Imiennik

Karol Bunsch Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Powieści Piastowskie (tom 7) powieść historyczna
Wydawnictwo Literackie
Imiennik
Powieści Piastowskie (tom 7)
powieść historyczna
1979-01-10

Najlepsza lekcja historii jaką można sobie wyobrazić.
Piękne!

Opinia po części 1 : Z początku myślałam, że będzie mi się trudno czytać, bo ilość niemała, ale szybko zeszło. Dobrze, że ta seria ma sporo pozycji. Jedynie inaczej się czyta, gdy się zna historię Polski, którą trochę sobie odkurzyłam po lekturze poprzednich części.
Opinia po części 2 ; Gdy możnowładcy i królowie walczą o władzę, pełni pychy, najbardziej tracą na tym ludzie...

Czytam powieści Pani E. Cherezińskiej, dlaczego zatem miałam nie sięgnąć po Pana K. Bunscha? Tym bardziej, że na półkach biblioteczki mojej "drugiej połówki" jest stare wydanie z roku 1955. Ciągle też słyszałam opowieści, że dziadek tej mojej "drugiej połówki", bardzo lubił czytać książki Pana Bunscha i "zaraził" nimi swoją żonę...
Wszystko mówiło: " czytaj"... 😁 A że...

Cudowna opowieść od której trudno się oderwać. Książka pisana z pasją i dużą wiedzą. Okraszona wspaniałym językiem co sprawia, że każda strona to przyjemność. Patriotyczna lekcja historii.

• Powieść historyczna
  • Powieść Historyczna