Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3

Okładka książki Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3 Jarosław Grzędowicz
Okładka książki Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3
Jarosław Grzędowicz Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Pan Lodowego Ogrodu (tom 3) Seria: Bestsellery polskiej fantastyki fantasy, science fiction
Pan Lodowego Ogrodu (tom 3)
Bestsellery polskiej fantastyki
Fabryka Słów
2009-11-27
2009-11-27
978-83-7574-166-7
fantastyka polska powieść polska

Dobra, ale niestety z każdą kolejną częścią coraz mniej porywająca. Postaci poboczne nijakie - ich los nie obchodzi czytelnika.

audiobook

audiobook

Moim osobistym zdaniem jedna z lepszych powieści fantasy z rodzimego rynku.

Moim osobistym zdaniem jedna z lepszych powieści fantasy z rodzimego rynku.

Nareszcie zrozumiałem fenomen PLO. Wątki zaczynają się zazębiać, a czytelnik w końcu ma poczucie, że to co czyta ma sens. Okazuje się, że poprzednie tomy były jedynie ustawianiem pionków na bardzo pokrętnej planszy, a rozgrywka wkracza w ostatnią fazę.
Ciężko napisać cokolwiek, aby nie zaspojlerować fabuły, więc napiszę tylko, że naprawdę warto przemęczyć "tylko" przyzwoite dwa pierwsze tomy, aby zrozumieć wagę wydarzeń mających miejsce w tomie trzecim. Cieszę się, że nie porzuciłem przygody z serią, a jeszcze bardziej cieszę się z faktu, że serio warto było z lektury serii nie rezygnować.
P.S. Pan Grzędowicz ma naprawdę ZNAKOMITY warsztat pisarski.

Trzyma poziom poprzednich części, coraz bardziej podoba mi się wątek Filara syna Oszczepnika, aczkolwiek ocena 8,1🤦‍♂️...przy takim Wiedźminie czy Trylogii Husyckiej to nawet nie stało, a ma wyższe oceny,to jakiś absurd. Śmieszy mnie też to, że prawdopodobnie autor myślał, że gdy wepchnie w usta naszemu bohaterowi fińskie i chorwackie przekleństwa to on stanie się bardziej COOL, mimo trzech pokaźnych tomów, mam do Drakainena obojętny stosunek, a to chyba jeszcze gorzej niż gdybym go nie lubił.

1966

Przyjemna seria.

Przyjemna seria.

Pan Lodowego Ogrodu to jedna z najciekawszych i najbardziej oryginalnych powieści science fiction / fantasy, jakie kiedykolwiek czytałem. Autor Jarosław Grzędowicz stworzył świat pełen niesamowitych postaci i zjawisk, które zachwycają i fascynują a czasami przyprawiają o dreszcze i refleksję. Polecam każdemu, kto lubi fantastykę zamoczona nieco w SF i przygodę 🤗

Także w tej części nie ma chwili na nudę. Lepiej poznajemy świat, zwykłych " ludzi" i wreszcie wątki głównych bohaterów łączą się ze sobą. Do tego dynamiczna akcja i magia, której naprawdę sporo. A zakończenie tradycyjnie zmusza do sięgnięcia po czwarty - ostatni już tom.

Najlepsza jak dla mnie z dotychczas przeczytanych części, wartka akcja, ciekawe postacie, rozwój zdolności dwóch głównych bohaterów oraz wiele przełomowych momentów. Zabawne wypowiedzi osób w obcych dla siebie językach (a także po pijaku). Plus świetny Jacek Rozenek!!
7.5 jak nic:)

7.5 jak nic:)

Trzeci tom "Pana Lodowego Ogrodu" według mnie trzyma poziom znakomitej pierwszej części. Dzieje się mnóstwo od samego początku do końca, akca jest tak wartka, że momentami ciężko nadążyć. Po ciut słabszym odbiorze tomu drugiego, przez ten przeszłam z największą przyjemnością.

Jarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu - księga III Zobacz więcej
Jarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu - tom III Zobacz więcej