Droga ucieczki

Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Tom Douglas (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
The Back Road
Emilia Skowrońska
Mroczna strona
Emilia Skowrońska kryminał sekrety tajemnice śmierć morderstwo

Oficjalne recenzje i

Kim naprawdę jest twój sąsiad?

[ 7 ] Link do recenzji

Na początek wspomnę, że kocham prologi w tej serii!!
W tej książce jak i w poprzednim tomie zawarte są prologi, z których nie dowiadujemy się kompletnie nic i wcale nas nie naprowadzają na historię, którą potem czytamy w kolejnych rozdziałach. Nie wiemy czego się spodziewać, a sytuacje z pierwszych stron książki stają się jasne dopiero później.
I to jest ekstremalnie...

Książka raczej nie buduję napięcia, cały czas jest tan sam klimat. Jedna wielka Tajemnica, każdy coś ukrywa i dopiero pod koniec wszystkiego się dowiadujemy.

Można przeczytać - nie jest zła. Aczkolwiek ukrywanie na siłę postaci (nie wiadomo, kto jest "nieznajomym", nie wiadomo, kto jest "kochankiem") - jest dla mnie mocno naciągane. To nie to powinno budować atmosferę domysłów, ale sama fabuła. A tutaj jest takie granie na domysłach czytelnika, na zasadzie - "wiem, ale Ci nie powiem". Trochę to słabe, biorąc pod uwagę możliwości...

Nie porwała mnie ta książka. Była dobra ale bez rewelacji. Mimo to sięgnę po kolejny tom.

Koniec zdecydowanie zaskakuje :) polecam

Na półkach: , , , ,

(...)

Abbott sprawnie przeprowadza nas przez dialogi, wplatając niuanse podgrzewające sytuację, a obserwujący widz - w tym wypadku nie tylko czytelnik, ale i sam Tom - mogą dostrzec ciekawe szczegóły dotyczące każdego z biorących udział w tym przedstawieniu. Wydaje się, że tajemnice i niedopowiedzenia rządzą każdym z uczestników. Każde z nich ma się przed czym osłaniać....

Calkiem niezla, mozna po nia siegnac w dlugie jesienne wieczory i poswiecic czas na przeczytanie jej - nie bedzie to czas stracony, bo opowiesc jest dosc intrygujaca.

Przyznam, że długo zabierałam się do tej pozycji, bo przeczytałam dużo niepochlebnych opinii. Muszę jednak przyznać, że miło się zaskoczyłam. Nie jest to arcydzieło kryminału, ale przyjemnie spędza się przy nie czas.

To druga książka z tej serii, którą przeczytałam i szczerze mówiąc, żałuję że kupiłam całą serię od razu. Nie wiem czy sięgnę po trzecią. Nuda.

"Droga ucieczki" Rachel Abbott to pierwsza książka tej autorki, która nie przypadła mi do gustu. Historia na początku jakoś strasznie mnie nudziła, a od połowy domyślałam się jakie będzie zakończenie. Mam nadzieję, że kolejne części będą lepsze🤷
Opis: Spokojna i cicha angielska wieś aż kipi od tajemnic.
Gdy młoda dziewczyna, Abbie Campbell, zostaje potrącona i zostawiona...

Dyskusje

• 2018