Portret anioła

Okładka książki Portret anioła Nora Roberts
Okładka książki Portret anioła
Nora Roberts Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Niebezpieczne Związki literatura obyczajowa, romans
Harlequin Niebezpieczne Związki
Gabriel's Angel
Harlequin
2003-01-01
2003-01-01
Jolanta Dobrowolska

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Zachowanie bohaterek i bohaterów tego romansu było momentami dziwne, ale w zasadzie dobrze się go czytało.

[...]
Jeśli nie rozliczysz się z przeszłością, nie oczekuj, że przyszłość przyniesie ci coś dobrego.

"NORKĘ" zawsze POLECAM ! Nawet ckliwe romanse mogą wnieść trochę przyjemności z czytania, a może właśnie dlatego tak je lubię 😉👍

[...]

Lekki romans można przeczytać ale raczej bez szału.

Lekki romans można przeczytać ale raczej bez szału.

Nic specjalnego, takie sobie romansidło .Jak na kobiete po przejściach Laura szybko się zakochuje ,to samo dotyczy Gaba ,spotyka ciężarną kobiete i już jest nią zauroczony ….
Chyba autorka też przesadziła pisząc o miesięcznym dziecku,że bawilo się grzechotką .

Laura Malone jest niesamowicie piękną kobietą. Piękną i przerażoną.
W czasie śnieżycy prowadzi samochód. Jedzie zbyt szybko, zachowuje się tak, jakby przed czymś uciekała. Przed czymś lub przed kimś…
W ostatnim momencie pojazd jadący z naprzeciwka zatrzymuje się.
Pozwala to Laurze ochronić życie. I to nie tylko własne, ale i nienarodzonego dziecka.
Kierowcą, dzięki któremu kobieta uniknęła nieszczęścia jest Gabe Bradley.
Pochodzący z bogatej rodziny mężczyzna jest malarzem, który właśnie przebywa w małym domku w górach, gdzie tworzy kolejne obrazy.
Proponuje Laurze schronienie.
Wygląda na to, że pogoda spowoduje iż ci dwoje, będą skazani na własne towarzystwo przez następne kilka dni.
Gabe będący pod urokiem, swojego gościa, postanawia namalować portret nowej znajomej.
Pozowanie wychodzi kobiecie doskonale, okazuje się, że kiedyś była fotomodelką.
Opowiada swemu wybawcy o życiu, które wiodła. A nie było to życie usłane różami.
Co takiego przeżyła Laura?
Teraz ma jednak jeszcze gorsze problemy. Jest bowiem, ktoś kto pragnie odebrać jej to co każda kobieta kocha najbardziej, mianowicie dziecko…
Bradley uznaje, że najlepszym rozwiązaniem jej problemów będzie ślub… i to właśnie z Nim.. Co kryje się za tą matrymonialną propozycją?
„Ceremonia” zostaje zorganizowana w ciągu kilku dni. A po kilku godzinach od zaślubin, Laura rodzi ślicznego chłopca- Michaela.
Mały otrzymał imię po kimś szczególnym dla Gabe’a. Czy mężczyzna zdradzi żonie swoje sekrety?
W niedługim czasie od tego wydarzenia kobieta poznaje teściów, którzy z miejsca ją akceptują. Ją i jej synka.
Niestety, Marion, właścicielka galerii wystawiającej prace jej męża, nie ma już tak pozytywnego nastawienia do całej sytuacji. Wręcz próbuje pomóc najgorszemu wrogowi Laury…
Z kim będzie się musiała zmierzyć młoda kobieta?
Jak wpłynie to na losy jej małżeństwa?
Tego dowiecie się, czytając „Portret anioła”.
Jest to jedna z najsłodszych i najbardziej przewidywalnych powieści autorstwa Nory Roberts.

Laura Malone jest niesamowicie piękną kobietą. Piękną i przerażoną.
W ostatnim momencie pojazd jadący z naprzeciwka zatrzymuje się.
Pozwala to Laurze ochronić...

Gabe Bradley, artysta malarz, szuka twórczego natchnienia w górskiej chacie. Jadąc drogą w czasie śnieżycy, dostrzegł zbliżające się auto. W ostatniej chwili udało mu się uniknąć kolizji. Widzi za kierownicą przerażoną kobietę i natychmiast proponuje jej gościnę. Laura Malone jest mu bardzo wdzięczna za opiekę, ale on, zakochany od pierwszego wejrzenia, pragnie czegoś więcej - marzy o jej miłości...

Książke oceniam na 5

Cóż tu dużo pisać. Harlequin jak każdy inny, wiadomo jakie będzie zakończenie. Momentami wszystko było dla mnie zbyt naiwne, ale czytało się przyjemnie.

Natknęłam się na tę książkę szukając czegoś lekkiego do poczytania w świątecznym, zimowym klimacie, a do przeczytania skusiła mnie okładka. Jak to z wybieraniem książek po okładce bywa, czasami trafi się perełka, a czasami coś... w stylu "Portretu anioła".

Tym razem srogo się rozczarowałam, mimo iż nie oczekiwałam od tej książki niczego poza ckliwą treścią i happy endem. Nawet moja tolerancja dla banałów i cukierkowatości w romansidłach ma jakieś granice :)

Główna bohaterka, oczywiście piękna aż do bólu, przypadkiem na swej drodze spotyka tajemniczego, przystojnego mężczyznę (który równie zaskakująco okazuje się bogatym i utalentowanym artystą),a ślepy los skazuje ich na wspólny pobyt w jego uroczej chacie odciętej od świata – czyż to nie idealne tło dla miłości od pierwszego wejrzenia? Badań nad tym raczej nie przeprowadzano, ale jak się można domyślić, nie zmieniło to faktu, że para głównych bohaterów momentalnie zapałała do siebie uczuciem wielkim i namiętnym. To jeszcze byłam w stanie znieść, ale błagam, ta książka przeczy nawet fizjologii, bo mimo braku własnego doświadczenia, nie sądzę aby kobieta w III trymestrze ciąży (ba, już bliżej rozwiązania niż dalej) pałała żądzą seksu (świadomie pomijam fakt, że obiekt tych uczuć znany jest bohaterce mniej niż tydzień). Powiem nawet więcej - wszystkie mi znane „ciężarówki” w podobnym zaawansowaniu ciąży pałały raczej żądzą mordu w stosunku do każdego, kto śmiał zaburzyć im spokój, a już w szczególności do mężczyzn :)
Dalej jest jeszcze gorzej, flaki z olejem przyprawione toną cukru i polane bitą śmietaną. Dla mnie – mieszanka przyprawiająca o mdłości. Nawet nie chce mi się opisywać reszty absurdalnych wątków, ani innych minusów, które można jeszcze wyliczać i wyliczać.

Na koniec - klimatu świątecznego nie ma wcale, więc ostrzegam poszukujących po okładce.

Bardzo poplątane losy bohaterów. I jak zwykle wszystko kończy się szczęśliwie. Tą historię również czytałam bez większego entuzjazmu i zainteresowania.

• Nora Roberts
  • Romans