Droga ucieczki

Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Tom Douglas (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
The Back Road
Emilia Skowrońska
Mroczna strona
Emilia Skowrońska kryminał sekrety tajemnice śmierć morderstwo

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kim naprawdę jest twój sąsiad?

6 Link do recenzji

To druga książka z tej serii, którą przeczytałam i szczerze mówiąc, żałuję że kupiłam całą serię od razu. Nie wiem czy sięgnę po trzecią. Nuda.

"Droga ucieczki" Rachel Abbott to pierwsza książka tej autorki, która nie przypadła mi do gustu. Historia na początku jakoś strasznie mnie nudziła, a od połowy domyślałam się jakie będzie zakończenie. Mam nadzieję, że kolejne części będą lepsze🤷
Opis: Spokojna i cicha angielska wieś aż kipi od tajemnic.
Gdy młoda dziewczyna, Abbie Campbell, zostaje potrącona i zostawiona...

Wciągająca fabuła, trochę na dłuższą metę irytują ukryte postaci i ich motywy jeśli tak to można nazwać ale książka ogólnie na plus. Główna postać nie kluczy i nie robi niepotrzebnych niedomówień, oraz myśli całkiem logicznie co jest zdecydowanie na plus.

Kolejne spotkanie z Tomem Douglasem. Muszę przyznać, że zabrałam się za tę serię nie w takiej kolejności jak trzeba, dlatego nadszedł czas na nadrobienie zaległości. Rachel Abbott jako pisarka całkiem przypadła mi do gustu. Jej książki nie są idealne, jednak mają w sobie coś, co powoduje, że ochoczo po nie sięgam.

Tom Dauglas w tym tomie ucieka do Little Melham w...

Bardzo długo rozkręcająca się akcja, zbyt dużo bohaterów i jak na część cyklu z Tomem Douglasem to za mało tej postaci. Historia miała potencjał ale po wcześniejszym przeczytaniu "Tylko niewinni" oczekiwałam czegoś dużo lepszego.

Pozycja ta bardzo mi się podobała. Zaskakująca i wciągająca od pierwszego momentu. Polecam

Książka po prostu jest nudna. Najsłabsza powieść tej autorki jaką dotychczas czytałem. Całość kręcie się wokół notorycznych problemów z elementarną szczerością wobec siebie 12 (tak dwunastu głównych bohaterów), z których postaci kobiece są pozbawione elementarnego poczucia własnej wartości, a męskie mają problemy emocjonalne przerośniętego ego. Wątek kryminalny jest na...

Wchodzimy w akcję w momencie, gdy dwie małe dziewczynki siedzą zamknięte w szafie. Są przerażone ale muszą być cicho, bo inaczej mama zarządzi bardzo surową karę. Tak dzieje się często ale dzisiaj jest coś nie tak. Jedna z dziewczynek wydaje z siebie niepokojące dźwięki. Druga, by ratować siostrę kopie z całych sił w drzwi szafy. W końcu znajduje je "gość" mamy. Za...

Tak jak TYLKO NIEWINNI bardzo mi się podobała, tak ta część niezwykle mnie rozczarowuje. Mnogość niedokończonych wątków, zawiłość sekretów, infantylna narracja. Jednym słowem słaba.

Mimo pewnych braków dobrze mi się czytało, choć wolę kryminały gdzie jest solidne śledztwo. A ta książka skupia się przede wszystkim na tym, że każdy ukrywa jakiś kawałek swojego życia przed innymi.

Dyskusje

• 2018