Opowieść o zimowym kotku

Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
The snow cat
literatura dziecięca
Patryk Dobrowolski
Zaopiekuj się mną!
kot zima zaopiekuj się mną

Autorka potrafi poruszyć czułe strony czytelniczej wrażliwości. Umie też przemycić subtelne pierwiastki niesamowitości, jakie to wiążą się z udanym mariażem motywów podróży w czasie i magii Bożego Narodzenia. Co więcej, okołogwiazdkowa atmosfera daje o sobie znać na dwóch płaszczyznach. Prócz tej bardziej fantastycznej, wedle której w święta wszystko jest możliwe, mamy...

O podróżach w czasie (ale zupełnie innych niż w "Dark"), magicznej mocy cukierków i miłości do zwierząt.

Holly Webb przełamuje rutynę. Tym razem kotek nie jest głównym bohaterem, a trochę pretekstem do sennych (lub nie) podróży w czasie. Znowu trochę na wysokich emocjach (choroba, dom starców itd), ale czyta się szybko. Taka na głos do zasypiania jak najbardziej.

tak książka Holly Web, jest według mnie arcydziełem. są w niej podróże w czasie, dużo zabawnych scen i jeden czarny pies :-)
ps: już pokolorowałam w niej kilka ilustracji :-)

• E-book
  • Zaopiekuj się mną
  • Przeczytane w 2018
  • Kupiłam B
  • ✅ 2020
  • Oliwia
  • 🎅 Boże Narodzenie

Dodaj cytat z książki Opowieść o zimowym kotku