Tomek na tropach Yeti

Alfred Szklarski Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Przygody Tomka Wilmowskiego (tom 4) Seria: Klub Podróżnika literatura młodzieżowa
2017-04-04
1971-01-01
Firma Księgarska Olesiejuk
Tomek Wilmowski yeti dingo literatura polska XX w.
Przygody Tomka Wilmowskiego (tom 4)
literatura młodzieżowa
2017-04-04
Klub Podróżnika
Tomek Wilmowski yeti dingo literatura polska XX w.

Jeśli w poprzednim tomie wszystko było oczywiste, jednowymiarowe i pozwalało skoncentrować się na przeżywaniu wartkiej akcji w westernowym stylu, tak w "Tomku na tropach Yeti" zmiana pisarskiej koncepcji widoczna jest na pierwszy rzut oka. Zdarzenia toczą się niespiesznie, bohaterowie zatrzymują się na dłużej na kolejnych etapach podróży, co pozwala dogłębniej przyjrzeć się...

Po raz kolejny miałam możliwość wkroczenia w świat przygód Tomka Wilmowskiego, który jest głównym bohaterem książki autorstwa Alfreda Szklarskiego pod tytułem „Tomek na tropach yeti”. Tym razem młody Polak wraz z ojcem i bosmanem Nowickim dostali od pana Smugi tajemniczy list z prośbą o szybkie przybycie do Indii. Bez chwili zastanowienia postanowili wyruszyć w podróż....

Czytałem wieki temu. Z fabuły dziś pamiętam niewiele, ale swoje wrażenia z lektury tak. Te wrażenia były niezłe.

Czwarta część cyklu powieści o Tomku Wilmowskim. Tym razem wierni przyjaciele Jana Smugi przybywają pośpiesznie do Indii, aby pomóc druhowi w trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł. Przy okazji dowiadują się kim tak naprawdę jest Yeti i co takiego robi, że ludzie snują o nim wiele legend.

Dzięki temu cyklowi pokochałam podróże :-)

zupełnie nieudana w warstwie fabularnej część przygód Tomka Wilmowskiego. brak pomysłu na dobrą, spójną i przekonująco umotywowaną przygodę. stracona szansa na rozwój i pogłębione portrety bohaterów. wielka szkoda, bo Indie, Tybet, ośnieżone szczyty Himalajów, Pamir. hinduizm, buddyzm, sikhizm, islam. Szerpowie. Kozacy. Dżygici. Chińczycy. pałace. klasztory. (P)rzyroda! i...

Jak pozostałe z serii, bardzo przypadła mi do gustu. Prostota starego stylu pisania powieści przygodowych dla młodzieży zachwyca. Godna polecenia, szczególnie młodszym czytelnikom.

Niebezpieczna wyprawa w poszukiwaniu przyjaciela, 'spacerek' po śladach legendarnego Yeti.
Gruby tom, pełen przygód, 9 gwiazdek!

Kolejna podróż, tym razem po mroźnych pustkowiach Tybetu i tajmniczych Indiach, z ciekawym rysem geograficzno-historycznym w tle.

W tej książce można dowiedzieć się dużo o legendarnym Yeti. Można poznać tradycje azjatyckiej kultury oraz ciekawostki dotyczące Azji

4 491
  • Przygodowe