Kłopoty mnie kochają

Okładka książki Kłopoty mnie kochają Joanna Szarańska
Okładka książki Kłopoty mnie kochają
Joanna Szarańska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Kronika pechowych wypadków (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Kronika pechowych wypadków (tom 1)
Czwarta Strona
2018-01-31
2018-01-31
literatura polska

„Kłopoty mnie kochają” Joanna Szarańska. Cykl „Kronika pechowych wypadków (tom1)”

Zojka Tuszyńska mieszka w Krakowie tam kończy studia dziennikarskie i szuka pracy, której jednak nie może znaleźć. Pewnego dnia dostaje telefon od mamy, która prosi Zojkę, aby pojechała na wieś zająć się babcią Zosią Łuczakową.
Zojka spiesząc się na pociąg na chwile nie przypuszczając co może w niej zaleźć oprócz ciasta z kremem, zostawia swoją torebkę. Doskonała, zabawna komedia kryminalna z kiełkującymi romansem. Zachęcam do przeczytania tej śmiesznej powieści obyczajowej.
Mój ulubiony cytat:
- A czy to moja wina? - obruszyła się młoda kobieta. - Kłopoty mnie kochają i same pchają mi się pod nogi. Ani ich nie szukam, ani nie prowokuję losu. Dzisiaj na przykład chciałam tylko dostarczyć twoją kiełbaskę i kiszkę na wskazany adres. A co z tego wynikło? Jedna wielka kicha!

Zojka spiesząc się na pociąg na chwile nie przypuszczając co może...

Książka wpadła w moje ręce zupełnie przypadkiem, tak jak zupełnie przypadkiem, z torebki głównej bohaterki wypada odcięta dłoń. Ale czy znalazła się tam przypadkowo, czy jednak, ktoś miał motyw i celowo ją tam umieścił? Nie wiem jak inni, ale ja po przeczytaniu o tym, jedząc ciasto myślałam o odciętych rękach...
Bardzo dobrze bawiłam przy tej lekturze i szczerze polecam. Zojka. jest charyzmatyczną i zabawną kobietą, podobnie jej babcia, którą polubiłam jeszcze bardziej. Miały wspólnie spędzić weekend, który od początku nie był spokojny. Sposób myślenia bohaterki, rozbawiał mnie do łez. to typ człowieka, który najpierw działa, a dopiero potem myśli. Dlatego też bez żadnych pytań i zastanawiania sie, była gotowa kryć babcię, którą podejrzewała o morderstwo. Potem oczywiście sama stała, się główna podejrzana, co doprowadziło do różnych komplikacji. Po drodze poznajemy również konflikty rodzinne, opisane w przezabawny sposób. które nie ułatwiają Zojce przymusowo przedłużony pobyt u babci.
Zakończenie zaskoczyło mnie, nie było może jakimś wybitnym rozwiązaniem zagadki, ale mimo wszystko nie sprawiło mi zawodu.
Ogólnie spodziewałam się zwyczajnej obyczajówki z romansem w tle i z góry założyłam, ze raczej będzie to niedokończona lektura, ale chęć poznania właściciela odciętej dłoni, jak i sprawcy, tego czynu i jego motywów, sprawiło, że pochłonęłam tą książkę, i od razu sięgnęłam po kolejny tom z tej serii.

Bardzo dobrze bawiłam przy tej lekturze i szczerze polecam....

Prze zabawna historia z wątkiem kryminalnym. Polecam

Prze zabawna historia z wątkiem kryminalnym. Polecam

Bardzo fajna pozycja, taka idealna na lato😄 Książka lekka i momentami zabawna. Na pewno też sięgnę po pozostałe tomy serii.

Bardzo dobre pierwsze spotkanie z autorką👍😀

Bardzo dobre pierwsze spotkanie z autorką👍😀

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Lekka i zabawna. W sam raz na relaks i odpoczynek. Pomaga oderwać się od prozy życia. Świetnie stworzone kreacje bohaterów. Dynamiczna akcja. Pomimo iż jest to komedia, skłania do refleksji.

Jak często popadacie w tarapaty? 😀 Czy przytrafiają Wam się dziwne sytuacje ?

Zojka, jako świeżo upieczona dziennikarka marzy by znaleźć pracę w redakcji. Niestety, ale każda rozmowa to pasmo niepowodzeń. Bohaterka zaalarmowana telefonem od swojej matki, wybiera się na kilka dni do swojego rodzinnego miasteczka.
Zojka spędza weekend u swojej ukochanej babci, która uparła się, że cała rodzina postawiła już na niej krzyżyk i czyhają tylko na jej spadek.
Kiedy babcia Zosia prosi wnuczę, aby ta zawiozła specjalny pakunek do Wadowic, na Zojke spadają same kłopoty. Opóźniony pociąg, niedostarczona paczka, zgubiona torebka... a do tego wszystkiego makabryczne znalezisko w torebce! To dopiero początek kłopotów dziewczyny...

Co jeszcze spotka przyszłą dziennikarkę? Czy to możliwe, aby jmooda kobieta miała aż takiego pecha? Czy bohaterce uda się wyplątać z kryminalnej afery? Kto stoi za morderstwem i podrzucenien kawałka ręki do torebki Zojki?

Uwielbiam twórczość Pani Joanny Szarańskiej. Autorka ma tak lekkie pióro, że strony czytają się same. Główna bohaterka przyciaga do siebie wszystkie kłopoty. Świetna komedia z wątkiem kryminalnym i nutą miłości 🤩 Idealna książka na poprawę humoru - nie raz płakałam ze śmiechu 😀

Gorąco zachęcam Was do lektury!

Jak często popadacie w tarapaty? 😀 Czy przytrafiają Wam się dziwne sytuacje ?

Zojka spędza weekend u swojej ukochanej babci, która uparła...

Przyjemna seria przy której nie można się nudzić. Idealny zestaw na prezent dla przyjaciółki :) na poprawę humoru.

Pierwsza część serii mnie zmęczyła, daję jednak szansę kolejnym.

Pierwsza część serii mnie zmęczyła, daję jednak szansę kolejnym.

Jedna chwila, moment nieuwagi i życie Zojki wywraca się do góry nogami. Chwilowo pozostawiona torebka skrywa rzecz, która wpłynie na dalsze losy pokręconej dziennikarki. Niespodzianka, którą odkryła kobieta będzie startem do kłopotów, które pojawią się na jej drodze i przyczynią się do tego, że jej życie przyśpieszy... jeszcze bardziej.

Twórczość Joanny Szarańskiej znam i uwielbiam. Jej historie zawsze pochłaniają mnie bez końca i niejednokrotnie łamią mi serce. Tym razem trafiłam na powieść, gdzie podczas lektury ponownie płakałam. Tym razem tylko ze śmiechu!

Autorka idealnie połączyła wątek kryminalny z komedią. Historia jest tak intrygująca, że wciąga od pierwszych stron. Nigdy nie sądziłam, że wsiadając do pociągu z Zojką wyruszę w niezapomnianą podróż przepełnioną humorem.

Serdecznie polecam Wam lekturę tej książki. Jest to przyjemna powieść, która pozwoli Wam na chwilę odprężenia. Jestem przekonana, że pokochacie poczynania głównej bohaterki i będziecie kibicować jej w zmaganiach. Ja już niecierpliwie tuptam nóżką z ciekawości, co wydarzy się dalej i podczytuję drugą część Kroniki pechowych przypadków.

Twórczość Joanny Szarańskiej...

Joanna Szarańska Kłopoty mnie kochają Zobacz więcej