World War Cthulhu: A Collection of Lovecraftian War Stories

Okładka książki World War Cthulhu: A Collection of Lovecraftian War Stories Glynn Owen Barrass, Brian M. Sammons
Okładka książki World War Cthulhu: A Collection of Lovecraftian War Stories
Glynn Owen BarrassBrian M. Sammons Wydawnictwo: Dark Regions Press horror
horror
Dark Regions Press
2014-05-01
2014-05-01

Okładka książki Wrota Ciemności Glynn Owen Barrass, Brian Courtemanche, Tom Lynch, Kevin Ross, Brian M. Sammons, Christopher Smith Adair
Wrota Ciemności Glynn Owen Barrass,...
Okładka książki Steampunk Cthulhu Glynn Owen Barrass, Brian M. Sammons
Steampunk Cthulhu Glynn Owen Barrass,...

Antologia opowiadań osadzonych w mitologii Lovecrafta, ale z głównym wątkiem wojennym. Od starożytnego Rzymu i wojny trojańskiej, przez wojnę o niepodległość USA, Wietnam, II wojnę, IRA, a nawet w przyszłości. Jak na antologię przystało, poziom mocno nierówny. Niektóre opowiadania mi podpasowały, zwłaszcza rozgrywające się w realiach II wojny i Wietnamu (może to wpływ Czasu Apokalipsy, ale jest coś psychodelicznego w tej wojnie),inne były gorsze, albo zupełnie wyleciały mi z głowy po przeczytaniu. Spodobał mi się opis jednego z bohaterów: "On nigdy się nie uśmiecha. Jeśli się uśmiechnie, zastrzel go i spal to, co z niego wyjdzie."

• Horror

Dodaj cytat z książki World War Cthulhu: A Collection of Lovecraftian War Stories