Więcej czerwieni cz.1

Okładka książki Więcej czerwieni cz.1
Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 2) Seria: Kolekcja Katarzyny Puzyńskiej kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2017-07-11
9788380971936

więcej Więcej

🔎 "Brzydki, ale niezawodny. Jak ona sama." 🔍

Powracamy do Lipowa i kolejnych, brutalnych morderstw. Czyżby znów do małej miejscowości zawitał seryjny zabójca❓

W tym tomie skupiamy się głównie na życiu prywatnym komisarz Klementyny Kopp oraz - choć w mniejszym stopniu - na miłosnych zawirowaniach aspiranta Daniela Podgórskiego.

Było trochę zbyt dużo powtórzeń, ale...

Czytanie lipowskiego cyklu Katarzyny Puzyńskiej wielokrotnie odkładałem w czasie (jest tyle książek do czytania, że życia nie starczy), ale biorąc pod uwagę dobre recenzje miałem nadzieję, że kiedy się do tego zabiorę, będzie to przyjemne doświadczenie. Nie było. Jak to możliwe, skoro na Lubimy Czytać średnia ocena drugiego tomu cyklu to 7,3?

Nad Motylkiem nie zamierzałem...

Znowu w Lipowie. Teraz już będzie szło jak trzeba, tom za tomem. Chyba ;-)
Katarzyna Puzyńska trzyma poziom, choć niezmiennie denerwuje mnie sztuczne przedłużanie poprzez dodawanie komisarz taka a taka, młodszy aspirant taki a taki. Gdy czytelnik pozna już trochę historię i bohaterów, wystarczy, że dostanie nazwisko lub imię, naprawdę. Poza tym istnieją jeszcze zaimki,...

Solidna i wciągająca. Zakończenie nie wymuszone, nie oczywiste. Polecam i zaczynam 3 tom :-)

Na tyle mam problem z tą książką, że aż muszę napisać opinię. Intrygą bardzo ciekawie zbudowana i wciągająca. Poprowadzona w dobrym tempie, ciekawe spojrzenie w głąb umysłu psychopaty. Bardzo nieczarnobiałe postaci na plus "spoko... ALE" postać pani komisarz strasznie mi się wydała nieautentyczna i na siłę krawędziowa i przestylizowana... No i pisanie ZA KAŻDYM razem...

Na początku ciężko ogarnąć kto jest kim ale ogólnie książka fajna. Dobrze się czyta, ciekawe wątki.

Trochę gorsza od poprzedniej części, ale to dla tego, że morderca był beznadziejny. Tj. wcale mi nie pasowało aby Pani psycholog profilarka była mordercą. Spodziewałam się, że będzie to ktoś z otoczenia, a nie jakaś obca kobieta.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Eeee...
Poszłam za ciosem i chyba żałuję, bo momentami doprowadzało mnie to do szewskiej pasji. Wymienianie postaci ZAWSZE z pełnym imieniem i nazwiskiem, zawodem, miejscem zamieszkania i powiązaniem z innymi naprawdę nie jest potrzebne. Czytelnik pamięta, kim są bohaterowie; rozumiem przypomnienie na początku, ale po co tak to ciągnąć do końca?
Sama w sobie zagadka jakoś...

Coraz bardziej interesujący kryminał. Świetna rozrywka i trzyma w napięciu do końca.

Może wstęp z przypomnieniem kto jest kim zbyt długi, ale reszta super !tajemniczość do ostatniej strony i te klimaty wsi.

6 936
    1 470