Jenseits des Sirius

Herbert George Wells Wydawnictwo: Null Papier Verlag fantastyka, fantasy, science fiction
A Modern Utopia
niemiecki
tłumacz nieznany
utopia futurologia

Na półkach: , , , , ,

Tytuł książki ("A Modern Utopia") mówi właściwie wszystko. Jeden, jeśli nie TEN z ojców science fiction podjął się w niej odwiecznego tematu: Jak powininno wyglądać idealne społeczeństwo? Czy cel, jaki już w starożytności wyznaczył Platon, jest możliwy do zrealizowania? Czy taka "nowoczesna" utopia jest osiągalna?

Z powodu samego zagadnienia "A Modern Utopia" jest na pewno...

• Futurologia
  • Social fiction