Morderstwo w Orient Expresie

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Murder on the Orient Express
Anna Wisniewska-Walczyk
Wydawnictwo Dolnośląskie
Murder on the Orient Express
Herkules Poirot (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
Anna Wisniewska-Walczyk

"Morderstwo w orient expressie"
Opis od wydawnictwa:
Herkules Poirot po rozwiązaniu sprawy kryminalnej w Azji wraca do Europy. Pociąg Orient Express, którym podróżuje, grzęźnie w zaspie śnieżnej. W nocy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jeden z pasażerów. Detektyw Poirot rozpoczyna dochodzenie, a jego podróż zamienia się w śledztwo. Fakty wskazują, że zabójca zajmuje...

„Morderstwo w Orient Expressie” to moja ulubiona książka tej autorki. Przez całą powieść szukałam winnego , a nie dopatrzyłam się możliwości ,że winnym może być każdy. Nie spodziewałam się ,że tak naprawdę katem była ofiara.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po latach powróciłam do tej klasyki i była to prawdziwa przyjemność.

Na półkach: , , , ,

Jedna z ciekawszych pozycji od tej autorki.
Zakończenie niespodziewane

To już kolejna książka Agathy Christie, po którą sięgnęłam i po raz kolejny się nie rozczarowałam.
Kiedy zaczniemy przygodę z "Morderstwem w Orient Expresie" nie zaznamy spokoju dopóki nie dotrzemy do ostatniej ze stron.
Zawiła akcja, tajemnice oraz zeznania bohaterów to prawdziwa gratka dla naszych szarych komórek.

Wreszcie postanowiłem sprawdzić tą kultową autorkę i przyznaję na koniec, że faktycznie - rewelacja.

Może nie w kategorii jakości prozy. Również nie jako wartka akcja, ani jako klimatyczna opowieść.

Ale jako łamigłówka. Jakaś forma krzyżówki. Rozwiązaniem zagadki udało jej się mnie bez problemu zaskoczyć (tak jestem chyba tym ostatnim człowiekiem na ziemi, który nie...

To moje drugie spotkanie z Agatą Christie i było ono dużo bardziej pozytywne, niż przy czytaniu ,,A. B. C." (zaznaczę, że miało to miejsce 2 lata temu).
Dla niektórych ta książka jest nudna, dla mnie była przyjemną odskocznią. Jeśli ktoś szuka czegoś spokojniejszego pomiędzy ,,cięższymi" książkami to bardzo polecam.

To było moje pierwsze podejście do kryminału, niesamowicie przyjemnie mi się ja czytało, nawet nie odczułam upływu czasu podczas lektury. Naprawdę była ciekawa, a ponieważ to pierwsza moja książka tego gatunku, to się obawiałam, iż przeczytam 50 stron i odłożę i w życiu nie skończę. Jednak historia morderstwa była genialnie poprowadzona, rozdziały były opisane...

Ugh. Jakie to było nudne. Poirot co chwile zadawał te same pytania, akcji nie było wcale, styl pisania pełen powtórzeń i wstawek po francusku nie przypadł mi do gustu. Może to wina tego, że ani za bardzo nie przemawiają do mnie klasyki ani kryminały i dlatego ta książka aż tak mi się nie podobała, a może tego, że nie jest to najnowsza pozycja. Nie wiem, ale tak strasznie...

Bardzo przyjemna lektura, idealna na 1-2 wieczory. Miło przeczytać ją ponownie po kilku latach :)

Dyskusje

19 584