Faszyzm: 100 Pytań i Odpowiedzi

angielski
1908476680
Polityka Faszyzm Oswald Mosley Wielka Brytania Dwudziestolecie międzywojenne

Na półkach: , , , ,

Oswald Mosley był jedną z najbardziej interesujących postaci XX wieku w Wielkiej Brytanii. Żołnierz walczący na froncie I wojny światowej, polityk zainteresowany przede wszystkim ekonomią, który widział zakulisowe gry polityczne od środka startując w wyborach z list dwóch największych partii w kraju. Zawiedziony wyborami swoich partyjnych towarzyszy tworzy Brytyjską Unię Faszystów, która nie odniesie większych sukcesów. Mosley jednak stworzył pewien profil partii, który możemy poznać czytając opublikowaną w 1936 roku "Fascism: 100 Questions asked & answered".

Książka jest napisana w bardzo przejrzysty sposób w prostym języku angielskim. Autorowi zadana jest setka pytań, na które odpowiada. Pytania dotyczą ogólnie tematów Wielkiej Brytanii, gospodarki jak i idei faszyzmu. Dużo miejsca jest poświęcone korporacjonizmowi, którym Mosley się interesuje jako były minister gospodarki.

Polecam zdecydowanie dla osób zainteresowanych tym konkretnym tematem. Jest to niewymagające, ale i treściwe źródło z okresu międzywojennego.

Dodaj cytat z książki Faszyzm: 100 Pytań i Odpowiedzi