Dziewczyna z warkoczami

literatura obyczajowa, romans
Filia
2018-02-15
2018-02-15
adopcja literatura polska odmiana losu poszukiwanie prawdy powieść obyczajowa samobójstwo spotkanie tajemnica

Oficjalne recenzje i

Życie nie zawsze przynosi nam to, czego od niego oczekujemy

5752 655 407

Korekta tej książki to zupełny brak szacunku dla czytelnika. Poraża liczba wszelkiej maści błędów.
Sama treść wcale nie jest lepsza. Główna bohaterka jest irytująca już od pierwszych stron, momentami wręcz prymitywna, a nie wiedzieć czemu wszyscy zapatrzeni są w nią jak w obrazek. Jest też niezastąpiona - nawet psa nakarmi, bo jego właściciele o tym nie pamiętają.
Życie pisze różne historie, również te które wydają się nieprawdopodobne, a książki czyta się, żeby oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat wyobraźni, ale "Dziewczyna z warkoczami" nagromadzeniem zdarzeń, zagmatwaniem wątków przywodzi na myśl raczej meksykańskie telenowele. Z tą różnicą, że one miały swój urok.

Życie...

Super książka. Opowiada o historii życia Pauliny i Mikołaja.Momentami Paulina wydałem się bardzo dziecinna.Tajemnice i jeszcze raz tajemnice.

Paulina jest studentką pedagogiki, ma cudownych kochających rodziców i jako jedynaczka jest trzymana przez tatę pod kloszem. Pewnego dnia poznaje dużo starszego od siebie Mikołaja, umawiają się na jednorazową przygodę, która nie odwracalnie odmieni życie obojga. Na jaw wyjdą tajemnice, które być może na zawsze miały zostać nie odkryte.

Trochę denerwowała mnie postać Pauli. Rozumiem, że w domu przyjaciółki czuła się jak u siebie ale według mnie nieco przesadzała. Podobnie jak pierwsze spotkania z Mikołajem, żadna kobieta przy nowo poznanym mężczyźnie nie zachowuje się celowo jakby coś z nią było nie tak. Stosunek do nowo poznanych dziadków też nieco na przerost. Do pewnego momentu czytało się w miarę dobrze, jednak z czasem wygląda jakby autorka ciągnęła historię na siłę.

Trochę denerwowała mnie postać...

Infantylna. Nie da się czytać. A mogło być tak pięknie... szkoda, zmarnowana szansa.

moja ulubiona, pierwsza książka tej autorki - polecam z całego serca

moja ulubiona, pierwsza książka tej autorki - polecam z całego serca

Tytułowa dziewczyna z warkoczami to Paulina, dwudziestoczteroletnia studentka pedagogiki, która ma ciepły dom, kochających rodziców i oddaną przyjaciółkę, Dagmarę.
To właśnie w domu przyjaciółki poznaje starszego o dwadzieścia lat Mikołaja, który wpada jej w oko.
Między nimi szybko rodzi się uczucie, ale Mikołaj nie może wyzbyć się wrażenia, że Paulina bardzo mu przypomina kobietę, którą przed laty darzył uczuciem.
Kim tak naprawdę jest Paulina Leońska? I co ukrywają przed nią rodzice?
Nie chcę Wam więcej zdradzać na temat fabuły, ponieważ lepiej do tego dojść samemu. Jeśli mnie znacie, to wiecie, że bardzo cenię pióro Pani Ani Niemczynow, wiem że w jej książkach znajdę życiowe mądrości między wierszami, otulającą historię, bogatą w emocje i bohaterów, z którymi poszłabym na kawę. I taki pakiet dostaję, a nawet więcej, bo każda z książek tej autorki jest jednocześnie taka sama i jednocześnie inna od pozostałych. Taka sama pod względem przekazywanych treści, pełnych refleksji, emocji, autentyczności a inna pod względem fabuły i bohaterów. Jednak za każdym razem, gdy sięgam po książki Pani Niemczynow, czuję się jak w domu, w którym spotka mnie coś dobrego.
Polecam serdecznie! <3

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Polecam serdecznie :)

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Polecam serdecznie :)

Na początku ciężko było się rozkręcić, jednak później książka mnie wciągnęła.

Na początku ciężko było się rozkręcić, jednak później książka mnie wciągnęła.

Uwielbiam Twórczość Pani Ani niby zwykła książka a porusza takie tematy że nie chce odkładać książki nawet na chwilę dopóki jej nie skończę!! Początkowo myślałam kurcze chyba to nie to.... Pierwsze strony mało do mnie trafiały ale potem z każdą strona chciałam tylko więcej!!! Mieszającą się z sobą przeszłość, Wielka miłość tajemnicę bardzo lubie! ❤️

wspaniała treść akcja wciągająca co tu dużo pisać polecam w 100% wciągnęła mnie na dobre :)