Practicing the Power of Now

Okładka książki Practicing the Power of Now Eckhart Tolle
Okładka książki Practicing the Power of Now
Eckhart Tolle Wydawnictwo: New World Library poradniki
poradniki
Practicing the Power of Now: Teachings, Meditations, and Exercises from the Power of Now
New World Library
2003-04-11
2003-04-11
świadomość

czytałem jak byłem na arubie, bardzo mną wtedy poruszylo

czytałem jak byłem na arubie, bardzo mną wtedy poruszylo

Recenzja książki "Praktykowanie potęgi teraźniejszości":

"Praktykowanie potęgi teraźniejszości" to inspirujące dzieło, które w przystępny sposób przenika do ducha czytelnika, otwierając drzwi do nowego poziomu świadomości. Autor, posługując się klarownym językiem, ukazuje istotę medytacji i jej roli w budowaniu naturalnego stanu jedności z Bogiem/Istnieniem.

Jednym z kluczowych elementów tej książki jest wyważone podejście do relacji z własnym umysłem. Autor zdecydowanie zachęca do nieutożsamiania się z myślami, co stanowi istotną drogę ku wyższemu poziomowi zrozumienia samego siebie. Książka stawia wyzwanie czytelnikowi, proponując mu wzlot ponad strumieniem myśli, co w rezultacie może prowadzić do głębszego zrozumienia samego siebie i świata.

Autor skupia się na koncepcji bycia obserwującą obecnością, co stanowi kluczową ideę dla tych, którzy pragną pogłębić swoją praktykę medytacyjną. Przekonuje nas o wartości bycia świadkiem naszych emocji i myśli, co może prowadzić do głębszego zrozumienia własnego wnętrza. Książka podkreśla, jak istotne jest przejście od identyfikowania się z umysłem zatopionym w myślach o przeszłości i przyszłości do pełnego bycia obecnym w teraźniejszości.

Wprowadzenie do praktyki obecności, jak to opisuje autor, ma potencjał przemiany świadomości, prowadząc czytelnika od uwięzienia w cyklu myśli do stanu wolności. Podkreśla on również wagę budowania wewnętrznego bogactwa poprzez praktykowanie obecności, co manifestuje się w tworzeniu pola wysokiej częstotliwości.

"Praktykowanie potęgi teraźniejszości" nie tylko oferuje praktyczne wskazówki, ale również dostarcza głębokiej refleksji na temat natury umysłu i jego roli w naszym życiu. To lektura, która nie tylko edukuje, ale także inspiruje do poszukiwania głębszego zrozumienia samego siebie i otaczającego świata.

Recenzja książki "Praktykowanie potęgi teraźniejszości":

Jednym z...

Mój numer jeden z książek w tej tematyce. Często do niej wracam w trudnych chwilach. Napisana w dosyć prosty sposób, tak żeby każdy zrozumiał mądry przekaz. Zapoczątkowała moje praktyki medytacyjne. Oczywiście nie jest tylko o medytacji. Każdy będzie zaskoczony, że życie nie jest trudne i wszystko w chwili obecnej możemy zmienić, musimy tylko obserwować swoje myśli.

Do tej książki trzeba mieć otwarty umysł, z czytaniem kolejnych stron stajemy się doroślejsi umysłem. Polecam kilka razy przeczytać i koniecznie papierowo.

Dobrze mieć tę książeczkę u siebie w domowej bibliotece i od czasu do czasu, gdy coś nie idzie po naszej myśli otworzyć na dowolnej stronie i przypomnieć sobie czym jest Potęga Teraźniejszości. ;)
Wystarczy przeczytać fragment, a z czasem albo natychmiast, może przyjść do nas głębokie zrozumienie tych słów, co najprawdopodobniej będzie skutkować pozytywną zmianą naszego nastawienia do otaczającego nas świata.
Autor skraca swoją najpopularniejszą pozycję do "małej książki" z najważniejszymi myślami, praktykami i radami. Zatem kto przeczytał Potęgę Teraźniejszości może sobie nieco utrwalić bycie w TERAZ przypominając sobie "czym to się je". Książka, którą można czytać ciągle od nowa. E. Tolle jak mantrę powtarza nam o tym, że gdy cokolwiek robimy starajmy się być przy tym całkowicie obecni.

Świetna książka, która pomaga zrozumieć, że TERAZ, ta obecna chwila jest najważniejsza i tak naprawdę to jest jedyne, co mamy. Polecam!

Szczerze polecam wszystkim poszukującym i otwartym umysłom :)

Szczerze polecam wszystkim poszukującym i otwartym umysłom :)

Największa siła drzemie w naszej psychice. To właśnie dzięki niej niemożliwe staje się możliwe. Niestety, zamiast cieszyć się chwilą bardzo często zagłębiamy się w przeszłość bądź wybiegamy w przyszłość. Na jedno nie mamy już wpływu a drugie jeszcze się nie wydarzyło. Tu i teraz jest najważniejsze i właśnie "TERAZ" powinniśmy celebrować. Po przeczytaniu książki "Praktykowanie potęgi teraźniejszości" postanowiłam baczniej przyglądać się poczynaniom mojego umysłu, który poprzez wyuczone reakcje sprawiał, że zachowywałam się jak swego rodzaju robot. Teraz doceniam każdą chwilę... Polecam

Właściwie to tylko powtórka/skrót znakomitej "Potęgi Teraźniejszości".

Pozycja nieobowiązkowa.

Właściwie to tylko powtórka/skrót znakomitej "Potęgi Teraźniejszości".

Pozycja nieobowiązkowa.

Polecam bardzo każdemu, kto czuje, że coraz trudniej podołać codzienności. Każdemu, kto ma odczucie, że stres zaczyna mieć coraz większą władzę nad nami.
Warto jednak najpierw sięgnąć po „Potęgę teraźniejszości” tegoż autora - w niej bowiem szczegółowo opisany jest fenomen teraźniejszości i jej znaczenie.

• Rozwój osobisty
  • Duchowość