Disgrace

Kindle Edition
2018-04-28
2018-04-28
Inne

"- (...) Budujesz całe swoje życie wokół jednej osoby i nie sądzisz, że kiedykolwiek zostaniesz sam, ale zaraz tak właśnie się dzieje. To właśnie najtrudniejsze. Samotność boli. Pali jak najgorsze płomienie.
- I ten ogień nigdy nie gaśnie (...) Tylko ty stajesz się na to odporna."

- I ten ogień nigdy nie gaśnie (...) Tylko ty stajesz się na to odporna."

Audiobook.
Czyta: Donata Cieślik
Czasami niezłe, by za chwile zacząć irytować. Bo czy to możliwe, aby jedno miasteczko było złożone niemal z samych złośliwych hipokrytów o przeżartych złem sercach? Jakoś nie mogę w to uwierzyć.
I jakoś nie wierzę także w tak nagłą i natychmiastową odmianę z wrednej pastorowej na mamusię, że do rany przyłóż...
Takich rzeczy jest kilka, ale generalnie nie jest ta powieść zła i ma sporo także dobrych momentów.
Na początku bardzo mnie irytowało podmiotowe traktowanie Jamesona przez niby tak dobrą Grace. Z tego co autorka zasugerowała, to był dla wszystkim kobiet w miasteczku zwykła męską dziwką i do niego chodziło się aby się pobzykać - bo on zawsze, chętnie i z każdą - hehe...niezła bajeczka.

Postać, która najbardziej mi się podobała to siostra głównej bohaterki, Judith. No i oczywiście staruszek Tucker :)

Lektorka do najlepszych nie należy, ale nie jest też jedną z tych gorszych. Taki przeciętny głos i styl czytania.

Ocena pomiędzy 5 a 6 gwiazdek.

Audiobook.
Czyta: Donata Cieślik
Takich rzeczy jest kilka, ale...

Uwielbiam książki tej autorki, ale ta wydawała mi się wyjątkowo przesłodzona. Ogromny plus za przemianę głównej bohaterki i tym samym zwrócenie uwagi na ważny aspekt w naszym życiu. Czy na pewno my sami nim kierujemy? Kto i dlaczego wpływa na nasze decyzje? Uważam, że zbyt rzadko zadajemy sobie to pytanie.

Książka idealnie wpisała się w mój gust. Bardzo przyjemnie i szybko się czyta. A zakończenie idealnie romantyczne! Nic dodać, nic ująć.

Dobra mlodziezowka.
Przyjemnie sie czytalo.

Dobra mlodziezowka.
Przyjemnie sie czytalo.

Opowiastka. Miła i przyjemna, tyle.

Opowiastka. Miła i przyjemna, tyle.

Książka jest rewelacyjna,łezka się kręci w oku w niektórych momentach .Polecam

Książka jest rewelacyjna,łezka się kręci w oku w niektórych momentach .Polecam

Świetna książka, sama historia ale uważam że też mądra dająca dużo do myślenia, piękna książka polecam ❤️

Książka lekka, piękna i przyjemna, chociaż mówi o bardzo prawdziwych problemach i sytuacjach. Nie mogłam się oderwać i przeczytałam w jeden wieczór.

Bardzo przyjemna i lekka powieść z uroczym zakończeniem. Pierwszy raz spotykam się z książką tej autorki ale już teraz wiem, że nie ostatni. Podoba mi się to w jaki sposób kreuje swoich bohaterów, którzy nie są mdli i nudni (z czym zazwyczaj w romansach się spotykam). Jackson totalnie podbił moje serce <3