Więcej czerwieni cz.1

Okładka książki Więcej czerwieni cz.1 Katarzyna Puzyńska
Okładka książki Więcej czerwieni cz.1
Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 2) Seria: Kolekcja Katarzyny Puzyńskiej kryminał, sensacja, thriller
Lipowo (tom 2)
Kolekcja Katarzyny Puzyńskiej
Prószyński i S-ka
2017-07-11
2017-07-11
9788380971936

Istna sinusoida - czytałam ten tom raz z większym zainteresowaniem, raz z mniejszym. Ale koniec końców nie domyśliłam się kto stał za morderstwami. Może też błąd popełniłam, że zrobiłam sobie tak dużą przerwę między częściami. Obiecuję poprawę. (⁠◕⁠ᴗ⁠◕⁠✿⁠)

No cóż nie tak dobra jak pierwszy tom.
Nie załapałam zakończenia, w sensie wydawało mi się trochę dziurawe i na sile naciągane, tylko po to by czytelnika zaskoczyło i by czytelnik nie mógł się domyślić kto jest mordercą.
Część związana z samym śledztwem była chyba najlepsza z całości, podobało mi się, że poznaliśmy nowych bohaterów, choć obawiam się jak wszystko spamiętać 😅
Co do wątku obyczajowe nie działo się w nim za wiele, ale robił za dobre tło.
Największym minusem były dla mnie powtórzenia. Bo wiecie mi wystarczy raz powiedzieć, że bohater cenni sobie dobrą kuchnie albo, że jest na siebie zirytowane („Jesteś komiczną, starą babą Kop”) a nie powtarzać to przy każdej Nadarzyce się okazji, czasem nawet kilka razy w jednym rozdziale 🙈

No cóż nie tak dobra jak pierwszy tom.
Część związana z samym śledztwem była chyba najlepsza z całości, podobało mi się, że poznaliśmy nowych bohaterów, choć obawiam się jak wszystko spamiętać...

Bardzo dobry kryminał, przypominający powieści Agathy Christie, gdzie niemal każdy miał motyw, a mordercą okazywał się ktoś pozornie bez motywu. Świetnie się czyta.

Historia całkiem całkiem. Styl pisania troszkę nieporadny, ale przymykam oko, w końcu to dopiero początek twórczości Autorki. Irytowała mnie Klementyna Kopp z tą swoją "starą babą", ale poza tym było całkiem pozytywnie. Szczerze to jestem ciekawa, jak się czyta późniejsze części, więc chętnie sięgnę po kolejne części.

Drugi tom serii o mieszkańcach Lipowa i okolicznych miejscowości i drugi raz świetna zabawa przy rozwiązywaniu zagadki :) dalsze losy głównych bohaterów i tu, moim zdaniem, niepotrzebne dramy. Chętnie sięgnę po tom trzeci, żeby się przekonać, co tam jeszcze się u nich w życiu wydarzy :)

Kopia pióra Lackberg, zaledwie na cztery z minusem.

Kopia pióra Lackberg, zaledwie na cztery z minusem.

Może być, ale ta pani komisarz jakaś dziwna. Oby to nie szło w tą stronę.

Może być, ale ta pani komisarz jakaś dziwna. Oby to nie szło w tą stronę.

Wracam do Lipowa po dłuższej przerwie, ponownie mamy trudną sprawę do rozwiązania, w którą zaangażowana jest Policja z Lipowa i Brodnicy. Łączą oni siły alby złapać mordercę, który sieje postrach w okolicy.

Książkę czytało mi się dobrze, historia mnie wciągnęła, chociaż jak dla mnie była za bardzo rozbudowana, fragmentami się gubiłam w działaniach Policji. Dopiero pod koniec akcja nabrała tempa i puzzle zaczęły do siebie pasować.

Jestem zainteresowana aby przeczytać kolejne tomy, a wiem że jest ich kilkanaście , także będę miała co nadrabiać w kolejnych miesiącach/latach.

Jest to moja ostatnia książka w tym miesiącu. To był dobry czytelniczo miesiąc.

Pierwsza część była wg mnie rewelacyjna, Klementyna niesamowita (świetnie oddana przez lektorkę audiobooka),cała społeczność Lipowa ciekawie pokazana. W drugiej części zauroczenie Klementyny trochę dziwaczne a umizgi starszych pań do ratownika po prostu głupie ( nigdy czegoś takiego nie widziałam). To mi najbardziej przeszkadzało. Urok nowości trochę zbladł więc słuchałam z mniejszym ale jednak zaciekawieniem. Na pewno przesłucham dalsze części serii ale po przerwie na inne książki.

Kolejny świetny tom przygód policjantów z Lipowa. Jak już wiem kto jest podejrzany to autorka mnie zaskakuje :)