Opowieść o zimowym kotku

Okładka książki Opowieść o zimowym kotku
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zaopiekuj się mną!
The snow cat
Zielona Sowa
2017-10-27
2017-10-27
Patryk Dobrowolski
kot zima zaopiekuj się mną

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Autorka potrafi poruszyć czułe strony czytelniczej wrażliwości. Umie też przemycić subtelne pierwiastki niesamowitości, jakie to wiążą się z udanym mariażem motywów podróży w czasie i magii Bożego Narodzenia. Co więcej, okołogwiazdkowa atmosfera daje o sobie znać na dwóch płaszczyznach. Prócz tej bardziej fantastycznej, wedle której w święta wszystko jest możliwe, mamy wszak jeszcze tą realną, acz – na swój urokliwy sposób – również niezwykłą. Myślę oczywiście o elementach takiego klimatu, na jaki składają się chociażby przykryte śniegiem tereny czy przyozdabianie choinki. I tak jak w przypadku innych pozycji z serii „Zaopiekują się mną”, wszystko zostało opowiedziane pod postacią skromnej objętościowo publikacji oraz za pomocą prostego, zwięzłego, lecz zarazem plastycznego języka.

Opinia jest fragmentem recenzji, którą zamieściłam w całości na moim blogu:

O podróżach w czasie (ale zupełnie innych niż w "Dark"), magicznej mocy cukierków i miłości do zwierząt.

Holly Webb przełamuje rutynę. Tym razem kotek nie jest głównym bohaterem, a trochę pretekstem do sennych (lub nie) podróży w czasie. Znowu trochę na wysokich emocjach (choroba, dom starców itd), ale czyta się szybko. Taka na głos do zasypiania jak najbardziej.

tak książka Holly Web, jest według mnie arcydziełem. są w niej podróże w czasie, dużo zabawnych scen i jeden czarny pies :-)
ps: już pokolorowałam w niej kilka ilustracji :-)

ps: już pokolorowałam w niej kilka ilustracji :-)

Ta książka była niesamowita.

Ta książka była niesamowita.

Książka była lekka i ładnie napisana.

Nie mam w sumie nic więcej do napisania, polecam dla dzieci na początek historii z czytaniem.

7/10

Książka była lekka i ładnie napisana.

7/10

Dodaj cytat z książki Opowieść o zimowym kotku