Airport

Okładka książki Airport Arthur Hailey
Okładka książki Airport
Arthur Hailey Wydawnictwo: Longman Ekranizacje: Port lotniczy (1970) kryminał, sensacja, thriller
Airport
Longman
2005-01-01
2005-01-01
0582419255
Ekranizacje:
Port lotniczy (1970)

Naprawdę super książka. Fabuła, postacie opisy styl w jakim jest napisana wszytko bardzo mi się spodobało. Gorąco polecam

Naprawdę świetna powieść! Chodzi chyba o najlepszą książkę tego autora. Jak to u Hailey'a bywa znakomite i detaliczne przedstawienie całego środowiska portu lotniczego i do tego brawurowa i realistyczna charakterystyka poszczególnych postaci. W sumie rewelacyjna pozycja, którą gorąco polecam!

Bardzo dobra powieść- miało się wrażenie, że autor spędził na lotnisku całe życie. Wszystkie komórki składające się na wielki twór jakim jest lotnisko opisane dla mnie-laika z wielkim kunsztem. Lista postaci też świetnie nakreślona: pasażer na gapę, zamachowiec i pracownicy lotniska - od szefostwa po niemal panie sprzątające-dla mnie świetna lektura!

Do dziś nie wiem, jak to się stało, że dopiero teraz przeczytałam tę książkę. Jest rewelacyjna, jak to książki Hailey'a. Może myślałam, że film mi wystarczy, ale jak to z filmami bywa - ten, choć dobry, to jednak jest bardzo spłyconą wersją powieści. Jest tu wszystko, co czyni książkę interesującą, wciągającą - wartka akcja, dramat, miłość. Poza tym jest ona nadal na czasie. Bo choć od przełomu lat 60-70 ubiegłego wieku nastąpił postęp w budowaniu nowoczesnych lotnisk, to jednak wiele opisanych problemów do dziś nie jest rozwiązanych. Polecam tym, którzy nie czytali - naprawdę warto.

Wyzwanie LC maj 2023. Jedna noc na lotnisku w czasie śnieżycy opisana z perspektywy wszystkich osób powiązanych z portem lotniczym (kontrolerów lotów, policjantów, stewardes, pilotów, władz lotniska itp. itd.) oraz pasażerów. Jest to i obyczajówka i romans i sensacja i powieść psychologiczna. Jestem pod wrażeniem drobiazgowości w przedstawieniu środowiska, otoczenia, problemów itp. itd. Jedynym mankamentem książki jest to, że opisuje stan sprzed pół wieku, a świat jest już zupełnie inny, z drugiej strony daje to szczegółowy wgląd w życie sprzed lat.

Bardzo dobra powieść.

Bardzo dobra powieść.

Zaskoczyła mnie ta książka ponieważ na początku snuje się bardzo wolno i przedstawia nam pracowników lotniska podczas już trwających kilka dni opadów śniegu. Okazuje się, że jeden samolot zjechał z pasa na trawę i zablokował ruch co jest pierwszym elementem domina, które rozpędza się.

Jak to często bywa suma małych rzeczy nie wpływających na otoczenie razem potrafią doprowadzić do sytuacji zagrożenia.

Nie będę zdradzał fabuły ale jest bardzo dobrze poprowadzona. Rozpoczyna się z kilku miejsc ale powoli nici prowadzą i splatają się aby nas zabrać do środka gdzie wszystkie nici wiążą się jeden supeł.

Uwielbiam odkrywać takie perełki czytelnicze!
Jest prawie w pół do czwartej nad ranem, właśnie pożegnałam się z portem lotniczym w Lincoln i poznanymi, na kartach tej książki, bohaterami.
To było coś niesamowitego!
Całkowicie zgadzam się z ostatnimi zdaniami opisu tej książki ("zręczne połączenie elementów dreszczowca z elementami powieści psychologiczno-obyczajowej...).

Uwielbiam odkrywać takie perełki czytelnicze!
To było coś niesamowitego!

Świetna wciągająca książka - bardzo pozytywne zaskoczenie.

Świetna wciągająca książka - bardzo pozytywne zaskoczenie.

• Beletrystyka
  • Lotnictwo