodzi o zamordowanie dwóch staruszków, grono podejrzanych jest raczej wąskie; jednak kiedy chodzi o próbę otrucia Patrycjusza Vetinariego, no, tutaj możliwości jest od groma...A w zasadzie od Gnoma, Golema przez Gargulca, Wampira...

Dość oryginalny pomysł, lecz mimo to jakoś szczególnie nie porywający. Ale to chyba specyfika tego pisarza, którego humor i sposób pisania jest dla mnie całkowicie odmienny.

Dyskusje

5 470