Sceny z życia prywatnego i publicznego zwierząt

Okładka książki Sceny z życia prywatnego i publicznego zwierząt
praca zbiorowa Wydawnictwo: Gereon literatura piękna
literatura piękna
Gereon
2015-01-01
2015-01-01
literatura francuska bajki XIX wiek satyra

Pisarze za pomocą upersonifikowania zwierząt, obnażyli wszystkie przywary ludzkiego charakteru. Wymyślili, że ssaki, owady, kopytne i te z łuskami na plecach zbiorą się, żeby przygotować postulaty przeciwko istnieniu dominacji człowieka nad pozostałymi rasami. W założonym przez siebie Wydawnictwie Zwierzęcym, opisują losy przedstawicieli swoich gatunków, którzy na różne...

Pierwszym, co zwraca uwagę w przypadku tej książki, jest jej forma – ogromne, ciężkie, wspaniale zilustrowane tomiszcze, jak z tych obrazków, na których dziecko trzyma na kolanach rozłożoną książkę i wpatruje się w nią z rozdziawioną buzią. Jest piękna. Forma nie powinna jednak odwracać zbytnio uwagi od treści – bo i w środku kryją się piękne rzeczy.

Każda z tych historii...

• Przyroda
  • Poszerzające
  • Kurioza
  • Filozofia

Dodaj cytat z książki Sceny z życia prywatnego i publicznego zwierząt