Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Okładka książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Fantastic beasts and where to find them
Media Rodzina
2002-06-01
2002-06-01
837278020X
Andrzej Polkowski
Magia Harry Potter

Bestiariusz ze świata Harry'ego Pottera. Autorce nie można odmówić kreatywności, bo nie przepisuje ślepo od innych autorów, lecz wymyśla własne niesamowite stwory. Jako że od dziecka interesowałem się fantastyką a w szczególności magicznymi bestiami książka wręcz stworzona dla mnie. Szkoda, że taka króciutka, ale szanuję również za piękny i szczytny cel.

Jako dopełnienie historii o Harrrym Poterze jest to fajna pozycja. Jednak opisy zwierząt magicznych są bardzo krótkie.

Łot ciekawostka. Mnie bardziej interesują różnice w ilości stron w poszczególnych wydaniach...

Na półkach: , , , ,

Całkiem ok dodatek. Fanom serii na pewno się spodoba.

Całkiem ok dodatek. Fanom serii na pewno się spodoba.

⭐⭐⭐⭐⭐⭐↔️🔟

Krótka książka w stylu bestiariusza magicznych istot z świata Harrego Pottera Mamy tutaj ciekawe opisy oraz przepiękne ilustracje ♥️ Warto przeczytać !

Wkrótce kolejna ekranizacja 🤫

⭐⭐⭐⭐⭐⭐↔️🔟

Wkrótce kolejna ekranizacja 🤫

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" możemy już w "Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym" odnaleźć na liście wymaganych podręczników do Hogwartu. Teoretycznie książka ta powinna być autorstwa Newta Skamandera - i niby nim jest, choć oczywiście tak naprawdę za jego nazwiskiem kryje się Rowling.

Książka ta wydana była już dawno, dawno temu; z tego, co kojarzę, to była to jakaś wersja z humorystycznymi dopiskami Rona, Harry'ego i Hermiony. W tej wersji już tych dopisków nie ma, jest za to wstęp autorstwa Newta Skamandera, który dementuje plotki, które narosły wokół niego po wizycie w Stanach Zjednoczonych (którą to wizytę możemy oglądać w filmie, stąd więc moje przypuszczenie, że wstęp ten został dodany dopiero do tej wersji książki). Mamy też spoiler, bo dowiadujemy się, kto będzie przyszłą żoną Newta.

"Kiedy czarownice i czarodzieje próbowali omówić leżące przed nimi dokumenty, najróżniejsze chochliki i elfy zaczęły krążyć nad ich głowami, chichocząc i trajkocząc. Około tuzina trolli jęło rozbijać komnatę maczugami, podczas gdy baby-jagi krążyły po sali w poszukiwaniu dzieci do zjedzenia."

Znajdziemy tu alfabetyczny spis magicznych stworzeń ze świata Harry'ego Pottera. I znowu, podobno kilka z nich zostało dodane, kiedy zrobiono film "Fantastyczne zwierzęta...". Przy części z nich znajdziemy śliczne, czarno-białe rysunki autorstwa Tomislava Tomića. Bardzo mi się spodobały, więc żałuję, że było ich aż tak mało w stosunku do liczby opisanych stworzeń. Bądź co bądź, jest to jednak coś w rodzaju bestiariusza, więc wypadałoby, aby każde zwierzę zostało zilustrowane. Wiem też, że istnieje wersja opisana jako "ilustrowana", ale i w tej wersji przydałoby się więcej tych rycin...

Książkę oceniam jednakże bardziej na plus. Czyta się migiem, litery są duże, rysunki ładne. Najbardziej ubolewam nad tym, że był zilustrowany tylko jeden gatunek smoka (i nie podpisano, który to), podczas gdy gatunków opisano dziesięć. A ja tak lubię smoki!

Polecam jednak dla fanów Harry'ego Pottera. To miły dodatek do serii, ja czytałam już kiedyś "Baśnie barda Beedle'a" i do przedstawienia tutaj został mi już tylko "Quidditch przez wieki". Czytaliście te dodatki?

Książka ta wydana była już dawno, dawno temu; z tego, co kojarzę, to...

Czytałam inne wydanie ale nie umiem go tutaj znaleźć więc recenzja ląduje tutaj
Książka bardzo mi się podobała. Dowiedziałam się trochę więcej o świecie magicznych istot. O niektórych stworzeniach nigdy nie słyszałam, zaś niektóre z nich znam bardzo dobrze jak np. Niuchacze. Jednak są też drobne minusy. Brakowało mi tego, że nie przy każdym opisie stworzenia nie było ich zdjęcia. Próbowałam wyszukiwać w Internecie niektóre z nich, jednak nie znalazłam wszystkich. Po za tym jednym małym minusem książka była bardzo fajna. Polecam ją jako uzupełnienie informacji dla fanów ,,Harry'ego Pottera" i ,,Fantastycznych Zwierząt" ~Lunatyczka🌙

Czytałam inne wydanie ale nie umiem go tutaj znaleźć więc recenzja ląduje tutaj

Szczerze? Książka bardzo ciekawa. Może być to kontrowersyjna opinia, ale ja od zawsze gdy zaczełam przygodę z uniwersum Harrego Pottera ciekawiłam się różnymi stworzeniami. Bardzo przyjemnie mi się ją czytało. Jestem zadowolona i jeśli chcecie czegoś w formie podręcznika dotyczącego magicznych zwierząt to serdecznie polecam.

Bardzo fajna propozycja dla dzieci i młodszych nastolatków, które są już zaznajomione z uniwersum Rowling i marzą o naukach w Hogwarcie. Książka jest napisana jak typowy mini-podręcznik i faktycznie można się poczuć jak student tej elitarnej szkoły dla młodych czarodziejów. Jeśli jednak bierze się za nią osoba dorosła, to jest to całkiem przyjemna propozycja na jeden wieczór z ciepłą herbatą.
Autor w pewnych momentach przywołuje słowa innych czarodziejów, a te są niestety pisane inną, imitującą pismo odręczne, czcionką, którą się bardzo źle czyta.

Muszę rozczarować osoby, które chciały przeczytać tą pozycję z nastawieniem na coś rodzaju opowiadania i legend o magicznych zwierzętach. Jest to po prostu encyklopedia magicznych zwierząt z opisem ich podstawowych cech i historii.