Jej wysokość P.

Patronat LC
Joanne MacGregor Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: Young literatura młodzieżowa
The Law of Tall Girls
Edyta Świerczyńska
Wydawnictwo Kobiece
dziewczyna humor literatura dla młodzieży odmiana losu poszukiwanie szczęścia problemy młodzieży relacje rodzinne rodzina spotkanie uczucie
The Law of Tall Girls
literatura młodzieżowa
Edyta Świerczyńska
Young

Oficjalne recenzje i

Peyton, jesteś wielka!

[ 9 ] Link do recenzji

Czasami książka ta była bardzo przewidywalna. Bardzo. Ale jednocześnie dobrze się bawiłam, a sam przekaz był trafny i nie żałuje ze ją przeczytałam.

Na półkach: , , , ,

Nie wiem co wzbudza we mnie większy szok, to jak często zaczęłam sięgaćpo młodzieżówki czy to jak zaczęły mi się one podobać.
"Jej wysokość P" jest pełna humoru, zabawnych dialogów i sytuacji ale jest to też książka z przesłaniem.

" Normalność była miła. Normalność była nijaka. Normalność była cholernie nudna. To nasz różnice, nasze odcienie szaleństwa sprawiały, że każde...

Wow! Zupełnie się tego nie spodziewałam. Oczekiwałam łatwiutkiej, nawet odrobinę dziecinnej młodzieżówki, a dostałam opowieść o dziewczynie, która zmaga się nie tylko z wysokim wzrostem. W miarę, jak zagłębiamy się w historię Peyton, odkrywamy, że motyw wysokiego wzrostu to tylko wierzchołek góry lodowej w jej życiu, że tak naprawdę jej problem ma głębsze podłoże.
Wielkim...

"Jak się nie wyróżniać, kiedy przerastasz wszystkich o głowę"

Jest to książka młodzieżowa, poznajemy w niej Peyton kończącą liceum i pracująca jako kelnerka.
Peyton ma jeden "wysoki" kompleks, jest dziewczyną wysoką mierzącą ponad metr osiemdziesiąt,nie czuje się dobrze w swojej skórze a nie ułatwiają tego docinki kolegów że szkoły oraz ukrywa rodzinny sekret.
Dziewczyna...

Super

Bardzo polecam książkę, fajny pomysł i dobrze wykorzystany, bardzo chętnie przeczytałam bym sequel, gdyby był.

Nieco infantylna, ale w gruncie rzeczy ujmująca książka, niosąca ze sobą pewne przesłanie. Lekka i przyjemna, ale także pozostawiająca czytelnika z jakąś refleksją, ,,Jej wysokość P." to pozycja idealna na chwilę oderwania się od rzeczywistości. Peyton to naprawdę urocza bohaterka, nietrudna do obdarzenia sympatią, a jej historię śledzi się z ciekawością. Ponadto bardzo do...

Książka opowiada o Peyton, która ma pewien problem, a mianowicie Peyton jest bardzo wysoka i ma aż 184 ( Co w pewnym sensie rozumiem ponieważ sama jestem jeszcze w podstawówce i mam 176 ). Peyton ma także inny problem, jest tak wysoka, że żaden chłopak nie chcę się z nią umówić. Pewnego dnia podczas pracy w barze dziewczyna zauważa bardzo wysokiego chłopaka, jej koleżanka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mój blog: https://wisniewszufladzie.blogspot.com/

Peyton ma problem, a właściwie kilka. Jej rodzice rozwiedli się, a ona jest jedyną osobą zdolną utrzymać siebie i chorą psychicznie matkę Ponadto Petyon jest niezwykle wysoka, przez co często staje się obiektem wszelkich kpin, a jej niezdarność tylko pogarsza sytuację. Jednak dziewczyna szybko znajduje sposób na...

Dobrze się czytało, choć nie jest to literatura najwyższych lotów i raczej dla młodszych czytelników niż dla starszych lub dla miłośników gatunku YA. Historia nie jest nudna, ale odrobinę infantylna. No i to ciągłe wspominanie o wzroście też męczące.

Dyskusje

• 2018