Droga ucieczki

Okładka książki Droga ucieczki
Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Tom Douglas (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2018-03-14
Data 1. wydania:
2013-10-08
Emilia Skowrońska
Emilia Skowrońska kryminał sekrety tajemnice śmierć morderstwo

Oficjalne recenzje i

Kim naprawdę jest twój sąsiad?

Link do recenzji

181 2 48

Solidna robota. Na Rachel Abbott się nie zawodzę, jak zawsze wciągająca intrygująca fabuła.

Recenzja książki
Jak dobrze znasz swoich sąsiadów i najbliższe Ci osoby?
Pewnego dnia w spokojnej angielskiej wsi dochodzi do wypadku. Zostaje potrącona młoda dziewczyna Abbie. Sprawca ucieka z miejsca zbrodni i zostawia Abbie samą sobie. Miejscowi mieszkańcy nie dowierzają. Zaczynają rozsiewać wokół plotki, tworzą teorie spiskowe. Podczas uroczystej kolacji, parapetówki...

Rachel Abbott jak zwykle nie zawodzi. Książka trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.

Łatwa,lekka i przyjemna. Dobrze się czyta i nie jest wyzwaniem intelektualnym,w sam raz na weekend.

Cykl o policjancie Tomie Douglasie pióra Rachel Abbott, znanej i uznanej brytyjskiej pisarki, otwiera prześwietna powieść Tylko niewinni (Only the Innocent). Po jej poznaniu zaznaczyłem kolejną, drugą część serii – Drogę ucieczki – jako „poza kolejnością”, przez co znalazła się w najwyższej części mojej listy oczekujących na przeczytanie. Trochę zniechęcał mnie polski...

Są serie, które od pierwszej strony wywołują przyspieszone bicie serce i które czytasz z uśmiechem na twarzy. Są też takie, które doceniasz dopiero w połowie drugiego tomu, kiedy wszystko nabiera sensu. Są też takie, które toczą się powolnym tempem, nie robiąc sobie nic z czytelnika i wodzą go za nos, śmiejąc się ze swoich kart. I właśnie do takiej grupy należy seria o...

Słaba.

Zupełnie inna od pierwszej części, mam wrażenie, że bardziej obyczajowa, osadzona w wiejskich okolicach... Rodzinne osiedla, małe miasteczko, tajemnice rodzinne i tajemniczy wypadek. Dłużyła mi się, dopiero na sam koniec nabrała tempa, niemniej przyjemnie się czytało i chciało się rozwiązać te wszystkie zagadki i niedomówienia.

Bardzo wciągająca z ciekawą fabułą.

Moje drugie spotkanie z twórczością autorki w porównaniu z ,, Tylko niewinni' akcja trochę monotonna sielankowa jprzyspieszająca przy końcowi . Jednak mimo wszystko polecam cóż każdy z nas ma przecież czasem gorszy dzień.

• 2018
  • 2019