Śmiertelnie poważna sprawa

Ryszard Ćwirlej Wydawnictwo: Muza Cykl: Milicjanci z Poznania (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
2018-01-04
2013-03-25
Muza
Milicjanci z Poznania (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
2018-01-04
Inne

Wciąga, ciężko się rozstać z sympatycznymi bohaterami.

Kolejna przeczytana książka z milicjantami z Poznania.
Akcja, która toczy się w 1983 roku rozgrywa się szybko, jest sporo postaci, dużo niepewnych, oraz bardzo dużo alkoholu.Książka napisana jest prostym językiem, ciężko mi było oderwać się od kolejnych stron, które pochłaniałem szybko.
Polecam fanom poprzedniej epoki oraz kryminałów.

Kolejna część Milicjantów z Poznania. Tym razem akcja dzieje się w 1983r. Czasy komuny i wszechwładnej Służby Bezpieczeństwa. W Grodzisku Wielkopolskim, spokojnym miasteczku koło Poznania, zostają znalezione zwłoki dziewczyny. Brutalnie zgwałcona, poderżnięte gardło. Szok dla tego cichego miasteczka. Miejscowi milicjanci szybko znajdują sprawcę, przy ogromnym aplauzie...

Polecam trzymającą w napięciu historię, połączoną z żartobliwym tonem, śmiesznym potokiem słów i zaskakującym zakończenie. Nie polecam jednak wersji kieszonkowej - duża ilość tekstu i małe literki mogą zniechęcić nawet największego czytelnika.

Każdorazowy powrót do serii „Milicjanci z Poznania” to gwarancja świetnej lektury. Wcześniej przeczytałam „Upiory spacerują nad Wartą” oraz „Mocne uderzenie”. Obie bardzo mi się podobały. „Śmiertelnie poważna sprawa” je zdeklasowała.

Niewątpliwe atuty tej części to naprawdę ciekawa intryga kryminalna, przeniesienie akcji do Grodziska Wielkopolskiego oraz niesamowity humor...

Tak jak inne z tej serii, Teofil w akcji :)

Grodzisk Wielkopolski. 1983 rok. PRL w pełni. Na szosie dochodzi do wypadku, młoda dziewczyna zostaje potrącona przez pirata drogowego, następnie zgwałcona i zamordowana. Jednak dzielna i sprawnie działająca milicja obywatelska szybko znajduję sprawcę i wydaję się że sprawa jest zamknięta. Jednak pozostaję za dużo niepewności więc do pomocy i degustacji piwa Grodziskiego...

Uwielbiam cykl milicyjny Ćwirleja. Czyta się wybornie. Dla mnie to taki miks Barei i 07 zgłoś się. Wątek kryminalny niby jest, ale całe śledztwo prowadzone z lekkim przymrużeniem oka. Smaczki z lat 80. ubiegłego wieku, jak dla mnie mistrzostwo. Przekupki w kolejkach, ciągłe picie, kombinowanie, to właśnie esencja całego cyklu. Ze swojej strony polecam.

Rewelacja proszę ja Autora. Z każdym tomem coraz lepiej. Scena z Teosiem i Rychem w kurniku kapitalna.
Tylko tego, że już wody grodziskiej nie produkują żal... A i piwo dostać ciężko. A to dziś święty Patryk.

Cóż sama książka dość średnia, nie najgorsza nie najlepsza, specjalnie nie polecam. Wątki trochę zagmatwane i dużo treści o niczym, natomiast miłość milicjantów do alkoholu przeraża i bawi jednocześnie chyba połowa treści książki tyczy się picia wódki. Postać Teosia Olkiewicza rozbraja, Ferdek Kiepski przy nim wydaje być się abstynentem

Dyskusje

• Kryminał