Tylko martwi nie kłamią. CZ.1

Okładka książki Tylko martwi nie kłamią. CZ.1 Katarzyna Bonda
Okładka książki Tylko martwi nie kłamią. CZ.1
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Hubert Meyer (tom 2) Seria: Mistrzynie Polskich Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Hubert Meyer (tom 2)
Mistrzynie Polskich Kryminałów
Muza
2016-08-12
2016-08-12
Profiler kryminał

Interesująca historia, pełna zawiłości oraz najbardziej wciągającego wątku romantycznego. Powieść czytało mi się bardzo dobrze, a do Huberta Mayera zdecydowanie można poczuć nić sympatii. Postać ta jest intrygująca. Dialogi zawarte w książce są pełne humoru oraz polotu. Na pewno sięgnę po kolejne części z tej serii.

Druga część przygód Huberta Meyera już za mną. Uwielbiam gościa i będę go porównywać do Roberta Huntera, tego od Crisa Cartera. To moi dwaj ulubieni detektywi. A porównuje, bo książki Cartera były pierwsze.

Tym razem sprawa nie była łatwa, fabuła była długa, wielu podejrzanych. Jednak mnie najbardziej zainteresowały losy Wery i Huberta. Choć znam już zakończenie to liczę na kontynuację w części trzeciej i czwartej.

Tym razem Hubert musi znaleźć mordercę śmieciowego barona. To nie jest łatwe. Podejrzany jest dosłownie każdy, ale nie każdy ma motyw. Może ofiara jest przypadkowa? To chyba nie wchodzi w grę. A może jednak? Czy to morderstwo ma coś wspólnego z zabójstwem sprzed 17 lat? Oj dużo się dzieje.

Jest intensywnie, akcja zakręcona. Co chwilę znajduje się inny podejrzany, potem okazuje się, że to nie możliwe. A może jednak? Po jakimś czasie doszłam do wniosku, że nigdy nie wiesz, co zafunduje nam autorka. Ważne, że jest napięcie i ekscytacja. Zagadka i typowanie kto zabija i dlaczego. Dla mnie bomba. Choć książka nie należy do chudziutkich, a wręcz przeciwnie to prawdziwa cegła, to warto po nią sięgnąć.

Polecam 💪💪💪

Kolejna świetna powieść Bondy! Bardzo dobry zarówno wątek kryminalny, jak i wątki prywatne (relacje Meyer-Rudy). Hubert Meyer wciąż wydaje się jednym z najciekawiej napisanych bohaterów. Wracam do serii zawsze z dużą fascynacją.

,,Tylko martwi nie kłamią" czyli druga część cyklu o Hubercie Meyerze. O ile pierwsza część całkiem mi się podobała to w przypadku tej już nie jest tak kolorowo. Mój zachwyt nad zawodem profilera już minął a w przeciwieństwie do ,,Sprawa Niny Frank" zagadka zbrodni w ,,Tylko martwi nie kłamią" nawet mnie nie zaciekawiła, zwyczajnie sprawa śmierci Śmieciowego Barona nawet w małym procencie nie zainteresowała mnie tak jaj zabójstwo Niny Frank. Jedyne co uratowało tą powieść to całkiem zgrabnie napisany wątek romantyczny z Hubertem Meyerem i to bardziej on wypychał się na pierwszy plan niż sprawa zabójstwa, którą się zajmował.

Jak dla mnie najlepsza książka z cyklu o Hubercie Meyerze. Poznanie się dwóch twardych charakterów serii - Huberta i Werki - w ciekawy sposób pokazuje rodzące się uczucie dwójki twardzieli. Polecam przeczytać to wszystkim twardzielom i twardzielkom :D

Przyjemnie się czytało.

Przyjemnie się czytało.

Naprawdę sprawnie napisany kryminał. W zasadzie jest tu wszystko - złożeni bohaterowie, ciekawe wątki,, zawiła intryga. Do tego wątki osobiste, które nadają książce kolorytu. Mimo dużej objętości czyta się szybko i bez znudzenia. Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom kryminałów.

Zaczęłam czytać te serię trochę od końca, ale dzięki temu wiem, że dalsze części są lepsze. Uff

Moim zdaniem książka spokojnie mogłaby być o 200 stron krótsza. Intryga jest tak pokomplikowana, że aż niewiarygodna, a postaci przewija się tyle, co w książce telefonicznej. Plus za fajny wątek romantyczny pomiędzy bohaterami.

Bardzo mnie wciągnęła historia o profilerze Hubercie Meyerze. Jestem bardzo na tak.

• Kryminał
  • Kryminały